Strzelnica umorzona. Zaważyła opinia biegłego

  • 09.03.2017, 20:39
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Strzelnica umorzona. Zaważyła opinia biegłego
OŁAWA Efekt śledztwa W ubiegłym roku prokuratura zarzucała szefom "Colta" prowadzącym strzelnicę przy ul. Rybackiej nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Teraz sprawę umorzono wobec braku znamion czynu zabronionego. Nadal jednak nie wiadomo, skąd wzięły się pociski na terenie oczyszczalni ścieków Od maja ubiegłego roku pracownicy oławskiej oczyszczalni ścieków (za strzelnicą) na terenie zakładu pracy znajdowali pociski, a mieszkańcy okolicznych domów od miesięcy skarżyli się na zbyt głośne strzelanie. Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji pisemnie zawiadomił o pociskach fundację "Colt", zarządzającą strzelnicą, oraz władze miasta - właściciela nieruchomości. Po tygodniu pracownicy zauważyli, że strzelania prowadzone są nadal. Tym razem prezes ZWiK zawiadomił policję. - To było podyktowane wyłącznie bezpieczeństwem naszych pracowników - mówił nam prezes ZWiK Krzysztof Pękala. - W oczyszczalni pracuje około dziesięciu osób, znajdują się tam także boksy z bezpańskimi psami, do których przychodzą wolontariusze, by je wyprowadzać. Po nadodrzańskim wale w pobliżu spacerują ludzie, a obok oczyszczalni przejeżdżają samochody. Latające pociski wokół głowy to nie najlepsza rekomendacja dla tego miejsca. Sprawą strzelnicy przy ulicy Rybackiej zajęła się prokuratura. Zastosowała środek zapobiegawczy wobec szefów fundacji "Colt" i nakazała im wstrzymanie działalności na tym obiekcie. Prezesowi oraz wiceprezesowi przedstawiono w połowie lipca zarzuty nieumyślnego narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi kara grzywny, ograniczania wolności albo pozbawienia wolności do roku. Takie zarzuty pozwoliła sformułować wstępna opinia biegłego sądowego, który sprawdzał bezpieczeństwo strzelnicy. Szefowie "Colta" nie przyznawali się do winy. Co dalej? CZYTAJ ten artykuł w całości: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-03-09 Jerzy Kamiński [email protected]
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beata
Beata 13.03.2017, 15:31
Niektóre zdania z powyższej wypowiedzi są wystarczające dla postawienia psychiatrycznej diagnozy.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 13.03.2017, 23:48
Konkrety, Beatko! Konkrety. Krytyka musi być rzeczowo uzasadniona. Komunistyczne hasełka nie wystarczą, bo to wszak komuniści zamykali w psychuszkach tych, którzy odsłaniali prawdę o ich draństwach. Jak Panią boli prawda, to Pani musi iść do lekarza, żeby przepisał coś przeciwbólowego.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 13.03.2017, 14:04
Oczywiście, jak zwykle na mój komentarz odezwały się postkomunistyczno-mafijne załgane szczekaczki, siejące nienawiść i kłamstwa. Aby tylko dokopać PiS-owi. Dla nich nie ma być żadnej zmiany, oni chcą, żeby było, jak było, czyli korupcja na każdym kroku, rozkradanie majątku narodowego, demontaż gospodarki, bezkarność dla przestępców współpracujących z politykami i dla tych polityków, bezkarność dla skorumpowanych prokuratorów i sędziów, a Polska ma być rezerwuarem taniej siły roboczej dla całej Unii. TAK JUŻ NIE BĘDZIE! Wybijcie to sobie z waszych durnych buraczanych łbów.

PiS rządzi na razie na szczeblu centralnym i pracuje na maksymalnych obrotach nad zmianami legislacyjnymi we wszystkich dziedzinach gospodarczych i społecznych oraz nad rozwojem gospodarki wygaszanej przez 8 lat przez PO/PSL. W samorządach ciągle jeszcze rządzi mafia postkomunistyczna, która trzyma się u władzy tylko i wyłącznie dzięki masywnemu fałszowaniu wyborów i korupcji powszechnej jeszcze na poziomie samorządów. Zmiana skorumpowanego do szpiku kości aparatu ścigania i wymiaru sprawiedliwości wymaga przynajmniej kilku lat.

Projekt „Strzelnica w każdej Gminie” jest oparty na zasadach państwa prawa, czyli każda strzelnica ma być zbudowana zgodnie z przepisami zapewniającymi bezpieczeństwo. Oławska strzelnica urągała wszelkim przepisom bezpieczeństwa i dlatego została zamknięta.

