Włamanie w środku dnia

  • 29.07.2016, 12:27
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Włamanie w środku dnia
Stanowice Straty Złodzieje skorzystali z okazji, kiedy nikogo nie było w domu Do środka dostali się przez okno. - Wszystko działo się około południa - mówi mieszkaniec Stanowic. - W naszej miejscowości zazwyczaj jest spokojnie, a tu nagle włamanie i to w biały dzień. Ludzie widzieli, jak przyjechała policja i funkcjonariusze zabezpieczali ślady. Zdarzenie potwierdza podinsp. Alicja Jędo, oficer prasowy KPP w Oławie. - Działo się to 20 lipca, kiedy mieszkańcy byli poza domem. Prowadzone jest dochodzenie, które ma pomóc w ustaleniu sprawców. Skradziono biżuterię i sprzęt elektroniczny. Zapytaliśmy, czy w ostatnim czasie doszło do podobnych przestępstw. Jędo mówi, że to jedyne takie zdarzenie. Uczula jednak mieszkańców, aby pamiętali o podstawowych zabezpieczeniach, kiedy wychodzą z domu lub wyjeżdżają na wakacje. W tym czasie złodzieje działają najchętniej, szczególnie gdy w internecie na portalach społecznościowych ludzie chwalą się zdjęciami z wakacji, dając sygnał, że właśnie nikogo nie ma w domu. - Złodzieje prawie zawsze przeprowadzają rozpoznanie terenu, obserwują budynek, poznają przyzwyczajenia domowników, godziny wyjścia do pracy i powrotów oraz relacje domowników z sąsiadami - mówi podinsp. Jędo. - Warto obserwować, co się dzieje wokół posesji. Jeżeli widzimy podejrzane auto, zróbmy zdjęcie telefonem komórkowym, teraz praktycznie każdy ma go przy sobie. Kiedy planujemy dłuższe wyjście, wystarczy uprzedzić sąsiadów i poprosić, żeby sprawdzali, czy nikt obcy nie próbuje dostać się do domu. Warto też zainwestować w monitoring lub alarm i zwracać uwagę na to, jak zachowują się psy. Często jest tak, że ludzie nie reagują, gdy pies ujada, a zdarzało się, że to był sygnał, że złodziej jest już w środku i wynosi łupy. Ważne! Jeśli widzisz kogoś podejrzanego, kto zatrzymuje się przy furtce, rozgląda, wraca kilka razy w to samo miejsce, auto ma nieczytelne lub obce tablice rejestracyjne, bez wahania zadzwoń na policję. Funkcjonariusze sprawdzą każdy niepokojący sygnał. (AH)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
do hakera
do hakera 03.08.2016, 09:56
Reklama rolet nie udana ,kto w ciągu dnia zaciąga rolety,ciągle się gdzieś wychodzi to do sklepu ,do rodziny i cały dzień tymi roletami machać ,bez sensu!!A złodzieje kradną w ciagu dnia !
haker
haker 03.08.2016, 00:01
Ludzie kupujcie rolety na okno i nikt wam nie wejdzie a jakby musial wejsc to rozwalajac rolety narobi sporo hałasu i obudzi sąsiadów ;P
swinski ryj
swinski ryj 02.08.2016, 13:16
Ja dzwonie ze cygany łaza to zaraz jest patrol
Maria
Maria 02.08.2016, 07:55
Kiedyś policjant miał posturę i wiedzę, czuło sie przed nim respekt a teraz przyjeżdżaja na interwencję 2 malutkie,chudziutkie policjantki w ubraniach służbowych o kilka numerów za dużych i jak tu mieć szacunek i wiarę w ich czyny.
Agnieszka Herba
Agnieszka Herba 01.08.2016, 13:01
Które komentarze? Wszystkie pod tym artykułem zostały zatwierdzone i żaden nie został skasowany...
ktoś
ktoś 01.08.2016, 12:57
Mam pytanie - dlaczego komentarze są kasowane????
JACZK...........
JACZK........... 01.08.2016, 10:06
Pnie komendancie naszej POLICJI w Ołwaie mam pytanie czy jest jakaś mozlwosc częstsze ustawienie patroli na tej drodze tj.. ul.Kilinskiego w kierunku Jaczkowic ????? My mieszkancy Jaczkowic i tez działkowcy jezdzimy ta droga do naszych domów ,,,TA DROGA JEST BARDZO , BARDZO ....NIEBEZPIECZNA !!!! A zagrożenie robia kierowcy którzy jezdza bardzo szybko tą drogą ,,,,,, BARDZO PROSIMY O POMOC !!!!!
