W starym miejscu po nowemu. ZDJĘCIA

  • 15.02.2017, 14:09
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
W starym miejscu po nowemu. ZDJĘCIA
POWIAT Po remoncie Prokuratura Rejonowa w Oławie wróciła na swoje stare miejsce przy ul. 1 Maja Remont trwał niemal dwa lata. W jego efekcie budynek pozostał ten sam, ale już nie taki sam. Oprócz nowej elewacji, ogrodzenia i wewnętrznych udogodnień dla niepełnosprawnych, sporo zmieniło się w środku. Z nowych pomieszczeń warto wymienić archiwum, pomieszczenia socjalne, poczekalnie dla interesantów, pomieszczenie dla ochrony, której wcześniej nie było w ogóle, a teraz będzie pracowała całodobowo. Generalnie wszystkie wnętrza są odświeżone - nowe meble, instalacje, podłogi, drzwi. Prokuratura Rejonowa w Oławie pracuje w pełnym składzie, czyli 7 prokuratorów, 7 pracowników sekretariatów plus kierowca. Nie zmieniły się godziny przyjęć, czyli od wtorku do piątku w godz.7.30-15.30, w poniedziałki od 7.30 do 18.00. Od lutego prokurator rejonowy i jego zastępca nie są już, jak było do tej pory, tylko pełniącymi obowiązki na czas określony. Teraz są powołani do pełnienia funkcji na czas nieokreślony. Od początku tygodnia trwa rozruch prokuratury w odnowionej siedzibie - we wtorek jeszcze były problemy z dodzwonieniem się tam, ale oprócz dotychczasowych numerów uruchomiono nowy numer centrali, pod który aktualnie na pewno można dzwonić: 607 362 307.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerry
Jerry 19.02.2017, 13:24
Pamiętam ten budynek jeszcze z lat sześćdziesiątych XX w., mieściła się tu kasa starej, przylegającej gazowni. Późniejsza adaptacja na prokuraturę usunęła trochę budowlano-technicznej sięrmiężności obiektu, ale dopiero teraz jego estetyka przydaje powagi i respektu dla instytucji, którą mieści.

Pozostałe