Ustawa o wycince drzew została opracowana dla normalnego społeczeństwa, czyli dla uczciwych ludzi. Jednak energia kryminalna pewnej części naszego społeczeństwa szybko znalazła obejścia i na złość PiS-owi, a także w celach spekulacyjnych, wycięła trochę drzew w miastach. Jednak, jak się weźmie pod uwagę, że np., w samej tylko Warszawie na podstawie starej jeszcze ustawy wycięto ok. 150 tysięcy drzew na przestrzeni ostatnich 3 lat, za przyzwoleniem urzędników HGW, to o czym my tu w ogóle mówimy?
Gość 2
Gość 2 13.03.2017, 16:40
nie jesteś jedynym ,,,,lubianym ,,, na tych forach
też mam tu swoich wielbicieli , ubolewać można jedynie nad tym ,że ci nasi wielbiciele nie potrafią wykrzesać z siebie niczego sensownego , a żeby nie robić z siebie kompletnych idiotów , piszą do tego samego tematu pod różnymi nickami
trzeba docenić fakt ,że potrafią w ogóle pisać
pozdrawiam , wielbicieli też
Antoni
Antoni 13.03.2017, 10:51
Ale nie rozumiesz, przecież projekt "Strzelnica w każdej gminie" jest podstawą programu politycznego pisu (sorry zapomniałem, że darmowa wycinka drzew - na opał to również ich sztandarowy projekt). W tej sytuacji widać - jak powyżej. Nie liczcie na jakiekolwiek poszanowanie prawa. Dodam jedynie, że nawet w Texasie - nie można strzelać gdzie się chce.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 13.03.2017, 00:10
Oławska i inne lokalne prokuratury, jak np. oleśnicka, od lat umarzają wszelkie śledztwa w których zarzuty niedopełnienia obowiązków lub/i nadużycia uprawnień (po naszemu – korupcji) należało postawić oławskim samorządowcom i różnym cwaniakom (zwanym też oligarchami). Afer było co nie miara i to na grube miliony, a dowody dostarczała NIK, Wojewódzki Sąd Administracyjny, a nawet CBA. Wystarczy poczytać portal internetowy Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców. Istny kryminał. Kiedy wreszcie dobra zmiana dojdzie do Polski powiatowej? Czekamy na to z utęsknieniem. Dość mamy bezkarności lokalnych mafii urzędniczo-oligarchicznych.

A co do biegłych, to w jednym ze śledztw w sprawie trucia mieszkańców Stanowic przez tamtejsze fabryki (Lorenz został wywalony z Oławy, to teraz truje w Stanowicach), biegły powołany przez oławską prokuraturę stwierdził w oficjalnej opinii, że ciężka choroba płuc jednego z mieszkańców Stanowic została spowodowana paleniem. Jak się jednak okazało, mieszkaniec ten nigdy w życiu nie palił, a nawet jego pozostali domownicy też nie palą i nigdy nie palili. Na podstawie tej opinii biegłego oławska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie trucia mieszkańców Stanowic.

