Śpiąca królewna w MGCK

  • 14.11.2019, 10:58
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Śpiąca królewna w MGCK

6 grudnia 2019 Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza na spektakl baletowy Royal Lviv Ballet pt. „Śpiąca królewna” w II aktach i czterech odsłonach

Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego. Podczas polskiego tournèe w listopadzie i grudniu 2019 na scenie wystąpi 40 tancerzy.

Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokażą nam wirtuozerię twórców i tancerzy baletu. Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia, a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, że każdy występ Royal Lviv Ballet zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć: tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, którzy nie lubią tańca.

Royal Lviv Ballet – zespół złożony z solistów rosyjskich (Maryjski, Bolshoi) i ukraińskich (Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Pavlo Stalinski – solista i choreograf Bolshoi Ballet – Honorowy Artysta Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk – solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zespół składa się z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej. Czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. Czas trwania spektaklu: 2 godziny. Koszt biletu: 60 zł (normalny) / 40 zł (ulgowy dla dzieci do 12 lat). Honorujemy jelczańsko-laskowicką Kartę Seniora (-30%) oraz Kartę Dużej Rodziny (-30%). Zakup biletu na przedstawienie to idealny prezent na Mikołajki. Sprzedaż biletów ruszy 15 listopada w MGCK.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe