Mówią, ze tu i teraz rozpoczyna się idea

  • 12.11.2019, 08:42 (aktualizacja 19.12.2019, 11:02)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Mówią, ze tu i teraz rozpoczyna się idea

Wydarzenie w Brzegu. 24 godziny, 10 zespołów po 4 osoby wraz ze wsparciem ekspertów i mentorów pochyla się nad problemem, który można rozwiązać aplikacją lub rozwiązaniem go za pomocą programowania.

Zadania będą oparte na publikacji Ministerstwa Cyfryzacji odnośnie rozwoju AI w Polsce: "Założenia do strategii AI w Polsce":

  • Predykcja plonów na podstawie analizy zdjęć satelitarnych,

  • Optymalizacja struktury zasiewów,

  • Selektywne opryskiwanie obszarów zamiast całych pól,

  • Wczesne wykrywanie chorób plonów,

  • Określenie harmonogramu zbiorów.

Pula nagród to 10000 pln

Dlaczego Brzeg? - kilka słów wyjaśnienia

Hackathon, jaki organizujemy w Brzegu ma być w szczególności nastawiony na świadomość i promocję marki jaką niewątpliwie jest miasto Brzeg.

Miasto Brzeg, położone pomiędzy dwiema dużymi aglomeracjami (Opole i Wrocław) chce wykorzystać swoją pozycję geograficzną w realizacji projektów IT w naszym regionie.

Na lokalnym rynku brakuje inicjatyw pomagających w zdobyciu nowych kontaktów i doświadczeń w tej przyszłościowej dziedzinie. Chcemy stworzyć przestrzeń do nauki, budowania relacji, rozwiązywania problemów i szeroko pojętego wdrażania cyfryzacji do różnych dziedzin życia.

Inkubator przedsiębiorczości = HUB IT

Organizacja hackathonu to jeden z elementów strategii mającej na celu stworzenie w Brzegu Inkubatora Przedsiębiorczości skupiającego firmy i startupy z IT.

- Celem jaki chcemy osiągnąć to promocja idei programowania, promocja sztucznej inteligencji, pokazania, że dane mają moc oraz budowanie nowej jakości miasta Brzeg, pokazania, że tu i teraz rozpoczyna się ta idea - mówi Tomasz Sokół, programista, od 18 lat zajmuję się szeroko rozumianymi “technologiami jutra” - internetem, oprogramowaniem, czyli tymi rzeczami, które ułatwiają zwykłym (i niezwykłym) ludziom w życiu codziennym, pracy zawodowej, rozwijaniu swoich pasji.


 

WIĘCEJ: [H] O Code4Poland - zbiór informacji

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe