Czekali na bombę, wystarczył granat

  • 02.04.2017, 10:33
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Czekali na bombę, wystarczył granat
'- Nie chcemy w naszej fabryce, która produkuje dla polskiej armii, żadnych obcokrajowców - mówi Łukasz Dudkowski, prezes "Jelcza" (na fot.) "Misiewiczem" się nie czuje, ostro punktuje władze Jelcza-Laskowic, co jeszcze? Czytaj rozmowę w najnowszym wydaniu "Powiatowej". Dostępne również e-wydanie. Sprawdź tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-03-30
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AAA
AAA 21.09.2017, 22:37
Jelczański "Miś" próbuje robić sobie kampanię wyborczą za państwowe pieniądze. Nie wspominając już o zatrudnianiu swoich kolesi z PiSu , między innymi na stanowisku prokurenta...
obywatel RP
obywatel RP 12.04.2017, 23:07
Ciekawe , czy ta decyzja prezesunia dotyczy wszystkich Misiewiczów ,także w naszym powiecie?
Scooter
Scooter 12.04.2017, 16:17
Po Miisiewiczu przyjdzie pora na jego jelczanska podróbę. Już niedługo i wyjazd na zieloną trawkę.
kkk
kkk 04.04.2017, 16:12
do Aaa
drogi Panie/Pani tak się składa, że temat zameldowania tych 30; 50 czy 100 osób ciągnie się już od początku kadencji czyli ponad 2 lata i jakoś dalej nic nie zostało wyjaśnione.
temat ciągle odgrzewany jak stary kotlet, jak brak prawa jazdy Dudkowskiego.
aż dziw bierze, że nie wspomniałeś wybitych szyb w samochodzie burmistrza. też dobry temat.
a co do trolla, pisowskiego czy nie. każdy ma prawo do swoich przekonań. PiS czy PO to osobista sprawa każdego z nas. ale na pewno to nie powód do tego żeby obrażać innych. tym bardziej mnie to dziwi, że z tego co piszesz wynika, że jesteś antypisem. Twoja sprawa. ale używając zwrotów w stylu "troll" nie mów że PiS jest partią nienawiści.
do MIsiek
piękne osiągniecia i duży powód do dumy.
jedna uwaga:
chodnik, wiata, droga POWIATOWA - już sama nazwa wskazuje kto wyłożył pieniądze.
z tego co wiem to nie macie nikogo z Piekar w radzie powiatu a tam przecież rządzi ten przez wszystkich znienawidzony PiS.
co zostaje ?
świetlica, imprezy, dożynki
więc parafrazując wypowiedź pani radnej z naszego rodzimego tercetu/kwartetu egzotycznego:
"wieś się bawi"
LLL
LLL 04.04.2017, 20:34
bidulko Łukaszku przestań pitolić, jesteś przejrzysty jak źródlana woda
DD
DD 04.04.2017, 13:49
Jak mawiał klasyk Lenin, „Kadry są najważniejsze, towarzysze”.
Czy PiS to rozumie i wie, jak ten problem rozwiązać? Wygląda na to, że dużych zasobów kadrowych nie ma.
Teraz mamy samych "fachowców" nominowanych przez partię rzadzacą.. A gdzie prawdziwi fachowcy? Jednak sa , ale nie ma dla nich pracy , bo nie po linii partyjnej. Już Stalin to przerabiał, konstruktorów samolotów wysłał na Syberię, a zastąpili ich robotnicy i chłopi. Tylko, że konstruowane przez nich samoloty latać nie chciały....
lux
lux 04.04.2017, 12:50
Jestem Polakiem, inżynierem ze stażem pracy a pracy dla mnie i tak tutaj nie ma. O co więc chodzi?
Wydaje mi się ,że o promocję prezesa.
