Za ofiary polsko-polskiej wojny

  • 13.12.2016, 10:01
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Za ofiary polsko-polskiej wojny
Działacze oławskiej i jelczańskiej "Solidarności" zapraszają mieszkańców powiatu na uroczystą mszę świętą, poświęconą pamięci ofiar stanu wojennego Nabożeństwo będzie odprawione w sanktuarium NMP Matki Pocieszenia, we wtorek 13 grudnia, dokładnie w trzydziestą piątą rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, przez wojskowy reżim, któremu przewodził I sekretarz KC PZPR generał Wojciech Jaruzelski. Początek mszy - godz. 18.00. - Mimo upływu tylu lat, rany i cierpienia po stanie wojennym są wciąż niezagojone i niezabliźnione - mówi Janusz Głodała, szef oławskiego biura Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność". - To było ogromne zło, spowodowane tym, iż komunistyczna władza, przywieziona do naszego kraju w 1944 roku na sowieckich bagnetach, nie potrafiła rozmawiać z ludźmi. By zgasić społeczne wrzenie, wprowadziła siłowe rozwiązanie. W naszych małych ojczyznach, tu w Oławie, w Domaniowie i w Jelczu-Laskowicach, pamięć o tym jest wciąż żywa. Dlatego zawsze w grudniu, nie tylko w czasie okrągłych rocznic, ale co roku, staramy się uczcić te tragiczne wydarzenia. Czcimy je mszą, bo to dzięki Kościołowi i papieżowi Janowi Pawłowi II, a także ludziom "Solidarności", którzy po 13 grudnia nierzadko oddawali swoje życie za wolność, pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia udało się przezwyciężyć komunę i obalić żelazną kurtynę. Chcemy upamiętnić bohaterów tamtych lat i złożyć im hołd, dlatego tuż po zakończeniu rocznicowej mszy, która rozpocznie się o godzinie 18.00, złożymy kwiaty i zapalimy znicze pod Pomnikiem Męczenników, na placu Maksymiliana Kolbego, tuż przy sanktuarium NMP Matki Pocieszenia. Serdecznie zapraszam mieszkańców powiatu oławskiego do udziału w tych uroczystościach! 

(KAT)

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oksana
oksana 13.12.2016, 21:41
Stanisław Piotrowicz nie jest pierwszy. PiS ma - jak na partię krytykującą czasy PRL - wyjątkowego pecha do wysoko postawionych działaczy o nie do końca nieskazitelnej przeszłości. Przed komunistycznym prokuratorem Piotrowiczem był przecież Andrzej Kryże, wiceminister sprawiedliwości w poprzednim rządzie PiS, który za komuny wydał wyroki na opozycjonistów.
A wracając do lokalnego podworka faktycznie warto i u nas znaleźc Piotrowiczów, aby pamiętać o nich w następnych wyborach.
Żołnierz AK
Żołnierz AK 13.12.2016, 19:42
Ty zakłamany bydlaku! Sowiecki agencie! Śmierdzący zdrajco!

Jak śmiesz porównywać postkomunistyczną Przestępczą Organizację (PO) z Prawem i Sprawiedliwością !? Twoja PO i .Nowoczesna składają się WYŁĄCZNIE z postkomuchów, ubeków, esbeków, oszustów i najgorszych szumowin społecznych. U Kukiza też się od nich aż roi.

Najpierw postaw ich wszystkich przed sądem za zniszczenie Polski, za zniewolenie Polaków, za morderstwa, tortury i prześladowania, a dopiero potem szukaj, kto z PiS był w PZPR i co tam robił. Pół Polski było w PZPR, bo inaczej zamknięta była droga do wszelkiego awansu zawodowego. Ważne jest, kto wysługiwał się sowieckiej okupacji Polski i szkodził Polakom, a nie sama przynależność do jedynej wówczas partii, która trzęsła wszystkim. Nie uczyli cię tego na historii? Do jakiej ty szkoły chodziłeś? Komsomolskiej?

Jak śmiesz stawiać znak równości pomiędzy Piotrowiczem, a takimi kanaliami jak Rzepliński, Ćwiąkalski czy Balcetrowicz?

Od Misiewicza też wara, bo to wspaniały Polak nie idący na żadne zgniłe kompromisy z przestęcami z PO. Opluliście go, ale został uniewinniony. Do pięt mu nie dorosłeś!

Złodziej krzyczy: łapać złodzieja! Tak to wygląda. Zamknij swoją zakłamaną i fałszywą szczekaczkę.
uważny wyborca
uważny wyborca 14.12.2016, 10:23
Tu się mylisz, jezeli chodzi o przywileje czy profity lub mówiąc wprost o koryto twoi posłowie z PiS idą ramię w ramię z posłami z PO, Nowoczesnej , PSL. Głosowali jednogłośnie w sprawie zachowania wolnej kwoty dla nich w wysokości ponad 30 tys!
Aktualnie posłowie i senatorowie korzystają z kwoty wolnej wynoszącej ponad 30 tys. zł w skali roku. W przypadku pozostałych podatników kwota ta jest niemal dziesięciokrotnie niższa.Są więc równi i równiejsi wobec prawa podatkowego i PiS na to pozwala.
Marszałek Kuchciński ( z PiS) przyznał wicemarszałkom ze wszystkich opcji premię teraz w grudniu w wys. ponad 13 tys.Wicemarszałek Stanisław Tyszka z Kukiz’15 zdecydował się oddać te pieniądze, a przelew zatytułował: – zwrot na rzecz polskich podatników.
Jak powiedział: -” W sytuacji, gdy większość Polaków zarabia na rękę około 2000 zł miesięcznie, przyjęcie takiej „nagrody” byłoby niestosowne.”Pozostali wicemarszałkowie w tym z PiS oczywiście wzięli. Media o tym milczą.
bezpartyjny
bezpartyjny 13.12.2016, 16:49
No właśnie, ciekawe czy na naszym podwórku , w partii z pod znaku Prawa i Sprawiedliwości, PO czy w tak zwanym Bezpartyjnym Bloku Samorządowym są byli pezetpeerowcy przewodniej siły narodu w czasach nierealnego socjalizmu.
szukamy Piotrowiczów w Oławie
szukamy Piotrowiczów w Oławie 13.12.2016, 10:36
"Wśród ważnych polityków PiS, PO i Nowoczesnej są ludzie związani z PZPR; chcemy pokazać hipokryzję tych partii i śmieszność okrzyków w stylu "precz z komuną" - powiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15)
Krzyczą w sejmie „Precz z komuną”, kiedy po jednej i drugiej stronie są byli działacze PZPR, którzy kłócą się, kto był większym opozycjonistą…"

Piotrowicz, Święcicki, Jasiński, Śledzińska-Katarasińska, Czabański, Rzepliński, Balcerowicz, Kudrycka, Łopiński, Ćwiąkalski. Wysocy politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością, Platformą Obywatelską i Nowoczesną.
A u nas w Oławie Misiewiczów już mamy może poszukamy teraz Piotrowiczow? Warto bowiem pamiętać o nich przy następnych wyborach


.

Pozostałe