Co dalej ze skateparkiem?

  • 12.11.2019, 15:29
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Co dalej ze skateparkiem?

Młodzież z niecierpliwością czeka na informację w sprawie skateparku. Dokumentacja projektowa jest gotowa, wizualizacja też, ale wciąż nie ma odpowiedzi w sprawie dofinansowania. Trzymamy rękę na pulsie i pytamy w Urzędzie Miejskim o tę sprawę. Wiadomo, że miasto wiele miesięcy temu miasto wystąpiło  do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie na budowę skateparku. Wciąż jednak nie ma rozstrzygnięcia. Dziś burmistrz poinformował, że po spotkaniu z młodzieżą dosłał do ministerstwa petycję, którą miłośnicy jazdy na deskorolkach i rolkach mu dostarczyli. - Chciałem wzmocnić ten wniosek o dofinansowanie, dlatego do ministerstwa wysłałem petycję - mówi Tomasz Frischmann. - Chciałem też pokazać, że skatepark w Oławie jest potrzebny i nie jest to wymysł burmistrza czy radnych, ale potrzeba młodzieży, która bardzo zabiega, aby to miejsce powstało.

Burmistrz dodał,  że koszt takiej inwestycji to ponad milion złotych, dlatego dofinansowanie jest niezbędne. Zaznaczył, że jeśli w tym roku nie uda się uzyskać dodatkowych pieniędzy, złoży wniosek do ministerstwa ponownie w przyszłym roku. (AH)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
13.11.2019, 07:55
Wystarczyło nie kupować nowych samochodów zbędnej straży miejskiej i wysłać strażników na piesze patrole, bo z tych nowych samochodów widzą jeszcze mniej niż ze starych, a tak i byłyby pieniądze na skatepark i strażnicy może w końcu by coś dostrzegli.

skatepark, skateparkiem, a co się dzieje z wieżą ciśnień, którą miasto sprzedało już parę lat temu ?

Pozostałe