By władza już nigdy nie stanęła przeciwko narodowi

  • 14.12.2016, 10:29
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
By władza już nigdy nie stanęła przeciwko narodowi
Jelcz-Laskowice Uroczyście Emocjonalne przemówienia, znicze, kwiaty i trudne wspomnienia tamtych czasów. Pod "Krzyżem Solidarności" przedstawiciele związku zawodowego i pracowników spółki "Jelcz", członkowie i zwolennicy PiS, przedstawiciele miejskiej władzy oraz radni obchodzili 35. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego Spotkaniu przewodniczył Bogusław Świerzko, szef Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w spółce "Jelcz". Po odśpiewaniu hymnu oraz modlitwie za ofiary i bohaterów tamtych czasów, delegacje złożyły kwiaty. Potem Świerzko powiedział: - Staję dzisiaj przed wami jako wasz kolega - dla jednych starszy, dla innych młodszy. 13 grudnia 1981 - tego dnia nikt mi nie musi przedstawiać i o nim opowiadać. Ja tam byłem jako żołnierz Ludowego Wojska Polskiego. Nie ukrywam dziś swoich wzruszeń, bo kiedy mówię o tym, to ciarki mi przechodzą po całym ciele. Był mróz i duży śnieg. Nie wierzyłem, co się dzieje, kiedy towarzysz Jaruzelski ogłosił stan wojenny. Stał się generałem władzy komunistycznej. Dziś niektórzy mówią, że stan wojenny był potrzebny. Pytam się, komu? Niech każdy zada sobie to pytanie. Na ulicę wyjechały czołgi i wyszli żołnierze uzbrojeni po zęby. Komunistyczna władza wypowiedziała wojnę swoim rodakom. To było straszne! Niektórzy żołnierze nie wiedzieli nawet, gdzie jadą, nie mieli żadnego kontaktu z najbliższymi. Dziś esbecy, którzy nas bili, mają emerytury po dziesięć tysięcy. A ludzie, którzy ciężko przepracowali kilkadziesiąt lat, mają 1700 zł.

Więcej informacji w papierowym wydaniu "GP-WO".

(kt)

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Architekt
Architekt 23.12.2016, 23:58
Panie Świerzko, jak był Pan w Ludowym Wojsku Polskim, to chyba SB-cy Pana nie bili ??? Po drugie gdyby nie Generał Jaruzelski, mogłoby zginąć dużo więcej ludzi, więc proszę żeby takie osądy pozostawić osobom kompetentnym...
Darek
Darek 16.12.2016, 09:35
Precz z BBS
Jerry
Jerry 16.12.2016, 00:26
By władza już nigdy nie stanęła przeciwko narodowi. Hm, a teraz niby co robi ?. Ładnie brzmi, jak wszystkie pisowskie farmazony !.
Roman W.
Roman W. 18.12.2016, 20:05
Jerry! Farmazon to jesteś ty. Gdzie dziś władza staje przeciwko narodowi? No gdzie? Dziś władza służy narodowi na wszystkich frontach. To ci, co zostali pogonieni od władzy przez naród, stają dziś przeciwko władzy wybranej przez naród bez fałszerstw wyborczych, czyli stają przeciwko narodowi.
Darek
Darek 15.12.2016, 15:00
Precz z PO
Darek
Darek 14.12.2016, 23:18
Precz z Pis
X-men
X-men 14.12.2016, 13:33
Przyłączam się do słów obywatela i ofiary. Cała prawda o naszym niesprawiedliwym systemie.
obywatel
obywatel 14.12.2016, 12:49
Święte i prawdziwe słowa poprzednika - gratuluje i pozdrawiam!
ofiara
ofiara 14.12.2016, 11:10
"Nie żyjemy w Polsce naszych marzeń, bo etos Solidarności uległ doktrynom postkomunizmu i neoliberalizmu .Stąd dzisiejsza Rzeczpospolita jest dla wielu ludzi Solidarności państwem zawiedzionych nadziei, rozbitych szklanych domów, zdradzonych ideałów"
Tak napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście odczytanym w sierpniu podczas obchodów 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w sali BHP Stoczni Gdańskiej.
To prawda, od 1989r niezależnie od partii rządzącej schemat kariery zawodowej jest ten sam- nieważne wykształcenie, kompetencje i doświadczenie, ale liczy się tylko to czyim jest się kolegą. Tylko ludzie trwale zakorzenieni w systemie politycznym kraju przez powiązania rodzinne i kontakty towarzyskie mają i mogą niemal wszystko. Nic w tej kwestii nadal się nie zmienia. Rządził i nadal rządzi establishment , a zwykły obywatel ( w tym ja ) jest ofiarą tego skompromitowanego systemu.
Architekt
Architekt 24.12.2016, 00:02
Jak się ma wykształcenie, kompetencje i doświadczenie, to ma się dobrą pracę. Żałosne jest to ciągłe narzekanie nieudaczników.
Inżynier
Inżynier 24.12.2016, 15:06
Jakie wykształcenie, kompetencje i doswiadczenie mają misiewicze i pisiewicze , ktorzy zajęli stanowiska w agencjach rolnych , spółkach skarbu państwa, krusie, zusie .W tych instytucjach dokonano swoistego skoku na stanowiska i na kasę. Każda partia zapewnia swoim ludziom jakieś beneficjenty, ale w tym przypadku wiele do życzenia pozostawia jakość i merytoryczne przygotowanie tych osób do pełnienia powierzonych funkcji . To właśnie dzięki politrukom ludzie wykształceni, z doświadczeniem nie mają dla siebie pracy zgodnej z ich kwalifikacjami, bo misiewicze teraz i pisiewicze zajmują wszystko dzięki samopomocy kolegów.

"Mamy kadry, ludzi...":

http://wroclaw.wyborcza.pl/wro…

http://natemat.pl/191189,wspan…

http://olesnica24.com/Publicys…

http://www.gazetawroclawska.pl…

http://wroclaw.wyborcza.pl/wro…

Pozostałe