W Warszawie skorumpowana prokuratura, skorumpowani sędziowie, skorumpowani adwokaci i skorumpowani urzędnicy samorządowi doprowadzili do wielkiej krzywdy kilku tysięcy mieszkańców „prywatyzowanych” kamienic i oskubali budżet o setki milionów złotych. Tam rząd wziął się już za to towarzystwo. My niestety musimy jeszcze trochę poczekać. Ale już niedługo.
13.03.2017, 09:22
Rolfi, ale to przecież już półtora roku rządzi tak wielbiony przez ciebie pis. I dalej to samo? Czyli wychodzi na to, że pis, po jedno zło.
Do gościa2
Do gościa2 11.03.2017, 17:59
Człowieku ogarnij się. Nie znasz tych ludzi to się nie wypowiadaj.
Gość 2
Gość 2 11.03.2017, 22:47
i nie jestem zainteresowany takimi znajomościami , wystarczyły mi informacje z internetu nt, colta, działalności - zakresu , z KRS i zachowanie urzędasów kłamiących o legalności działania strzelnicy , jak zawsze w takich układach panuje zmowa wzajemnej adoracji i milczenia , dlaczego jak grunt palił się pod nogami zwinęli interes uciekając jak szczury z tonącego okrętu ??? dlaczego nie bronili swojej słusznej sprawy ??? dlaczego nie byli zainteresowani inwestowaniem w strzelnicę , odpowiedż jest chyba jasna i prosta , zarobić kasę jak najmniejszym kosztem i zwinąć interes , tylko naiwniak sądzi w cel wzniosły działania takiej fundacji działającej na granicy prawa
z racji tego ,że jestem człowiekiem wolnym, posiadam prawo wyborcze i prawo komentowania to korzystam, z tych praw , dlatego wypowiadam się i Twój sprzeciw i Twoje oburzenie nie robi na mnie żadnego wrażenia
pozdrawiam
Anonim
Anonim 12.03.2017, 15:34
Jak mieli dyskutować z takimi bucami jak Ty to nie dziwne że milczeli, nie dyskutuje się z ludźmi głupimi , najpierw sprowadzą rozmówce do swojego poziomu a pózniej pokonają go doświadczeniem. Do szczura bliżej Tobie - siedzisz sobie przed monitorkiem ,wypisujesz bzdury i czujesz sie wazny- zadnych merytorycznych argumentów nie podajesz bo nie masz o tym pojęcia. Napisz proszę drukowanymi literami w którym to miejscu i jakich dokładnie dokumentów nie posiadał obiekt żeby funkcjonować legalnie. DRUKOWANYMI pamiętaj - baśnio-pisarzu.
Gość 2
Gość 2 12.03.2017, 16:44
dokładnie swoim wpisem pokazujesz to dno jakie prezentowali dzierżawcy strzelnicy
buc poszukaj sobie w rodzinie , na naciąganiu prawdy daleko się nie zajedzie , dlatego musieli zwinąć interes
miłego dnia
Gość 2
Gość 2 13.03.2017, 18:20
właśnie odezwał się mój fan ............ nie wtrącam się do waszych spraw , komentuję jedynie , a to mam zagwarantowane wolnością , napisz coś więcej ponoć jesteś wykształcony ........
pozdrawiam
azs
azs 13.03.2017, 17:07
Kmiotku, nie jesteś z Oławy.Co się wtrącasz w nasze sprawy? Za często masz coś do powiedzenia i to byle co.
Spawacz
Spawacz 12.03.2017, 10:06
Jak byś nie wiedział colt dalej prowadzi działalność tylko niestety muszą jeździć na inne strzelnice bo w tym mieście nic fajnego nie może powstać bo zaraz zbierze się grupa krzykaczy którym wszystko i wszyscy przeszkadzają.
Gość 2
Gość 2 12.03.2017, 11:13
chyba jednak nie w tym rzecz , w Waszym mieście podobnie jak w całym kraju , ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać , nie potrafią wypracować kompromisu , zbyt często sprawy proste wciągane są do sporów politycznych , tu też tak było , ale wg mnie nie ma zgody na działalność niezgodna z prawem , zbyt często grupy cwaniaków na styku biznesu i władzy - nawet tej najmniejszej- wykorzystują sytuację do robienia kasy , nie przypuszczam że mieszkańcy są i byli przeciwni samej fundacji , ale szacunek i spokój należy się każdemu , to co pokazali użytkownicy strzelnicy , arogancję , lekceważenie, zaostrzyło jedynie konflikt , sprawy prawne natomiast zdecydowały o zamknięciu strzelnicy
pozdrawiam
Baltazar
Baltazar 11.03.2017, 12:57
Czyli nastepna bedzie oczyszczalnia do rozbiorki zeby szlachcie nadodrzanskiej nie smierdzialo a potem stadion bo czasem jest mecz. Skoro strzelnice zamknieto bezpodstawnie to kto teraz zaplaci inwestorom za stracone pieniadze? Miasto...brawo!
Gość 2
Gość 2 11.03.2017, 15:11
człowieku , jakim inwestorom ?? , jakie pieniądze ?? grupa cwaniaków przy wsparciu urzędasów strzelała sobie robiąc kasę ,