Diabeł
Diabeł 04.04.2017, 13:43
Musisz zapisać się do PISu. Wejdziesz w tylek komu trzeba to i dla Ciebie coś się znajdzie ;)
kol
kol 04.04.2017, 13:09
http://i1.memy.pl/obrazki/0408…
GG
GG 04.04.2017, 10:56
No im Wyborcza temat podchwyciła. Można się tego było spodziewać po takich wypowiedziach prezesa w stylu "tylko dla Polaków", swoją drogą charakterystycznych dla tego środowiska:

http://wroclaw.wyborcza.pl/wro…
Emeryt z JZS
Emeryt z JZS 03.04.2017, 23:00
Jedyne co potrafi zrobić ten Jelczanski misiewicz to dbać o pijar. Polewać sobie łeb wiadrem wody, przed kamerami. Stawiać reklamy na wjazdach do miasta. I robić miny na zdjęciach w lokalnych gazetach. Gość nie ma kompetencji na sołtysa Kozicj Wulek, zostaje prezesem firmy produkującej samochody. To pisowske standardy, nauczyciel geografii był prezesem KGHMu.
Czas pogonić tych cwaniaczków, bo zniszczą nasz piękny kraj!!!
Misiek
Misiek 03.04.2017, 19:53
W ciągu ostatnich 2 lat w Piekarach :
-wyremontowano gruntownie świetlice wiejska oraz ją wyposażono
-Pomieszczenie po starym sklepie przerobiono na nowoczesną kuchnie z profesjonalnym wyposażeniem
-Postawiona została wiata przystanku w nowym bezpiecznym miejscu
-Odnowiono ogrodzenie przy kapliczce
-Droga powiatowa została wyfrezowana oraz pozbawiona muld i garbow.
-Obecnie dobiega końca budowa chodnika z drogą rowerową oraz oświetleniem pomiędzy Piekarami a Laskowicami
-Rozpoczęto budowę brakującej części chodnika dla pieszych w Piekarach co znacznie zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się wzdłuż ulicy Głównej
- Organizowane są różnego typu imprezy dla mieszkańców ( Mikołajki, spotkania opłatkowe oraz duże imprezy plenerowe )
- Zostaliśmy również organizatorami tegorocznych dożynek gminnych . A to wszystko dzięki radnej , sołtysowi i zgranej radzie soleckiej :) A więc drogi krytyku przypomnę Ci tylko że zgoda buduje a niezgoda rujnuje . A teraz proponuję niech każdy tak się rozliczy i porównamy efekty . Serdeczne pozdrowienia z Piekar :)
Aaa
Aaa 03.04.2017, 19:30
Pisowski troll się odezwal :) a jakie osiągnięcia mają radni w opozycji ? Podpowiem że są to osiągnięcia niezwykle ... min. Zameldowanie 30 osób na 50 m2 czy charytatywne zbiórki widmo ?
kkk
kkk 03.04.2017, 17:24
tak czytam te niektóre komentarze i uśmiecham się z politowaniem.
czy dla niektórych z Was jedynym kryterium do tego, żeby zajmować stanowisko kierownicze jest prawo jazdy ?
a co ma piernik do wiatraka.
a co do kompetencji jakie wg co niektórych powinien mieć prezes to w pierwszej kolejności jak już to zarządzanie. nie musi mieć wykształcenia technicznego bo on nie będzie składał tych ciężarówek osobiście ani nie będzie podłączał elektroniki.
a tak naprawdę to widzę, że co niektórym żal d...pę ściska, że koleś wyprostował sytuację.
nie wiem jakie tam są zarobki ale jakoś pani redaktor nie podważała tego, że wynegocjował zmniejszenie kar za niedotrzymane terminy. nie podważała też tego, że doprowadził do przywrócenia płynności i firma teraz dostarcza sprzęt w terminie.
a co do wyborów to widzę, że się przebudzili jego przeciwnicy i zaczyna się jazda.
może tak przyjrzycie się swoim pupilom na stanowiskach w gminie ?
może ich zacznijcie rozliczać z tego co zrobili od wyborów.
bo tak naprawdę to niektórzy z naszych drogich radnych jedyne co robią to podnoszą rękę w górę kiedy im się każe. Ci sami zabierają głos tylko po to żeby złożyć wniosek o przerwanie dyskusji (pozdrowienia dla pani radnej z Piekar).
tutaj popatrzcie.
wystarczy przypomnieć dyskusję na temat podwyżki wody, przepraszam podwyżki za ścieki (chociaż de facto to to samo).
radny W i radna Cz prawie się popłakali jak podczas swoich wystąpień przekonywali że za dobrą wodę trzeba płacić.
inna sytuacja, radny W podczas głosowania nad budżetem bardzo popierał projekt i zachęcał do głosowania za pomimo tego, że w jego okręgu nie bardzo urząd miasta chce cokolwiek robić ( w każdym razie w innych okręgach jest dużo więcej)
więc zamiast pisać tutaj to zacznijcie się ludziska przyglądać temu co robią Wasi przedstawiciele w samorządach. Wy ich wybieracie i to oni powinni Was reprezentować.
na tą chwilę, niestety, w wielu przypadkach wygląda to bardzo słabo.
