Nowa droga przez park!

  • 11.11.2019, 19:36
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Nowa droga przez park!

Już można korzystać ze świeżo wybrukowanej drogi prowadzącej przez oławski park przy PKP. Przypominamy, że zamontowano specjalne bramki uniemożliwiające przejazd pod wiaduktem kolejowym pojazdom o wysokości przekraczającej 2,10 m. Niektórzy mieszkańcy obawiają się, że po nowej drodze kierowcy będą jeździć zbyt szybko, wcześniej były tam dziury zmuszające kierowców do maksymalnego ograniczenia prędkości. Jak będzie teraz?

fot. Agnieszka Herba

 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bubu
Bubu 13.11.2019, 14:34
Wczoraj jechałem tą drogą fajny pomysł:) Tylko dlaczego za mostem asfalt ukradli :)
Olga
Olga 13.11.2019, 07:58
Te odpowiedzi są albo od urzędników, albo z dalekiego kontynentu, od ludzi którzy nie znają Oławy, albo nie mają pojęcia o organizacji ruchu. Absurdalna odpowiedź, że karetka może zajechać z drugiej strony, nie zasługuje na komentarz . zrozumcie, jak się coś robi i wydaje duże pieniądze , to niech to czemuś służy, szczególnie w szczególnych sytuacjach, a takich nie brakuje.
Powstała nie droga, raczej parking w parku, Łatwiej przez Kilińskiego? przez tory kolejowe? akurat kiedy pociąg. Ciekawe jakby taki mądrala poczekał i nie doczekał karetki - to co by wypisywał?
PU
PU 13.11.2019, 14:20
A do tej pory jak było, ktoś się nie doczekał...???
cvb
cvb 12.11.2019, 11:26
Ile jest tej nowej drogi, czy do ul. Kilińskiego dochodzi?
uruk
uruk 12.11.2019, 09:28
Dokładnie tak jak napisał Jakub, po cholerę karetka i straż ma się pchać przez zakorkowane miasto by dojechać od strony parku do działek i boiska a znając życie to jakby nie ten ogranicznik to wszystkie busy by tamtędy jeździły by ominąć miasto , to tylko byłaby kwestia czasu a tak stop.
PU
PU 12.11.2019, 11:48
Karetka i straż nigdy tamtędy nie jeździły, bo nawet przed remontem było 2,1m, więc po co ta cała gównoburza?! Nie można było pogłębić,bo PKP PLK nie wydało zgody, gdyż osłabić to może konstrukcję wiaduktu, ot co... Wracając do przejazdu służb ratunkowych, to na działki i Cichą, łatwiej i bliżej mają przez Kilińskiego. Poza tym nie przypominam sobie, żeby na Cichą dotychczas w/w służby jeździły od strony boiska, bo tam drogi w zasadzie nie było :) Cały czas odnoszę wrażenie, że 90% komentatorów traktuje drogę przez park jak najważniejszą inwestycję w regionie, jak obwodnicę, która ma rozwiązać problemy transportu w powiecie, a to tylko zwykła droga dla usprawnienia ruchu "lokalnego". Droga, która ma służyć tylko tym, którzy "muszą" z niej korzystać, tym samym te 90% komentatorów w ciągu roku przejedzie nią może ze trzy razy... Poza tym może wreszcie po przysłowiowych 100 latach wypadało zorganizować sensowny przejazd przez park, wpisujący się w klimat otoczenia, co się UDAŁO :) Tylko przypominam o ustawieniu znaku B-36 ;)
Adam
Adam 12.11.2019, 13:09
100 % zgoda
Jakub
Jakub 12.11.2019, 08:45
A gdzie karetka nie dojedzie? Co za nie przemyślany komentarz. Wjeżdża wszędzie. A na drugą stronę (za most) wjeżdża od strony Kilińskiego. Tyle w temacie.
12.11.2019, 09:58
biorąc pod uwagę obecną sytuację komunikacyjną w mieście (czyli kompletny paraliż w godzinach szczytu) i nieudolność władz w tym zakresie, istotnym jest zwiększanie ilości możliwych dojazdów służb ratunkowych, ale no cóż, jak zwykle się nie dało...
Ewa
Ewa 12.11.2019, 08:34
No i karetka nie przejedzie, a kasy trochę poszło.
Antoni
Antoni 12.11.2019, 08:14
Droga jak najbardziej potrzebna ale ta droga wciąż nie jest skończona. Brakuje asfaltu do Kilińskiego.
Czy nie można bylo zrobić tej drogi do końca za jednym razem.
Jaki jest sens robienie tego projektu na raty. Ciekaw jestem o ile więcej bedzie to kosztowac.
PU
PU 12.11.2019, 07:37
Tymczasem
PU
PU 12.11.2019, 07:36
Dlaczego zdjęto, lub jeszcze nie zamontowano znaków drogowych B36 - zakaz zatrzymywania się?! Pamiętam jaka batalia była o rozjeżdżany park, a tym czasem...
Gość
Gość 12.11.2019, 06:42
A gdzie komentarz Pani/czytelniczki, która krytykowała wykonanie i połączenie krawężników. Może jakieś słowa przepraszam albo dziękuję, że tak ładnie wyszło i wszystko jest ok.

Ja osobiście dziękuję Panu Burmistrzowi za tą drogę.
Pzdrawiam
Ta od zdjęć krawężników.
Ta od zdjęć krawężników. 12.11.2019, 18:32
Ano dlatego, że nie krytykowała tylko wysłała zdjęcia do gazety z pytaniem czy tak miało być, więc jeśli już to sam sobie kogoś przepraszaj bo Ja nie zamierzam.
AsusROG
AsusROG 12.11.2019, 12:16
A wiesz że w tym miejscu nie ma żadnej kanalizacji jak to pokazywali na zdjęciach :v
12.11.2019, 08:40
zapomniałeś się podpisać, więc na premię w ratuszu się nie liczy
Zzz
Zzz 11.11.2019, 21:56
a most na Oławce wytrzyma samochody?
AsusROG
AsusROG 11.11.2019, 21:25
A po ciula dzięciole tam mają wjeżdżać tiry i inne ciężarowe skoro tak nic nie ma. Co do bramek to za ich postawienie ktoś powinien w łeb dostać wystarczył by znał od strony wjazdu do parku.
12.11.2019, 08:39
tiry i ciężarowe nie, ale karetka czy straż pożarna to już inna para kaloszy, karetka chociażby na boisko, a straż pożarna działki gasić, czy na Cichą jak jest korek na wiadukcie i Kilińskiego
11.11.2019, 20:11
Jeżdżę trochę po Polsce i w wielu miejscach (również na tej samej trasie kolejowej) pod wiaduktami są robione wgłębienia aby normalnie można było się poruszać pod takim mostem kolejowym, tylko w Oławie się nie da...
Mariuszem z półobrotu
Mariuszem z półobrotu 12.11.2019, 09:40
Sam masz wgłębienie. Ciekawe którędy chciałbyś odprowadzić wodę deszczową z tego wgłębienia?

Pozostałe