31.07.2016, 12:00
Straż miejska do likwidacji.
gość
gość 31.07.2016, 13:12
Popieram!
olach,,,,,,,,,,,,,,
olach,,,,,,,,,,,,,, 31.07.2016, 08:33
P.Jędo chyba coś pani kłamie bo takich zdarzen jest wiecej ????? czy ktos widzi dzielnicowego na terenie gdzie sa dzielnicowym....???? ,, Nasza policja nic a nic nie robi ,,gdzie sa patrole które ,,,kiedyś chodzili ulicami ??? ,,, a gdzie tez Strasz Miejska tez nie widac ?? .... NAJLEPIEJ WSIĄŚĆ do SAMOCHODU i POJEZDZIC ULICAMI tak jest NAPRAWDE !!! ,,,, jezdzą alejkami po miasteczku ,,,...jeżdzą alejkami po parku ,taka jest nasza służba bezpieczenstwa !!! ,,To po co My z Naszych Podatkow Utrzymujemy Strasz Miejska itd.... ?????.
ana.t.
ana.t. 30.07.2016, 19:34
olo zgadzam się z tobą że policja nie jest dla obywatela tylko oni myślą że my jesteśmy dla nich i nic innego nie słychać od policji jak "będziecie coś widzieć ,słyszeć dajcie znać" i my dajemy znać ,łapiemy złodziei a oni zbierają pochwały gratulacje albo nagrody........a bandziorów jak się bali tak dalej będą się bać.Jedyne co można pochwalić to obecnego komendanta jest konkretny i niech tak trzyma, szkoda że jego podopieczni nie są tacy.
Olo
Olo 30.07.2016, 14:54
policja nie jest dla obywatela lecz do łatania dziury budrzetowej
TT
TT 30.07.2016, 12:08
Potwierdzam!
Wiele akcji Oławskiej policji jakie miałem przyjemność zobaczyć to nic więcej niż podjechanie na zaplanowane miejsce i zawrócenie.Również jestem ze Stanowic i myślę że policja ma szczególnie małe zainteresowanie tą wsią.
Oławianka
Oławianka 30.07.2016, 09:48
Najlepszą ochroną domu ,jest dobry pies .I wiem co piszę ,na mój dom złodzieje sadzili się na 100%,widziałam jak kilkakrotnie chłoptasie niby przechodzą koło ogrodzenia sprawdzali ,jaki jest pies.tylko mój pies to jest morderca na takich jak oni jest wyszkolony.Żadne alarmy nie pomogą,oni wiedzą jak je obchodzić ,tak okradli sąsiada.I jeszcze jedno pies musi być w domu wewnątrz np.w nocy,bo mogą go nawet zastrzelić,jak sa napaleni na bogaty dom.Ja zawsze jak wychodzimy z domu i zostawiam swojego psa ,to się zastanawiam czy w domu nie zastanę zjedzonego złodzieja,albo osranego ze strachu.Warto inwesstować w dobrego psa ,to sie opłaca i spię spokojnie.
gosc
gosc 30.07.2016, 09:37
Oławska policja owszem przyjedzie po około 40 minutach,a potem jeszcze obgadają całą rodzinę nie mając pojęcia jaka jest prawda i wierząc bandziorom.Zupełnie nie znają się na prawie,dokumentach .Ot i nasza policja ,faceci w sukienkach.
ana.t.
ana.t. 29.07.2016, 22:56
xyz, tak się składa że wiem co pisze bo miałam okazje to sprawdzić,zobaczyć i posłuchać i tez cię pozdrawiam.
do xyz
do xyz 29.07.2016, 22:34
Ty zapewne "masz pojęcie" bo pracujesz w policji. Ja mam podobne spostrzeżenia i doświadczenie jak "ana.i". Najpierw długo czekasz na interwencję a jak już patrol przyjedzie to z wielka atencją proszą chuligaństwo aby łaskawie udali się do domów. I jak najszybciej odjeżdżają a chuligaństwo dalej chuligani i ma ich w .... Czy to można nazwać interwencją policji czy zastrachanych chłoptasiów?
xyz
xyz 29.07.2016, 21:54
ana.t. czy jak się tam nazywasz

Jesteś w wielkim błędzie
Reagują błyskawicznie
Miałem okazję to sprawdzić
Daj spokój mówić o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia

POZDRAWIAM
ana.t.
ana.t. 29.07.2016, 19:55
co do policjantów naszych oławskich to wiele daje do myślenia????? czasem zwykła prośba o interwencje przyjadą popatrzą nie wysiądą z auta i odjadą ale na pewno szybko zareagują jak zatrzymają auto w ciągu dnia które nie będzie miało włączonych świateł i mandat.

Pozostałe