J
J 03.04.2017, 15:45
No jasne drogi Olku . Pracuje tam parę lat i nie wiem co się dzieje ☺ Jakie kary ? Wiesz o czym ty wogle mówisz:/ kary były przez przeciągające się formalności i koncesje w wojsku . Poza tym to były nowe modele i jak to bywa podczas wdrażania czegos nowego ciągle wyskakiwaly jakieś niespodziewane problemy . Nie jestem z żadnej opcji politycznej ani nie stoję po niczyjej stronie . Prawda jest taka że gdyby nie prezes Czubak tego zakładu by już dawno nie było. To że nadal istnieje jelcz to zasługa starej załogi i kadry . Przetrwali wszystko co najgorsze , a w momencie gdy wszystko wychodziło już na prosta wskoczył nowy prezes to i się kręci. Pozatym wcześniej zakład był skrupulatnie rozliczany i nie było taryfy ulgowej a teraz jak PiS inaczej może rozliczać PiS? Wyniki są ważne?ważne jest to kto to rozlicza to i wyniki są super . I te heroiczna walka prezesa z obcokrajowcami to ściema. Dlaczego nie doda że to jest po prostu prawnie zakazane i nie ma takiej możliwości zamiast kreować się na bohatera ? Poza tym czy obłuda nie jest to że jego partia nie kryje się z chęcią ściągnięcia kolejnych milionów ukraincow ? Jak dla mnie marny teatr..
zimba
zimba 03.04.2017, 10:31
To w końcu zatrudnił kogoś z kwalifikacjami czy tylko Misiewiczów?
Olek
Olek 02.04.2017, 23:45
Chyba wiele osób co krytykuje obecnego prezesa nie ma zielonego pojęcia co działo się przed nim, straty, kary itp itd....ten przynajmniej wyprowadził firmą na prostą....i nie trzeba mieć do tego prawa jazdy...jak ktoś tutaj przytoczył.....a do pracowników tych narzekających...załóżcie Związki Zawodowe i walczcie....a nie anonimowo wypłakujecie się tutaj.....chociaż zastanawiam się, ilu tutaj przeciwników politycznych, którzy nie mają zielonego pojęcia co się dzieje wokół firmy.
Kkk
Kkk 02.04.2017, 22:55
Nie lubi Pan prezes kolesiostwa i układów... ?? podam teraz tylko jeden przykład który świetnie pokaże jak jest naprawdę... kierownikiem całej zmiany został starszy Pan który do tej pory... spisywał liczniki w komunalce ???? pozdrawiam naszego wspaniałego wielbiciela suszonej żurawiny ???
?
? 02.04.2017, 21:28
zauważyłam, że gazeta ma chyba jakiś problem z tym panem... może to wynika z faktu, że to były redaktor tego tygodnika?
Osoba
Osoba 02.04.2017, 20:36
Szkoda tylko że Prezes nie mówi wprost o tajemnicy wojskowej- rzecz jasna że w takiej sytuacji nie może przyjąć obcokrajowca. Już znamy temat przewodni kampani na objecie Urzedu- żenujące działania.
Inż.
Inż. 02.04.2017, 20:12
Najlepiej aby na czele takiej firmy stał ktoś z wykształceniem technicznym i doświadczeniem w zarządzaniu produkcją.
A tu?? Kto to jest właściwie? Co ten człowiek w życiu zrobił? Jaką ma wiedzę techniczną i jakie doświadczenie w zarządzaniu produkcją? Nie ma mowy o dobrym zarządzaniu z takimi ludźmi.
Romek Koziarski
Romek Koziarski 02.04.2017, 19:16
Misiewicz jak nic. Niech wyleje sobie kubeł wody na łeb, jak już parę razy robił i niech zostawi Jelcz fachowcom!
(...) i tyle.
ewa
ewa 02.04.2017, 19:04
Bardzo nonszalanckie zdjęcie jak na prezesa.

Pozostałe