Wolność to prawo każdego, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy orientacji [ZDJĘCIA]

  • 11.11.2019, 13:21
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Wolność to prawo każdego, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy orientacji [ZDJĘCIA]

Pod pomnikiem "Do Wolnej i Niepodległej" świętowano w Jelczu-Laskowicach 101. rocznicę odzyskania niepodległości

- Wolność kraju to przede wszystkim wolność jego obywateli - mówił wiceburmistrz Romuald Piórko. - To prawa i obowiązki ludzi zamieszkujących dane terytorium, zapisane w obowiązujących aktach prawnych, także w konstytucji. Zapisany można oczywiście zmieniać, ale tylko zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, a nie na zasadzie, że tak chcemy, bo mamy większość. Wolność to prawo każdego człowieka - niezależnie od koloru skóry, wyznania, czy orientacji seksualnej - do własnych poglądów, wyznawania takiej czy innej wiary lub bycia niewierzącym. Wolność to prawo do życia według własnego uznania, ale zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym i poszanowaniem drugiego człowieka. Każde ograniczanie swobód obywatelskich, dyskryminowanie ze względu na wyznanie czy odmienność seksualną, a także ciche przyzwalanie organów państwa na tego typu zachowania oraz dzielenie ludzi na gorszy sort, jest sprzeczne nie tylko z prawem, ale również z zasadami wiary katolickiej. Całe przemówienie - w papierowym wydaniu "GP-WO".  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Józef
Józef 12.11.2019, 22:04
Skompromitował się ten burmistrz Piórko. Cóż wiedzę na tema II Rzeczypospolitej ma opartą na bolszewickich podręcznikach. Może kiedyś uzupełniał ją jeszcze na WUML (Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu). Dobrze, że wszyscy bodą mogli sami przeczytać to przemówienie i je ocenić. Panie burmistrzu Piórko nie było to ani miejsce ani czas na taką politeistyczną gierkę.Uczestnicy uroczystości od razu surowo ocenili wystąpienie, bo klaskało zaledwie kilka osób.
raj
raj 11.11.2019, 17:10
Piękne przemówienie, a braw od PiS nie było...
stanieslaw skarpieta
stanieslaw skarpieta 11.11.2019, 14:59
a gdzie ja jestem do cholery

Pozostałe