Akcja "Znicz 2016" bez poważnych wypadków, ale...

  • 02.11.2016, 13:22
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Akcja "Znicz 2016" bez poważnych wypadków, ale...
Powiat Bez ofiar Tak było na drogach powiatu od 28 października do 2 listopada do godz. 9.00 O statystykę zapytaliśmy oficera prasowego KPP w Oławie, kiedy akcja jeszcze trwała. Doszło do 14 kolizji. - Do tej pory większość zdarzeń drogowych to głównie stłuczki, w których nikt poważnie nie ucierpiał - mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. - Zdarzyły się też potrącenia pieszych, ale poszkodowani nie mieli obrażeń powyżej dni siedmiu. Dokładną statystykę i więcej szczegółów podamy, kiedy akcja się skończy. * Swoje uwagi do organizacji ruchu w weekend mają kierowcy komunikacji miejskiej: miasto nie zabezpieczyło i nie oznaczyło przystanków "komunikacji specjalnej"- przed cmentarzami autobusy musiały zatrzymywać się na pasie ruchu, a pasażerowie musieli wysiadać na jezdnię, co stanowiło niebezpieczeństwo. Do redakcji dotarły także sygnały, że niektóre specjalne przystanki ustanowiono w miejscach innych niż już istniejące - powodowało to zamieszanie, a kierowcy idąc na rękę pasażerom, zatrzymywali się często niezgodnie z przepisami. (AH), (MON)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 08.11.2016, 01:59
Co się dzieje z oświetleniem ulic w Oławie ? dzisiaj ( 07.XI. poniedziałek ) wiele ulic i lamp nie świeciło wieczorem. Przy padającej mżawce i ograniczonej widoczności zrobiło się niebezpiecznie na ulicach a zwłaszcza na przejściach dla pieszych - ich po prostu NIE WIDAĆ!
przechodzień
przechodzień 08.11.2016, 14:09
To pytanie do Pani Przewodniczącej RM Magdaleny Ziółkowskiej !
Zbysio
Zbysio 03.11.2016, 21:01
A który to z Panów Policjantów RD zostanie Policjantem Roku 2016 - pod kątem regulacji ruchu np. na skrzyżowaniach nie tylko w Oławie?
~
~ 20.11.2016, 22:07
Pewno Panowie z J-L :)))
~
~ 03.11.2016, 20:13
Nie widziałem Policjanta RD który by kierował ruchem na skrzyżowaniu - a niedługo konkurs na I Policjanta RD w Kraju - znowu nikt z Oławy się nie załapie?
Mundurowy
Mundurowy 03.11.2016, 14:17
A i panowie ze straży miejskiej mieli swój udział w świętowaniu, skutecznie zablokowali parking pod Elektroluxem. Zamiast dzielić ruch na samochody i na pieszych, wstrzymywali ruch dla każdego pieszego. Skutek był taki, że parkingi były zablokowane.
Mundur nie zwalnia od rozsądku, on dodatkowo zobowiązuje.
Maria
Maria 09.11.2016, 09:18
Niestety to prawda - czterech panów ze Straży Mijeskiej stało na ulicy i nie wiedzieli co robić a piesi z tego korzystali, szli pojedynczo przez przejście a kierowcy stali, czas mojego wyjazdu z parkingu wyniósł 1 godz.
Zastanawiałam się dlaczego nie było ani jednego policjanta przy nowym cmentarzu.
Czytelnik
Czytelnik 03.11.2016, 10:13
Do Bystrzycy trzeba było wzywać policję, bo sami nie wiedzieli, że trzeba przyjechać. Ludzie tak postawiali samochody na szosie, że wszyscy się zaklinowali.
Szkoda
Szkoda 04.11.2016, 21:42
Dawniej takie zdjęcie to dywan u Komendanta KWP (ręce - brak zajęcia) wstyd !
gość
gość 03.11.2016, 01:02
Skandal ! Kto z Urzędu Miasta miał ten głupi pomysł aby plac parkingowy przed starym cmentarzem w Oławie oddać w całości do dyspozycji handlarzom ?! Odpadło kilkadziesiąt miejsc parkingowych a plac w 3/4 powierzchni był pusty.
Kierowcy musieli parkować aż blisko śluzy na Odrze. Starszym osobom było ciężko dojść na cmentarz a jeszcze nieść kwiaty czy znicze. Co za "inteligent" to wymyślił? Czy miasto nie mogło odpowiednio wcześniej przygotować inżynierię ruchu na Wszystkich Świętych ? Panie burmistrzu - to pańska porażka to wszystko co się działo przy obu cmentarzach.
Gość
Gość 03.11.2016, 10:33
W tym dniu każdy chce dojechać na cmentarz samochodem,ja skorzystałam z darmowej komunikacji i bez problemu wysiadłam przy bramie.

Pozostałe