Rynek się zmieni! Oby jak najprędzej

  • 20.10.2016, 11:18
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Rynek się zmieni! Oby jak najprędzej
Oława Działania rozpoczęte Ma być tak jak w innych miastach - ograniczony ruch samochodów, knajpki, szklane pawilony, fontanna. Rynek ma być miejscem spotkań, a nie załatwiania spraw. Zmianie ma ulec całe śródmieście i jest to proces zaplanowany na kilka lat Oławska Rada Miejska przyjęła Lokalny Program Rewitalizacji na lata 2016 - 2023. Poprzedziły to ankiety i konsultacje, z których wysnuto wnioski, że obok osiedla Zwierzyniec, najbardziej zdegradowanym obszarem, wymagającym zmian i poprawy funkcjonalności jest obszar "Rynek - Śródmieście". Mieszkańcy, którzy wzięli udział w badaniach, krytycznie ocenili wygląd i przeznaczenie Rynku i okolic, przedsiębiorcy uznali, że jest to przestrzeń niewygodna i nieatrakcyjna, z trudnym dojazdem, brakiem zaplecza i atrakcyjnych lokali do zagospodarowania. To mało estetyczna część miasta, bez planu architektonicznego, chaotycznie zagospodarowana. Uznano, że potrzebny jest kompleksowy plan zmian. I taki plan powstał. CZYTAJ o tym w najnowszym wydaniu "Powiatowej". Dostępne również e-wydanie - pod tym linkiem: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-10-20 (MON)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mariusz
mariusz 19.12.2016, 20:46
aniech sobie robia caly rynek niech maluja fasady zabytkowych domow a za pare lat wszystko bedzie brudne i lepiace sie od dymiacych kominow w centrum miasta to nic innego jak syzyfowa praca i robienie wokol siebie medialnego szumu.
Gość
Gość 23.10.2016, 01:10
I co burmistrz i rada zrobią, żeby były knajpki i restauracje w centrum? Uchwalą uchwałę z zaleceniem? Większość lokali usługowych w kamienicach jest w rękach prywatnych. Więc co do prowadzonej działalności w tych lokalach burmistrz Oławy ma tyle do powiedzenia co do obsady stanowisk w KGHMie.
real
real 22.10.2016, 09:59
Ja ,bym Rynek zostawił taki jaki jest, niech turyści zwiedzają taką ciekawość staromiejską. Dziurawe chodniki, połatany asfalt, nieremontowane obskurne zabytkowe kamieniczki sprzedane wspólnotom które póki co nie remontują, ich wygląd zatrzymał się na późnym Gierku, kolejne budynki odremontowane przez wspólnoty gdzie kolorystyka w niczym nie wkomponowuje się w staromiejski rynek. Co tu szukać, jak budynek USC własność miasta wygląda jak kopciuszek, a ornamenty nad wejściem poprzedni wice zabezpieczył kołkami rozporowymi. Punktem kulminacyjnym wycieczek turystycznych powinno być miejsce przed ścianą w centrum miasta na fotki pamiątkowe gdzie jeszcze widać godło miasta i godła miasta zaprzyjaźnionych- brawo promocja.
Oławianka
Oławianka 21.10.2016, 21:49
Już sprzedali wieżę ciśnień i miała byc odnowiona,a stoi i niszczeje nadal!!!
niko
niko 21.10.2016, 21:06
Smieszy mnie to ze ktos sobie marzy o sklepikach knajpkach itp a tak naprawde kogo bedzie stac na czynsze jakie sie wycioga od sklepikarzy teraz w rynku i okolicy to nic juz prawie niema oprucz lombardow i pseudo bankow jeszcze niech urzod miasta pozwoli na nastepne markety to juz wogule nie bedzie olawskiego chandlu
Łukasz N.
Łukasz N. 21.10.2016, 19:32
Komu dziękować, ko gut? Podziękuj byłemu burmistrzowi Październikowi a także obecnemu Frischmannowi. BBS w koalicji z PO dbała i dba tylko o własne koryto, dlatego też uwierzę jak zobaczę. I nie makietę....

