Centrum kultury na miarę XXI wieku

  • 18.03.2017, 16:53
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Centrum kultury na miarę XXI wieku
Domaniów Inwestycje

2 mln złotych na budowę nowoczesnego centrum kultury w Domaniowie i przebudowę biblioteki w Wierzbnie pozyskała Gminna Biblioteka Publiczna. Inwestycja ma się rozpocząć w czerwcu tego roku

Projekt obejmuje budowę Centrum Kultury w Domaniowie i przebudowę budynku biblioteki gminnej w Wierzbnie. Oba obiekty wizualnie będą nawiązywać do obecnej architektury miejscowości, ale powstaną  z nowoczesnych materiałów z dodatkiem aluminium i szkła. W obiektach znajdą się m.in.: wypożyczalnie książek, czytelnie tradycyjne, czytelnie czasopism, sale zabaw dla dzieci ("małpie gaje"), pracownie komputerowe, pracownie do zajęć grupowych i językowych oraz nowoczesne, wielofunkcyjne sale audiowizualne, gdzie będą mogły się odbywać różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. - Dzięki tej inwestycji będziemy mieli obiekty kulturalne na miarę XXI wieku - mówi wójt Wojciech Głogulski. - Obecnie użytkowane budynki Centrum Kultury i świetlicy z biblioteką w Wierzbnie są w złym stanie technicznym. Nowe obiekty pozwolą nam na poszerzenie oferty kulturalnej zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Zarówno dzieci, dorosłych, jak i osób starszych. Piętrowy budynek Centrum będzie budowany od podstaw na działce obok kościoła przy  obecnym Gminnym Ośrodku Kultury. Budynek biblioteki w Wierzbnie ma być całkowicie przebudowany i rozbudowany. Zgodnie z wymogami projektu obie inwestycje będą realizowane jednocześnie, w ramach jednego zadania, które ma być zrealizowane do jesieni przyszłego roku. Gmina już złożyła wniosek i czeka na pozwolenie na budowę oraz na kosztorys inwestycyjny. Jak tylko otrzyma stosowne dokumenty, ogłosi przetarg na realizację zadania. Dopiero po jego rozstrzygnięciu będzie wiadomo, jaki jest całkowity koszt inwestycji. 2 mln zł na ten cel pozyskała jednostka samorządowa GBP z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pozostały koszt inwestycji trzeba będzie pokryć z budżetu gminy Domaniów. Wioletta Kamińska [email protected] Wizualizacja źródło: UG Domaniów  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jak
Jak 22.03.2017, 20:41
Większość dróg przebiegających przez gminę, w tym droga z Polwicy do Wierzbna, to drogi powiatowe i to w kompetencji powiatu leży ich przebudowa, remont, utrzymanie. Gmina w swoje drogi i mosty inwestuje niemałe środki
yeti
yeti 22.03.2017, 12:26
Oni wolą "dawac prace" - kochana gmina.
Olo
Olo 22.03.2017, 10:39
Może zamiast takich budynków w których i tak nic się nie będzie działo zainwestować w drogi? Z Polwicy do Wierzbna jest tragedia, inne drogi w gminie też są w opłakanym stanie.
utr
utr 20.03.2017, 10:58
skąd tam tyle miejsca ???/ bar wyburzyli czy co ????
swoj
swoj 20.03.2017, 07:36
proszę oszczędzać pieniądze na utylizację odpadów!!!!
sołtys
sołtys 19.03.2017, 20:20
Proszę nie zapomnieć o fontannie.
Sala w Wierzbnie???
Sala w Wierzbnie??? 19.03.2017, 19:48
Jak wszystkim? W mojej ocenie te komentarze są pisane ewidentnie na polityczne zamówienie konkurencji szefa U.G.
Pani Anna napisała:
"Zeby zdazyl wojt odebrac inwestycje he he.. bo bedzie tak jak z salą w wierzbnie. Kto inny robil a kto inny odbierał."

A ja widziałem salę w Wierzbnie i serce się kruszy na te wszystkie niedoróbstwa projektowe. Przez filary meczu oglądnąć się nie da! SZOK kto zaakceptował taki projekt i zgodził się na wykonanie? Za ten brak kompetencji płacą dzieci ze szkoły i wszyscy mieszkańcy, bo powodów do dumy z takiej inwestycji nie ma żadnych!

Oby tym razem przy budowie nie dopuszczono do odebrania podobnych idiotyzmów projektowych. Czas pokaże czy obecny wójt wykaże się większym zmysłem budownictwa niż poprzedniczka.
anna
anna 20.03.2017, 11:12
Akurat to nie jestem ani za obecna wladza ani za poprzednia. Wiec jestes w błędzie. Ta sala to chyba nie jest az taka zla, skoro organizowali w zeszlym roku mistrzostwa polski w podnoszeniu ciezarow. Na glowe sie nie sypało. No zobaczymy czy biblioteki beda niezniszczalne!
Dietetyk
Dietetyk 19.03.2017, 19:35
Wam to się nigdy nie dogodzi.... Nie dzieje się to źle, dzieje się to gorzej. Nie robią źle- robią też źle. Spójrzcie na siebie, swoje zagródki i posprzątajcie. Marudny, nieszczęśliwy, zawsze pokrzywdzony naród. Pozdrawiam i słońca życzę, bo witaminy D Wam wszystkim brakuje!
domaniow
domaniow 19.03.2017, 17:49
Bedzie sie ladnie komponowac wokol rozwalonych stodół i stajni. Niech jeszcze kino i basen zrobia.
11.11.2019, 09:41
Gdzie tam sa rozwalone stodoly łosiu? Chyba u ciebie
Kreska
Kreska 19.03.2017, 14:42
Cieszcie się ludzie :-) Powoli. Przecież to świetna inwestycja, a co może lepszy ciemnogród bo wszystko lud kupi? Gmina słynie z aktywności kulturalnej mieszkańców. A na ośrodek zdrowia też niech lekarze się starają, czyja to Przychodnia bo nie jestem z Domaniowa?
batman
batman 19.03.2017, 11:13
Szału nie ma. Tak zeby sie popisac na koniec. Szkoda ze teraz nic nie robia konkretnego w gminie. tylko same afery..
baba
baba 19.03.2017, 10:27
Morze tak wyremontować Ośrodek Zdrowia
Morze postawić ładne Ogrodzenie
Morze wszyscy są ślepi i nie widzą tego SKANSENU
Wstyd MINUS dla Pana Wójta!!!!
19.03.2017, 11:31
Może kupić słownik?
Wstyd!
anna
anna 18.03.2017, 19:36
Zeby zdazyl wojt odebrac inwestycje he he.. bo bedzie tak jak z salą w wierzbnie. Kto inny robil a kto inny odbierał.
czytelnik
czytelnik 18.03.2017, 19:34
Kolejne miejsca pracy dla... ? No wlasnie dla kogo?

Pozostałe