Święty Józef odrodził się z płomieni. Zobacz ZDJĘCIA

  • 04.10.2016, 12:17
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Święty Józef odrodził się z płomieni. Zobacz ZDJĘCIA
Oława Coraz bliżej Był 30 maja 2013 roku. To wtedy doszczętnie spłonął kościół pw. św. Józefa. Od tamtego feralnego dnia minęły trzy lata. Dziś świątynia wygląda jak nowa Z dużą dozą pewności można potwierdzić, że inauguracyjna msza w kościele św. Józefa zostanie odprawiona jeszcze w 2016 roku. Ks. Tomasz Czabator cieszy się, że finał remontu jest już blisko i przyznaje, że pozostały tylko szczegóły. Czytaj więcej: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-09-29 W tych ławkach już niedługo usiądą wierni Kościół spłonął w 2013 roku i został ostatecznie odbudowany w 2016 Wszystko aż pachnie nowością 4 września ksiądz Tomasz Czabator otworzył kościół dla wiernych Ołtarz prawie gotowy
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czes
czes 09.10.2016, 17:44
Rozrywka dla starych dziadków
gostek
gostek 06.10.2016, 10:23
Zaraz, no to co w końcu z tym ogrzewaniem w nowym kościele? zrobił się szum pod artykułem i jak zwykle bez odpowiedzi.
King
King 08.10.2016, 19:07
W kościele, na ścianach jest zamontowane ogrzewanie elektryczne.
Farez
Farez 05.10.2016, 21:48
Proponuje, aby nie był otwarty w niedzielę.
Niech niedziela bedzie dla rodziny.
do Admina
do Admina 04.10.2016, 20:42
Szanowna Pani, dlaczego Pani nie zamieściła mojej odpowiedzi na komentarz Pawła? co było tak niecenzuralnego?
Agnieszka Herba
Agnieszka Herba 05.10.2016, 09:09
System antywirusowy potraktował jako SPAM komentarz napisany przez Pana. Dlatego nie został zatwierdzony wraz z innymi. Zrobiłam to z opóźnieniem, gdyż dopiero po czasie zorientowałam się, że znajduje się wśród SPAMU. Pozdrawiam
Paweł
Paweł 05.10.2016, 10:12
Z tą cenzurą to przesadziłem, a taka mała prowokacja ;) Domyśliłem się, że to "systemowa" sprawka... Pozdrawiam.
Paweł
Paweł 05.10.2016, 07:52
Aż strach się bać odpowiedzi na mój komentarz, ale fakt kilka moich komentarzy, nie tylko w tym temacie nie zostało opublikowanych. A może to cenzura...?
gt
gt 04.10.2016, 18:25
na to to zawsze kur..a kasa sie znajdzie
Paweł
Paweł 05.10.2016, 08:03
Znajdzie się, znajdzie, ludzie do garów nie mają co włożyć, na ciepłe gacie nie mają ani na wełniane kalesony (stąd ogrzewanie w kościele im potrzebne) ale stówkę na odkupienie win i rezerwację miejsca w raju zawsze znajdą :) Taka to nasza mentalność, na podgrzewanej podłodze w klęczkach gorliwie się modlą, a później efekty tego uświęcenia okazują jak taki choćby "gość". No co zrobić...
gość
gość 05.10.2016, 09:47
Wiara to prywatna sprawa każdego obywatela. To na co wydaje pieniądze również. Napisałem o ogrzewaniu kościoła bo wśród osób praktykujących i uczestniczących w mszach są głównie starsi ludzie,którzy ze względu na wiek maja słabe zdrowie. Ogrzewanie kościoła w dzisiejszych czasach i przy obecnej technice grzewczej nie jest fanaberią. W wielu kościołach jest sprawą normalną. Może dla ciebie nie bo dalej (nie tylko mentalnie) tkwisz w "jaskini".
TD
TD 04.10.2016, 13:04
Ładnie odnowiony kościół. Chodziłem tam na msze w niedzielę ale zawsze było tam bardzo zimno i ludzie marzli. Na zdjęciach widać, że posadzka jest w całości kamienna, nie ma drewnianych podestów pod ławkami. Czy podłoga będzie ogrzewana?
Czy tam będzie w ogóle jakieś ogrzewanie? Mam nadzieję, że ksiądz Proboszcz pomyślał o wiernych. Z radością znów będę tam chodził na msze.
Paweł
Paweł 04.10.2016, 13:24
A ty co, dywanów się spodziewasz? Pierwsi chrześcijanie w jaskiniach modły prawili, a temu się podłoga ocieplana marzy... ciepłe gacie na tyłek, wełniane kalesony, pocierpieć trochę za życia aby doznać spełnienia w raju...szok!
Piotr
Piotr 05.10.2016, 06:14
Typowa polska mentalność. Nie ma artykułu pod którym się nie będziecie drapać.
gość
gość 04.10.2016, 18:41
Wracaj do jaskiń i tam się módl ( jak jesteś wierzący). Ciepłe gacie na d.pę i na zebranie partyjne smaruj, pajacyku. Cierp to może dostaniesz posadę w jakimś urzędzie.
Paweł
Paweł 05.10.2016, 07:56
"zebranie partyjne" - pamiętaj, że np. PIS to też partia i robi sobie zebrania. Ot takie zebrania pajacyków :)
olafka
olafka 05.10.2016, 12:53
To smaruj na zebranie, pajacyku, tak lubisz te "emotionki".
Paweł
Paweł 04.10.2016, 12:58
Dużo czyściej, skromniej, więcej miejsca na krzewienie wiary, a nie jakieś bizancjum ociekające złotymi cielcami... A może by tak inne kościoły...
Libra
Libra 04.10.2016, 20:19
Że co, że niby zacząć od pożaru ?
Paweł
Paweł 05.10.2016, 07:53
No, ja tego nie powiedziałem... ;)

Pozostałe