To jak na razie zabezpieczenie burmistrza BBS na kolejne wybory. "Wybierzcie mnie, to rynek będzie nie do poznania". Skąd my to znamy? Pamiętacie sprawę obwodnicy Oławy? Nieudolny poseł Kaczor jeździł, lobbował, i zapewniał że jak wybierzemy, "sprawa obwodnicy będzie dopięta na ostatni guzik"!
ko gut
ko gut 21.10.2016, 16:16
Jakim cudem Oława ma tak zaniedbane centrum miasta? Jeżdżę po Polsce o od dawna nawet najmniejsze miasteczko ma zadbany rynek z równą nawierzchnią, nastrojowymi latarniami z których zwieszają się kwiaty, fontanny, ławeczki, letnie ogródki kawiarniane itp. A u nas.... skansen PRL-owski, dziury w krzywy asfalcie i zero miejsca do wypicia kawy. Poza centrum też gospodarskie podejście- wyburzony amfiteatr, zamknięte kąpielisko, totalnie zakorkowane miasto i niezmiennie wspaniałe samopoczucie władz... Komu dziękować za taki opłakany stan miasta? Oława w tym temacie jest opóżniona o 20 lat !
gość
gość 21.10.2016, 15:16
Aluzju poniał , święta racja. To samo jest pod Urzędem Skarbowym, ZUS-em - klient nie ważny PAN/I URZĘDNIK TO CO INNEGO - kierownicy tych jednostek powinni stanowczo zabronić blokowania miejsc parkingowych przez swoich pracowników. W całej Europie tak jest ale w Oławie ???
gość
gość 21.10.2016, 10:36
Nie podniecajcie się za bardzo. Rewitalizacja Rynku to sprawa bardzo odległa. A póki co ( najbliższe 5 lat ) trzeba będzie chodzić po zniszczonych chodnikach wokół Rynku i szukać miejsca do zaparkowania aby załatwić sprawę w Rynku bo są "okupowane" od rana do wieczora przez pracowników banków i mieszkańców. Świetny darmowy parking !
21.10.2016, 10:55
Nie do końca. Znacznie luźniej robi się około godziny 16, banki raczej wtedy jeszcze pracują, a kto już nie?
Niedowiarek
Niedowiarek 21.10.2016, 08:57
kiedy owbodnica? po co rynek ja to miasto emerytów? kto te knajpy utrzyma? Fajnie by było jakby takie powstały, ale Oława to nie Wrocław, nie widzę by to miało przyszłość.

Korki w Oławie sięgają od Godzikowic, po Stanowice, Odre i Jaczkowice, z każdej strony tysiące aut. Pytamy KIEDY OBWODNICA???!!!
as
as 20.10.2016, 21:18
zamknijcie Rynek ale najpierw zróbcie parkingi
gosc
gosc 20.10.2016, 15:25
Miasto powinno dbać przzyajmniej o rynek,przecież to nasza wizytówka,i te szklane ogromne budynki powinne byc zadbane ,przede wszystkim powinni myć te szklane ogromne okna,całe lato i nadal,szpecą brudne ogromne witryny,nawet jesli to prywatne, to powinne być zadbane !!A niby to manhatan Oławski,to jakiś żart i obraza Manhatanu!!!!
Oławianka
Oławianka 20.10.2016, 15:18
Ten lokal na zdjeciu,gdzie stare witryny,kantor,lombart,skup,meble czyli smary widłyitp.To tylko w Oławie jeszcze zostały takie sklepy w centrum miasta,to nasza wizytówka!!!PRL
NIK
NIK 20.10.2016, 15:00
Ale jesteście naiwni. Kolejny plan 6 -letni. Pamiętajcie o swoich wpisach w 2023.Lokale już dawno sprzedane i nic nie poradzicie.
Do Daniela
Do Daniela 20.10.2016, 14:27
Też się cieszę, że się biorą za nasz Rynek, ale jeśli ceny najmów nadal będą tak śmiesznie drogie, to knajpek tam raczej szybko nie będzie :(
Daniel
Daniel 20.10.2016, 13:53
Super jeszcze niech te banki poznikają a powstaną jakieś knajpki
Piotr
Piotr 20.10.2016, 13:51
Bardziej potpotrzebna jest obwodnica miasta a nie rynek ale cóż można postać sobie w korkach
Andrzej
Andrzej 20.10.2016, 12:48
I tak oto burmistrz Frischmann zamyka usta niedowiarkom i malkontentom, którzy poddawali w wątpliwość tę inwestycję.
realista
realista 20.10.2016, 15:54
Andrzejku , usta to możesz sobie zamknąć, bo do realizacji tej inwestycji jeszcze daleka , daleko.
Nie rozumiem po co te konsultacje społeczne, przecież plan i projekt zagospodarowania rynku i przyległych ulic przygotował poprzednik.
Makietę rewitalizacji Rynku niedługo trzeba będzie odrestaurować bo już stoi w ratuszu od 2 lat.
20.10.2016, 19:01
Basenu stoi też już ponad 2 lata.
20.10.2016, 15:21
Pootwiera restauracje i kawiarnie w prywatnych kamienicach? Niby jak to zrobi? Wyśle list z prośbą?

Pozostałe