czas przestrzegać prawa i zasad , strzelnica razem z cwaniakami działała nielegalnie , pojmujesz to , obawiam się ,że jednak nie kumasz skoro piszesz takie brednie , ogarnij się Baltazar bo odnoszę wrażenie ,że jesteś typem Baltazara z bajki dla dzieci Baltazara spod znaku zielonej pietruszki
Ciebie też pozdrawiam
www
www 10.03.2017, 21:31
Strzelnice rozbudowywano nielegalnie, to jest w tekscie w gazecie - dlatego szybko rozebrano nielegalne kulochwyty i zwinięto się, bo brak było właściwej dokumentacji - czyli strzelnica w takiej formie działała nielegalnie. Prokuratura zresztą nie badała nielegalności, tylko czy było narażenia na utratę zdrowia lub życia - uznała, że nie było. To akurat trochę dziwne, ale taka jest jej decyzja, w każdym razie teraz od jutra i tak nikt legalnie nie mógłby tam wrócic ze strzelaniem, bo trzeba by zalegalizować obiekt. Dopóki nikt nic nie mówil, jakoś to działało - teraz sie nie da, bo kto przejmie obiekt, będzie musiał od początku wszystko zrobić zgodnie z przepisami
Gość 2
Gość 2 11.03.2017, 11:43
i cały czas o to chodziło , o legalność działania tego obiektu , decyzja prokuratury też jest dla mnie dziwna , strzelnicę użytkowali cwaniacy
do Anonima ----------- odnoszę wrażenie ,ze jeśli jest tu ktoś kto się kompromituje , to jesteś właśnie Ty
miłego pięknego dnia , wreszcie wiosna
11.03.2017, 10:35
Od kiedy gazeta jest od stwierdzenia czy coś jest legalne czy nie? Magda nie kompromituj się.
11111
11111 10.03.2017, 15:04
A mógłbyś wykazać te bzdury i wskazać konkretnie "fakty" i brak zrozumienia, ciekawe jak wykażesz legalność tej całej "strzelnicy" - "specjalisto"
10.03.2017, 20:58
Biegły specjalista wypowiedział się, że niemożliwym jest aby pocisk ze strzelnicy doleciał do ZWiKu. Domyślam się, że biegły balistyk ma większą wiedzę nić taki internetowy napinacz wywodzący się od wiadomych osób zaangażowanych w zwalczanie strzelnicy, z wiadomych powodów. Nie wskażę z imienia i nazwiska osoby, która to wszystko zainspirowała (wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi i co tą panią kierowało), bo mi szkoda czasu na latanie po komisariatach.
Anonim
Anonim 10.03.2017, 16:41
To nie ja twierdzę że coś jest nielegalne tylko Ty , poczytaj najpierw odpowiednie przepisy, bo bijesz pianę a nie masz nawet bladego pojęcia o czym mówisz . Oskarżając kogokolwiek musisz mieć podstawy a Ty widzę masz tylko widzimisię i zero jakiegokolwiek pojęcia Januszku. A Twój ból D... To już inna sprawa.
Cisza
Cisza 10.03.2017, 12:51
Nie naginaj rzeczywistości. Brak znamion czynu zabronionego ???? - strzelanie komercyjne na nielegalnym obiekcie - to nie wypełnia znamion - ciekawe jak? I nie wypisuj że: "prokuratura daje jasno do zrozumienia że strzelnica działała legalnie" - bo tak nie było. Umowa z burmistrzem to zbyt mało żeby działać legalnie. Macie dużo szczęścia, że umorzono, a wcześniej, że nikt nie oberwał waszym hobbystyczno-patriotycznym ołowiem. Na szczęście ten chory pomysł w porę zlikwidowano.
Anonim
Anonim 10.03.2017, 14:00
Widać czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy. Najpierw poczytaj a później zgrywaj specjalistę, bo wypisujesz bzdury, kolego Cisza.
Najpierw pomysl
Najpierw pomysl 10.03.2017, 13:47
Fakty i wiedza widzę bolą.
Uczciwy
Uczciwy 10.03.2017, 10:47
Co to za pierd.....nie jakie pociski latające wokół głowy?Przecież jak każdy inteligentny człowiek zobaczy ten pocisk na zdjęciu to wiadomo że nie jest to pocisk, który przeszedł przez kulochwyt!Pocisk który przeszedł przez kulochwyt byłby zniszczony!O czy wy idioci piszecie?
Beata
Beata 10.03.2017, 09:07
Brawo dla ministra, dał radę. Ciekawe jak się umarza nielegalne strzelnice ?. To wszystko już tak będzie - nie ma trupa czyli ok?
Najpierw pomysl
Najpierw pomysl 10.03.2017, 10:26
Nielegalne to nie wiadomo - stanowisko prokuratury jasno daje do zrozumienia że Strzelnica działała legalnie- to jest odpowiedz na pytanie jak się umarza wyssane z palca zarzuty na podstawie podrzuconych pseudo dowodów.
Hahaha
Hahaha 09.03.2017, 23:42
Rozbawił mnie fragment o tym, że jakieś kule to nie najlepsza wizytówka dla tego miejsca. Lepszą jest przyjemnie gówniany zapach :D
tadek
tadek 09.03.2017, 22:41
czy to tak trudno stwierdzić skąd wzięły się pociski? zostały podrzucone przez mieszkańców najbliższego bloku
Marian
Marian 12.03.2017, 12:32
W jaki sposób na obiekcie są kamery.

Pozostałe