Dudkowski i Szuturma pokierują Jelczem

  • 29.07.2016, 13:02
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Dudkowski i Szuturma pokierują Jelczem
"Dobra zmiana" dotarła do Jelcza-Laskowic. Samorządowiec, kierujący dotychczas instytucjami kultury, szef jelczańsko-laskowickich struktur Prawa i Sprawiedliwości, radny Rady Powiatu, Łukasz Dudkowski - jest nowym prezesem spółki Jelcz Od dawna było wiadomo, że będą zmiany. 15 lipca stanowisko stracił dotychczasowy prezes Huty Stalowa Wola. Dudkowski nominację od zarządu Huty Stalowa otrzymał 28 lipca, a 29 oficjalnie objął stanowisko. HSW jest spółką dominują w grupie kapitałowej, skupiającej trzy podmioty: HSW - Wodociągi, Jelcz oraz Autosan. HSW ma 100% udziałów w spółce Jelcz. Jelcz jest producentem samochodów ciężarowych dla wojska. Nowy zarząd Jelcza będzie dwuosobowy. Wiceprezesem spółki został także związany z Prawem i Sprawiedliwością lokalny przedsiębiorca Leon Szuturma, były pracownik JZS Jelcz. - Naszym głównym celem jest utrzymanie systematyczności dostaw do Ministerstwa Obrony Narodowej - mówi Łukasz Dudkowski. - Bliskie związki polityczne z MON gwarantują większe szanse dla zakładu, jego ciągłość i rozwój. (MON)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
do Karoliny
do Karoliny 31.07.2016, 21:42
PiSowska propagandzistko, kłamiesz jak z nut.
kamyk
kamyk 31.07.2016, 20:08
Politolog bez własnego samochodu ma kierować fabryką samochodową...
To tak jak ten w stadninie w Janowie Podlaskim, nie zna się na koniach, nie ma żadnego kierunkowego doświadczenia ale w sumie konie lubi.
Też słyszałem, że pracownicy są przerażeni.
Karolina
Karolina 31.07.2016, 21:11
W Janowie Podlaskim rządziła klika skorumpowana do szpiku kości, a konie padały znacznie częściej niż te ostatnie wypadki, tylko media przyjazne PO o tym nie informowały. Zmiana zarządu była absolutnie konieczna, co wykazał audyt.

Nowy prezes prof. Sławomir Pietrzak jest pracownikiem Katedry Hodowli i Użytkowania Koni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a ponadto także prezesem Wojewódzkiego Klubu Jeździeckiego, międzynarodowym sędzią w ujeżdżaniu oraz trenerem jeździectwa.

Jego nominacja jest wynikiem konkursu, który wygrał z dwoma innymi kandydatami.

http://www.kurierlubelski.pl/w…

Twój komentarz jest nie tylko złośliwy, ale jest też bezczelnym kłamstwem. Brak fachowych kwalifikacji Dudkowskiego do kierowania fabryką samochodów i sprzętu wojskowego jest oczywisty, ale twoje porównanie do Janowa jest ohydną propagandą antypisowską. Siejesz w ten sposób nienawiść do całej pracy rządu PiS. Ktoś tu już pisał coś o kwiku orwellowskich świń oderwanych od koryta. Pasuje do ciebie, jak ulał.

Takich kamyków w naszym ogródku nie chcemy.
do Karoliny
do Karoliny 01.08.2016, 12:00
Nie wiem po co dziewczyno od razu wyciagasz jakąś propagandę. Jak zwykle mieszana jest polityka.
Ale jak już zaczęłaś to kto został dyrektorem od razu po odwołaniu w Janowie?? Zawsze piszecie to co wam wygodne. Gdyby konie nie padły, gdyby nie nagonka mediów, pasjonat koni nadal by tam siedział. Ale trochę honoru miał i podał się do dymisji
polak_nietakiznówmały
polak_nietakiznówmały 01.08.2016, 07:53
Czyżby Rolf był teraz Karoliną? Styl pisania i język bardzo podobny.
Znajomy
Znajomy 31.07.2016, 14:08
Nowego Pana Prezesa nie znam, znam nowego wiceprezesa i powiem krótko: bardziej zakłamanego i obłudnego człowieka w swoim życiu nie poznałem. Jarek tak po przyjacielsku uważaj kim się otaczasz!
Kryl
Kryl 31.07.2016, 06:51
Quo vadis Jelcz?
koń polski
koń polski 30.07.2016, 23:30
najprościej przejąć dobrze działającą firmę po niezłym prezesie i cwaniakować, że poprzedni miał na początku kontraktu z MON karę za nieterminowe wywiązanie się z umowy. Zobaczymy jak sobie poradzi, ale sam nie wie co go czeka, bo po raz pierwszy styka się z taką materią jak samochody ciężarowe czy firma produkcyjna. Cudem będzie jak nie puści firmy z torbami, ale oby się udało bo nie zapominajmy o setkach pracowników Jelcza, którzy utrzymują swoje rodziny. A kilka niefortunnych decyzji i brak wiedzy prezesa może bardzo skomplikować ich życie
Jan (NIE Dalgiewicz)
Jan (NIE Dalgiewicz) 31.07.2016, 10:40
Jeśli poprzedni prezes był „niezły”, to z pewnością rząd PiS by go nie wymieniał. To był taki sam „niezły” prezes, jak prezes PKS w Oławie. Jednak w wyborze nowego prezesa w J-L widać tu rękę Jackiewicza, który wykorzystuje ostatnie dni swojego urzędowania jako minister do ulokowania swoich kolesi z wrocławsko-oławskiej struktury PiS na intratnych stanowiskach. Wyjdzie mu to bokiem, bo Macierewicz takich gierek nie będzie akceptować i już przy pierwszej wpadce Dudkowskiego zapyta, kto go na tym stanowisku umieścił.
hutnik
hutnik 30.07.2016, 23:21
Huta SW dobrze wybrała moment na polityczne perturbacje w J-L... Światowe Dni Młodzieży przysłoniły oczywistą paranoję tej "dobrej zmiany". To był świetny moment by przeprowadzić ten komiczny ruch. Polityk za fachowca - huehuehue!
Teresa
Teresa 30.07.2016, 22:18
Trudno sobie wyobrazić gorszy wybór.
Anonim
Anonim 30.07.2016, 18:29
Szanowni Redaktorzy, a kiedy napiszecie, w jaki sposób siostrzeniec kaczora otrzymał pracę w ZWIK, jeden z członków Platformy pracuje w ZWIK, jak mąż radnej Platfromy został prezesem ZWIK, jak siostrzenica kaczora pracowała w urzędzie skarbowym za poprzednika i jak siostrzeniec kaczora otrzymał pracę w biurze poselskim kaczora?

