Zatańczą poloneza na Rynku

  • 19.01.2017, 10:57
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Zatańczą poloneza na Rynku
Oława Zaproszenie Polonez maturzystów, tańczony w plenerze, sto dni przed egzaminem dojrzałości, stał się lokalną tradycją. We wtorek 24 stycznia, maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie wykonają po raz szósty ten reprezentacyjny polski taniec narodowy. Początek o godzinie 12.00. Organizatorzy zachęcają oławian i mieszkańców powiatu do odwiedzenia Rynku i wspierania brawami pląsającej młodzieży Korowód tańczących poloneza wyruszy w południe sprzed ratusza i okrąży ten najbardziej znany, charakterystyczny oławski zabytek. - Serdecznie zapraszamy mieszkańców, do przybycia na tę niecodzienną uroczystość, tak ważną w życiu każdego maturzysty - zachęcają organizatorzy, starosta Zdzisław Brezdeń i Agnieszka Żak - dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach. Dopełnieniem powiatowego poloneza maturzystów będą szlacheckie kontusze. Impreza organizowana na 100 dni przed maturą jest oficjalnym rozpoczęciem przygotowań młodzieży do egzaminu i formą integracji z mieszkańcami. Polonez, jak żaden inny taniec, jest rozpoznawany i utożsamiany na świecie z Polską oraz tańczony na otwarcie balu maturalnego. W ostatnich latach nową tradycją stało się wykonanie poloneza przez maturzystów w plenerze, na ulicach i rynkach miast. Podobno udział w nim przynosi uczniom powodzenie na egzaminach. Maturzyści z powiatu oławskiego, już po raz szósty w dziejach miasta i powiatu, wezmą udział w tym tanecznym wydarzeniu. - "Oławski polonez maturzystów" stanowi przedsmak zbliżających się studniówek. Jest on także szansą dla szkół i młodzieży, na zaprezentowanie się przed szerszą publicznością, znajomymi i rodziną. Warto podtrzymywać, upowszechniać i rozwijać tę sympatyczną tradycję - podsumowuje starosta Zdzisław Brezdeń. Uwaga! Podczas trwania poloneza, od godz. 12.00 do 13.00, wystąpią na Rynku utrudnienia w ruchu kołowym. Należy w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie oraz osoby kierujące ruchem pieszych i pojazdów. (WOKL-KAT)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasia
Kasia 23.01.2017, 07:16
Podziwiam pisowów. Jak zgraja nieudaczników z szefem Jarosławem K. tak steruje i mami zdecydowaną większość dużego kraju w środku Europy.
do Kasi
do Kasi 23.01.2017, 11:26
A może by tak jakieś konkrety komunistyczna szczekaczko? Czy to zgraja nieudaczników z szefem Jarosławem K. okupowała Sejm i chciała siłą obalić demoktratycznie wybrany rząd? Zgraja nieudaczników tak, ale pod szyldem PO i .N. koleżanko komunistko.
do Młodego
do Młodego 22.01.2017, 21:28
Dziennik Telewizyjny pokaże protest studentów jako próbę puczu ze strony odrywanych od koryta pupili reżimu PO/PSL, a kontrmanifestację jako wyraz społecznego zaangażowania zdrowej, przewodniej siły narodu.
Młody.
Młody. 22.01.2017, 20:13
Z Brezdeniem - nie idę. Jadę Wrocka manifestować ze studentami przeciw PiS.

Pozostałe