Wnioskują o dofinansowanie szlaków rowerowych

  • 02.02.2017, 10:15
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Wnioskują o dofinansowanie szlaków rowerowych
Oława Ciekawy pomysł "Aktywnie z biegiem rzeki" to projekt sieci dróg rowerowych na terenie gminy i miasta Oława. Inwestycja ma być realizowana przy znacznym wsparciu pieniędzy unijnych Odrzańska Droga Rowerowa ma prowadzić przez atrakcyjne przyrodniczo tereny miasta i gminy wiejskiej Oława. To pomysł obu samorządów, realizowany wspólnie. Jeżeli uda się go zrealizować, będzie to nie lada gratka dla miłośników rowerowych wycieczek. Samorząd miejski złożył wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, na ochronę i udostępnianie zasobów przyrodniczych. Całkowitą wartość zadania oszacowano na 769.750 zł, miasto wnioskuje o dotację w wysokości 654.288 zł. W projekt włączone są także samorządy Siechnic, Brzegu, Lubszy, Skarbimierza, a także Nadleśnictwa Oława. Ścieżki rowerowe powstaną w Dolinie Odry. Ze ścieżek będą mogli korzystać także  biegacze oraz osób uprawiające nordic walking. (MON)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Violetta i Tomasz
Violetta i Tomasz 03.02.2017, 07:56
A co żal du..pę ściska...?
gość
gość 03.02.2017, 14:16
Czas celebryctwa ładnej Violetty i ładnego Tomaszka za dwa lata się skończy. W następnych wyborach czas na PO. W PO jest siła, nadzieja i sukces.
Piękny Tomasz
Piękny Tomasz 03.02.2017, 17:53
Odstaw leki, albo bierz połowę
Teresa
Teresa 03.02.2017, 06:48
Trasa do Jelcza najbardziej potrzebna.
lang czesław
lang czesław 02.02.2017, 22:09
Podoba mi się ta kolejność. Najpierw zbudowali piękna obwodnicę oławy no i teraz zbudują ścieżki. Niesamowite .
Zawiadowiec
Zawiadowiec 02.02.2017, 20:28
...przypominam, że powoli kończy się remont wiaduktu..., ciekawe czy zostanie wytyczona droga dla rowerów ?
gość
gość 02.02.2017, 20:25
Moimi zdaniem Przewodnicząca również się przysłużyła do tego zadania. A tu ani słowa. Przecież to ona patrolowała istniejące ścieżki rowerowe. PO w Oławie się odrodzi w przyszłych wyborach, następne wybory należą do Magdy, Ani i Romka. Obecnym już dziękujemy.
03.02.2017, 11:10
Doskonale to pamiętamy, szkoda, że burmistrz nie zajął stanowiska co do tego czy strażnicy miejscy służą do pilnowania radnych jeżdżących na rowerach czy jednak mają inne zadania. A może to formacja zbędna, która nie ma co robić i należy ją zlikwidować?
gość
gość 03.02.2017, 08:00
Brawo Magda!
Sport
Sport 02.02.2017, 22:49
Ludzie czy wszystkie tematy muszą być sprowadzane do poziomu polityki?! Pozwólcie by choć SPORT Was łączył. PO PIS a może Kukiz to już jest NUDNE
Anonim
Anonim 02.02.2017, 21:38
Przecież burmistrz Frischmann już w maju odbył spotkania z sąsiednimi samorządami na temat ścieżek rowerowych, więc czemu kłamiesz. I czemu powtarzasz ten trójczłon magda ania romek jacyś nierozdzielni są?
Gość
Gość 02.02.2017, 17:00
Violetta i Tomek powinni pamiętać, że drogi rower nie zawsze oznacza najlepszy. Mój mam od komunii i śmigam bez problemów. Ale niektórzy muszą mieć to co najlepsze. W sumie jak bym inwestował w rower to wybrałbym inny niż oni mają.
slayer 68
slayer 68 02.02.2017, 20:56
rowerem trzeba jezdzic a nie go miec .ja dojezdzam do pracy 6 km w jedna strone a w dni wolne 40 do 70 km. moje rowery maja po 20 lat
Gość
Gość 02.02.2017, 22:42
Ładna Violetta ma nówkę .Samochodem za 100 tys. jeździ to i rower musi być z górnej półki. A inni składaka mają i gdzie tu sprawiedliwość.
Anonim
Anonim 03.02.2017, 01:17
A ty Magda uważaj, bo burmistrz ma swoją cierpliwość i w końcu odwoła cię z funkcji, bo już zaczynasz mocno przesadzać ze swoimi wpisami.
Andrzej
Andrzej 02.02.2017, 14:22
Brawo! Czekam i kibicuję.
P@weł
[email protected]ł 02.02.2017, 13:47
Tylko niech tego nie spartolą, bo syn mój dorasta i wreszcie będę miał partnera do rowerowania, a odpowiednio przygotowana infrastruktura sprzyja takim wypadom (co nie oznacza, że dotychczas nie gdzie jeździć) i może żona da się namówić...
do Pawła
do Pawła 02.02.2017, 14:46
Ładna Violetta z mężem całe lato na rowerach jeżdżą, to się na trasie spotkacie. I spokojnie nie spartolą tego bo jaśnie państwo ma bardzo drogie rowery i ścieżki muszą być idealne żeby się ich rowery nie uszkodziły.
Hot pointer
Hot pointer 02.02.2017, 19:34
Wyjątkowo udane przedsięwzięcie i jednocześnie promocja regionu. To będzie strzał w dziesiątkę!
Cross
Cross 02.02.2017, 18:59
Mocno trzymam kciuki i wierzę w powodzenie tego projektu.Do zobaczenia na trasie
Belzebub
Belzebub 02.02.2017, 11:32
Dobry pomysł. Może tez zamiast mieszanie w centrum Oławy i utrudniania życia mieszkańcom miasta poprzez zamykanie ulic będą tam tez organizować coroczne biegi z różnej okazji ?
Sawio
Sawio 02.02.2017, 10:34
Rewelacyjny projekt! Oby było więcej inicjatyw w tym kierunku!

Pozostałe