Czy u nas też ma być wolniej na autostradzie?

  • 14.11.2019, 14:30
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Czy u nas też ma być wolniej na autostradzie?

Holandia jest pierwszym krajem w Europie, który ustanowił maksymalną prędkość 100 km/h na wszystkich swoich autostradach. Przyczyną zmian jest utrzymująca się wysoka emisja tlenków azotu, które znacznie przekraczają limity narzucone przez Unię Europejską.

W związku redukcją emisji tlenków azotu taki ruch był według holenderskiego premiera Marka Rutte nieunikniony: -  Nikt tego nie chce, ale tak naprawdę chodzi o wyższe interesy. Kilka lat temu Holendrzy na wielu odcinkach autostrady podwyższyli ograniczenie prędkości ze 120 do 130 km/h. Teraz obniżają, choć nie wiadomo dokładnie od kiedy. Datę wprowadzenia nowych ograniczeń poznamy do końca grudnia. Prędkość do 100 km/h nie będzie obowiązywała między godziną 19.00 a 6.00. Jednak tylko na tych odcinkach, na których dozwolona była do tej pory maksymalna prędkość 130 km/h. 51% badanych Holendrów ocenia redukcję prędkości na autostradach jako dobry środek ochrony przyrody, tylko 34% było temu przeciwne. A u nas? Czy korki na bramkach mają być jedynymi spowalniaczami?  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cześ
cześ 15.11.2019, 10:58
u nas nie trzeba ograniczenia i tak nie da się szybciej jechać :D
Mario max
Mario max 15.11.2019, 10:03
,, ..... A u nas? Czy korki na bramkach mają być jedynymi spowalniaczami? "

Brak trzeciego pasa i TIR wyprzedzający TIR -a ,,x" czasu to skuteczne spowalniacze na naszych autostradach.
..... o bramkach się nie wypowiadam - patologia.
buspas
buspas 15.11.2019, 08:06
U nas mają inne ciekawe pomysły proekologiczne jednym z nich jest maksymalne ograniczenie prędkości w miastach. Ekolodzy wyliczyli że stojący w korku samochód spala znacznie mniej paliwa a tym samym mniej zanieczyszcza środowisko. Jedynym słusznym celem jest maksymalizacja zakorkowania w obszarze miejskim. Stoisz w korku mniej trujesz.

Pozostałe