Odrzucili statut po raz drugi. Trzeciej szansy może nie być

  • 14.11.2019, 11:32
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Odrzucili statut po raz drugi. Trzeciej szansy może nie być

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy nie udało się przyjąć statutu "Oławskich Przewozów Gminno-Powiatowych". Gmina Oława najprawdopodobniej nie stworzy więc wspólnej komunikacji autobusowej z innymi samorządami powiatu. - To kretyńska decyzja - komentuje wójt Henryk Kuriata. - Radni są sterowani przez kogoś z zewnątrz...

Głównym zarzutem części rajców był brak gwarancji, że oprócz wójta gminę będzie reprezentowała w Związku osoba wskazana przez radę. Pozostałe samorządy, które wszystkie formalności mają już za sobą, wystosowały oficjalne pismo, z którego wynika, że zgadzają się na przedstawiciela wskazanego przez RG (miałby to być Artur Piotrowski). Obiecały również, że będą gotowe usiąść do rozmów o zmianie statutu. - Tak naprawdę to oni sobie zamykają drogę - komentuje jeden z naszych informatorów. - Nie mają świadomości, że za chwilę mogą stracić komunikację publiczną. Autobusy będą jeździły po Oławie, Domaniowie i gminie Jelcz-Laskowice, a przez gminę Oława będą tylko przejeżdżały, nie zatrzymując się na przystankach. Nie jest w naszym interesie, by wozić do szkół ich dzieci. Ostrych słów w rozmowie z nami nie szczędził pełniący obowiązki wójta gminy Oława Henryk Kuriata: - Radni, a konkretnie ta szóstka z LZS działa na niekorzyść mieszkańców i budżetu gminy. Tylko wstępując do Związku zapłacilibyśmy 200 tysięcy złotych mniej za przewozy szkolne. Wystarczyło podjąć uchwałę. Mielibyśmy zaoszczędzone 200 tysięcy, które moglibyśmy wykorzystać na utworzenie dodatkowych linii. Nie umiem nazwać tego inaczej - to działanie na niekorzyść młodzieży, dzieci, emerytów i wszystkich mieszkańców. Działanie czysto polityczne, kretyński pomysł, który niszczy korzystną dla gminy ofertę. Obszerny tekst z wieloma komentarzami na ten temat, można przeczytać w papierowym wydaniu "GP-WO". Dostępnym również TUTAJ Co o tym wszystkim sądzicie?
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mario max
Mario max 15.11.2019, 10:06
Jaka trzecia szansa ???????
Jak ktoś drugi raz głosuje na NIE to znaczy , że ma wygibane .
..... i tyle w temacie.
Anna
Anna 15.11.2019, 09:50
Kolejny projekt na nasz koszt, tym razem autobus plus 500 . Do czego jeszcze mamy dokładać niezależnie od tego czy trzeba i czy się opłaca?
Radni z gminy są świadomi i dobrze analizują. Reszta polityka nie patrząc na koszty.
ana
ana 15.11.2019, 08:53
Oławskie Przewozy Gminno-Powiatowych - co to za sztuczny twor.
Do tej pory autobusy jeździły bez tego.Kolejne stołki dla swoich
Zenek
Zenek 14.11.2019, 14:51
Święta prawda - miasto już płaci do PKS za komunikację miejską. Czemu ma utrzymywać komunikację poza miastem?
To właśnie gminy sąsiednie powinny płacić za autobusy jak chcą aby odwiedzały one ich gminy.
W innym przypadku zlikwidować wszystkie nieopłacalne kursy pozamiejskie i niech gminy sobie same kupią autobusy do przewozu swoich mieszkańców i dzieci szkolne..
pasażer
pasażer 14.11.2019, 12:52
Jaki interes w tym projekcie ma nasze miasto Oława? Mamy przecież komunikacje miejska, PKS zapewnia połączenia do innych miasta, co godzinę jeżdżą prywatne BUSY do Wrocławia, Domaniowa czy do Jelcza Laskowic. To po co jeszcze jakieś kolejne dziwadło połączeń miejsko- gminnych finansowane prze samorządy ?
14.11.2019, 14:45
stołki
Natalia
Natalia 14.11.2019, 12:04
Gminy mają zapłacić za kolejny pomysł rządzących?
mieszkaniec
mieszkaniec 14.11.2019, 11:40
Trzeba trzymać kciuki za ekipę referendalną żeby dopięła swego. Z każdym tygodniem przybywa argumentów na tak.

Pozostałe