Prace w Rynku trwają i szybko się nie skończą

  • 06.04.2017, 09:47
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Prace w Rynku trwają i szybko się nie skończą
Oława Utrudnienia

I etap rewitalizacji Rynku to roboty ziemne, które bywają utrudnieniem dla mieszkańców. Miejski radny Paweł Gwiazdowicz pyta, czy nie można połączyć pracy przy kanalizacji z pracami przy instalacji gazowej

Radego niepokoi, że po zakończonych pracach ZWiK naprawi nawierzchnię, a za dwa tygodnie zaczną się prace przy instalacji gazowej i znów trzeba będzie kopać. - To dwie różne sieci - mówił na marcowej sesji RM burmistrz Tomasz Frischmann. - Trudno to razem połączyć. Sieć jest wykonywana kawałkami i to jest mniej uciążliwe. W przeciwnym razie musielibyśmy zamknąć cały Rynek. Pod koniec roku miasto ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy nawierzchni. (MON)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
też mieszkaniec Rynku
też mieszkaniec Rynku 09.04.2017, 22:20
Drugi rok wymieniają rury w Rynku, potem kolejny rok będą wymieniać rury gazowe i tak do wyborów , nie ma basenu odkrytego już czwarty rok , nie ma parkingu na przeciwko Ośrodka Kultury, rewitalizacja Rynku tylko na banerze czyli NIC!
mieszkaniec Rynku
mieszkaniec Rynku 08.04.2017, 15:46
Każdy podwykonawca zostawia " swój ślad" na chodniku w Rynku - ciekawe co to będzie po ZWiK-u ? Ta strona Rynku jakoś do tej pory wyglądała w porównaniu do "zrytego" chodnika po drugiej stronie. Panie Frischmann , czy pan TO WIDZI???
tata
tata 07.04.2017, 22:52
Chodniki w Rynku pokazują obraz Oławy!
ko gut
ko gut 07.04.2017, 12:26
Nie zrobią szybko, bo po co?
Będą latami ryć, wykonywać pozorne ruchy...Po rynku i okolicy nie da się przejść w normalnych butach na obcasie, na Brzeskiej dziury zagrażające zdrowiu. Czy władze miejskie nie wstydzą się zapraszać gości na jarmark do takiego skansenu wczesnej komuny???
ada
ada 07.04.2017, 11:26
Chodniki w Rynku - wstyd panie Frischmann!!!
Tola
Tola 07.04.2017, 11:16
Wreszcie by zrobili basen odkryty dzieci nie mają gdzie się kopać
Kol
Kol 07.04.2017, 12:10
A mówiłaś Tolu dzieciom, że to nie ładnie się kopać?
Ring
Ring 07.04.2017, 11:15
Zgadza się - socjotechnika i kit dla prostego ludu a efekty znikome. Nawet banner wprowadza w błąd - po zakończeniu nie będzie tak ładnie jak na widocznym obrazku. A Niemirowski powinien tą kupę kamieni z rynku osobiście załadować łopatą na ciężarówkę.
Ole
Ole 07.04.2017, 10:28
Żeby tylko ten Kopiec Niemirowskiego z tłucznia zabrali...
Ja Oława
Ja Oława 06.04.2017, 23:38
Podziękujemy podczas kolejnych wyborów... Za wiele utrudnień dla mieszkańców Oławy :)
Oszuści i Złodzieje!
Oszuści i Złodzieje! 06.04.2017, 22:55
Pierwszy etap był 10 lat temu za kadencji komunisty października, więcej chyba kosztował baner niż ta dziura wykopana przez zwik. Czekamy na rok wyborczy na pewno Oławska komuna ruszy z kopyta z odkrytym basenem i rynkiem :)
as
as 06.04.2017, 18:41
to jakiś absurd powinni zamknąć Rynek dla ruchu rozwalić wszystko i w szybkim tempie przywrócić mu dawny blask a nie jakieś dłubanie po troszkę....bez sensu w ten sposób to to potrwa jeszcze parę lat
Jerry
Jerry 08.04.2017, 23:41
Dawny blask?, hm, to znaczy z jakiego okresu. Ja pamiętam jak asfaltowano Rynek i przyległości w początkach Gierka w Polsce, a Domagały w Oławie. Do końca lat sześćdziesiątych był to Plac 27 stycznia, taka ciekawostka, i wyglądał mizernie.
P@weł
[email protected]ł 07.04.2017, 08:22
Racja !!! A Gwiazdowicz wyjątkowo logicznie kombinuje :) Zamknąć, wyremontować i z wielką fetą otworzyć, zrobić raz, a porządnie !
as
as 07.04.2017, 11:25
Znowu twoja wypowiedź z emotionką , gimbusie.
To ja
To ja 06.04.2017, 15:25
Kominuja jak kon pod gore .
Miro
Miro 06.04.2017, 10:16
Panie Gwiazdowicz, czas na emerytury.

Pozostałe