Może to podsumujecie i podacie do wiadomości publicznej?
ewa
ewa 30.07.2016, 14:22
Panie Janie czy uważa Pan, że Łukasz Dudkowski sprawdzi się na tym stołku?
Jan
Jan 30.07.2016, 15:34
To zależy od tego, jakie zadania zostaną mu postawione. Jeśli tylko zapobieganie korupcji i ścisłe wypełnianie zaleceń MON, to, jeśli przezwycięży swoje znane wszystkim w J-L lenistwo i arogancję w stosunku do podległych pracowników, to może się sprawdzić, bo pan Szuturma zajmie się całą resztą. Jeśli jednak będzie miał współkierować fabryką, to widzę to bardzo czarno. Jestem jednak pewien, że przy pierwszym poważniejszym potknięciu minister Macierewicz wymieni go na kogoś innego.
Jan Dalgiewicz
Jan Dalgiewicz 30.07.2016, 19:29
Wpis - Jana - nie jest mojego autorstwa.Ja jestem życzliwy dla niekonwencjonalnych rozwiązań.Oby tylko dobrze

przysłużyły się sprawie i ludziom.Więcej wiary.
Jan Dalgiewicz
04.11.2017, 15:03
Kim był Szuturma w Jelczu
Jan Dalgiewicz
Jan Dalgiewicz 30.07.2016, 12:43
Z uwagą zapoznałem się z opinią Pana Rolfa Michałowskiego wyrażoną tu w dniu 29.07.2016.Co klasa,to klasa.
Panie Rolf dziękuję i pozdrawiam.
Gratulacje dla Zarządu Spółki Jelcz.Życzmy wspólnie by ten Zarząd i Załoga Jelcza sprostali zadaniom jakie stoją przed nimi.
Pozdrawiam mieszkańców m. Oławy i powiatu Oławskiego.
Jan Dalgiewicz
Daniel
Daniel 30.07.2016, 12:18
Gratulacje panie Łukasz!
anonim
anonim 30.07.2016, 12:12
Trzeba było glosować na peło. Na pewno oddali by fabrykę jelcz w zaufany, obcy kapitał. W końcu za ich rządów, Polska istniała tylko teoretycznie.

"Organizator festynów wiejskich prezesem fabryki samochodów, kogoś zdrowo popisdoliło" No widzisz? A w Oławie obwodnicę budować miał hotelarz.
Urwał
Urwał 30.07.2016, 12:41
Czy po takiej politycznej decyzji fabryka nie podzieli losu starego "Jelcza"?
bezbronny obywatel
bezbronny obywatel 30.07.2016, 09:07
Uwaga - w stadninie koni tez zmieniono prezesa fachowca i konie padły!
Ale zmiana
Ale zmiana 29.07.2016, 23:03
Organizator festynów wiejskich prezesem fabryki samochodów, kogoś zdrowo popisdoliło
No tak
No tak 29.07.2016, 23:03
Dudkowskiemu znowu zmieniły się plany, postanowił zostać Prezesem. Szuturma na stare lata pcha sie tam gdzie go jeszcze nie było, mało mu...... Przerażające
Ferez
Ferez 29.07.2016, 22:32
Na naszym lokalnym podwórku widać jak źle wybraliśmy.
Zygi
Zygi 29.07.2016, 21:52
Powariowali tam na górze? Dobrego prezesa firmy zastępować politykiem co nie umie auta poprowadzić, żeby wypadku nie zrobić? Nie było wolnego miejsca w fabryce rowerów?
Gość
Gość 29.07.2016, 21:11
Nasza arma i przemysł zbrojeniowy (resztki) to jeden wielki dramat. Do obrony ledwie trzy pełne dywizje, praktycznie brak obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, marynarka wojenna w odwrocie i mało efektywne lotnictwo. Do tego przemysł upadający, który nie ma możliwości wspierać skutecznie armii. Mało, który młody mężczyzna jest przeszkolony. Dramat tyle wieków mieliśmy umiejące walczyć społeczeństwo, a teraz ....
Zamiast stworzyć dobry program szkolenia dużej masy młodych osób w oparciu o lekką piechotę wspartą mobilnymi i szybkimi oddziałami zmotoryzowanymi. Zasada prosta im bardziej doświadczone i przeszkolone społeczeństwo tym przeciwnik mniej będzie skłonny do ataku np. Wietnam jest tego dobrym przykładem
pracownik