Niepełnosprawni mają pod górkę

  • 16.11.2016, 19:01
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Niepełnosprawni mają pod górkę
MINUS (-) Obok pasażu handlowego przy ul. 3 Maja w Oławie brakuje miejsc parkingowych dla inwalidów. Czytelnik zwraca uwagę na tę sytuację i ubolewa, że nikt do tej pory się tym nie zajął. Potwierdzamy i apelujemy do zarządcy parkingu - może warto wyznaczyć takie miejsce? Nie da się ukryć, że jest tam bardzo ciasno, przez co nawet pełnosprawni mają czasem problem z parkingiem. Ukłon w stronę tych, którzy na co dzień mają trudniej, na pewno nikomu by nie zaszkodził. (kt)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 18.11.2016, 11:42
Czy widział ktoś niepełnosprawnego który jeździ na wózku i przyjechał samochodem?
Większość która ma karty parkingowe śmiga jak nie wiem i często mieszkają w blokach na 4 piętrze albo wyżej.
System jest wypaczony więc nie dziwota że jest takie podejście do niepełnosprawnego.
kol
kol 18.11.2016, 12:02
Widziałem
Jozek
Jozek 18.11.2016, 10:23
Wyznaczone miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych przy GRAZCE zajęte przez wypa sione fury -i co stego -wolno? może by kolor niebieski imandaty pomogly
as
as 17.11.2016, 11:37
Na Sportowej , przy Kwadraciaku ( miejsce słabo oznakowane!), przy Tesco - często miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych często sa zajęte przez nieuprawnionych kierowców a Straży Miejskiej kontrolującej uprawnienia parkowania nigdy nie widziałem. Karta osoby uprawnionej powinna być widoczna za szybą. Zwłaszcza w dni targowe na Sportowej te miejsca są zajete. Czy to zbyt wiele dla SM kontrolować i ukarać mandatem aby to się nie powtórzyło?
Oławianka
Oławianka 17.11.2016, 10:03
Jest jedno miejsce parkingowe z tyłu za budynkiem,tylko inwestor nie dokończył budowy podjazdu ,bo po co.Miejsca powinny być wyznaczone z przodu budynku. Podobny problem jest przy Biedronce na ul.Kilińskiego.Przed remontem były trzy miejsca parkingowe a po remoncie już tylko dwa. Również interesująca jest interpretacja miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych przed sklepem p.G.... z chemią gospodarczą przy ul.3 Maja.Tam mogą parkować tylko niepełnosprawni poruszający się na rowerach .Bardzo śmieszne rozwiązanie.Widocznie właściciel stojaka dla rowerów nie posiada karty parkingowej dla niepełnosprawnych i im tego zazdrości.
olavek
olavek 17.11.2016, 13:17
bo z tyły jest dostęp do windy dla niepełnosprawnych, podjazd jest z przodu tam gdzie wózki sklepowe insza inszość ż eludzie parkują na styk pod tym murem, gdyby nie on wjechaliby wprost do rosmana, tak ciężko zostawić półtora metra od ściany dla pieszych???!!! z zakupami to po maskach trzeba skakać, niepełnosprawny tamtędy nie przejedzie, wózki z dziećmi też nie o wózku zakupowym nie wspomnę, a miejsca za autami na kolejne auto no ale myślenie nie boli tam jakiś konkurs jest kto najbliżej stanie czy jak?? a potem się dziwią że auta porysowane jeszcze ten kamień na rogu budynku przez który niekiedy trzeba skakać bo auto koło auta i przejść się nie da
myslacy
myslacy 17.11.2016, 23:41
Moze przejsc za autami, ale widocznie tobie lepiej pchac sie jak swini przed autem
świadek
świadek 18.11.2016, 22:19
Z tym myśleniem to chyba jednak kiepściutko. Jak świnie to się pchają kierowcy, którzy nie zwracają uwagi na pieszych. Dużo osób (zwłaszcza z dziećmi) przechodzi tuż koło budynku dla własnego bezpieczeństwa. Tylko czekać, aż kiedyś stanie się tam coś, co stać się nie powinno (nie daj Boże!). Może wówczas ktoś pójdzie po rozum do głowy i zrobi porządek z tą jazdą po chodniku jak po placu manewrowym. A z tyłu budynku parking świeci pustkami (no chyba, że w SP5 są zebrania rodziców :)).

Pozostałe