Radni BBS i PiS nie chcą budżetu obywatelskiego

  • 02.07.2016, 17:53
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Radni BBS i PiS nie chcą budżetu obywatelskiego
Nie będzie konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części miejskiego budżetu na zadania wskazane przez mieszkańców. Władze miasta i większość radnych tego nie chce. Czy ta sprawa podzieli koalicję BBS-PO? To miała być uchwała radnych Platformy Obywatelskiej, którzy w ostatnim czasie mocno poparli ideę decydowania przez oławian o jakiejś części miejskiego budżetu. Miała także wybić PO na niezależność, aby nie była postrzegana jedynie jako przystawka BBS, w rządzącej koalicji. Wcześniej, w lutym 2015, gdy podobny pomysł wyszedł od radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości, Platforma zagłosowała przeciw, choć budżet obywatelski miała wpisany w program wyborczy. Teraz sytuacja jest odwrotna - PO chce, a PiS - nie. Konsekwentnie przeciw budżetowi obywatelskiemu głosują radni BBS. To ugrupowanie od początku było niechętne partycypacji obywateli w podejmowaniu decyzji o pieniądzach. Członek tego ugrupowania Witold Niemirowski stwierdził nawet gdy dyskutowano o tym rok temu, że BBS realizuje budżet obywatelski codziennie. Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej, głosami BBS i PiS zdjęto z porządku obrad punkt o konsultacjach społecznych. Mieszkańcy nie wskażą swoich pomysłów. Przeciwstawiała się temu przewodnicząca RM Magdalena Ziółkowska i inni rajcy PO, ale bezskutecznie. Członkowie BBS i burmistrz tłumaczyli swoje stanowisko niedokładnie przygotowanym projektem, mała ilością czasu i brakiem pieniędzy na kampanię informacyjną. Więcej - w kolejnym, papierowym wydaniu "Powiatowej". (MON)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 04.07.2016, 13:37
Oglądałem sesje rady miejskiej ; za zrobienie chodnika, kawałek ogrodzenia radni BBS składają ukłony i podziękowania burmistrzowi i to jest propaganda sukcesu, przecież to jest jego obowiązek i za to ma odpowiednie wynagrodzenia z naszych podatków.
Więcej nie będę oglądać tych sesji !
Wiesiek ze Zgierza
Wiesiek ze Zgierza 04.07.2016, 06:53
Magda, Krzysiu, Ania, jak nie ma co napisać to albo obraźliwy artykuł się wklei albo wywali jak Filip z konopii z Licheniem. Wyborcy to rozliczą i więcej tej fatalnej pomyłki nie popełnią.
polak_mały
polak_mały 03.07.2016, 21:39
A te środki, to pójdą na geotermię czy do Lichenia ? Tak tylko pytam ...
Roman z Na wspólnej
Roman z Na wspólnej 04.07.2016, 06:50
Nie chciałbym nic sugerować ale jest jeszcze kilka osób zasłużonych w bbsowej kampanii wyborczej, które etatu z urzędu dotychczas nie dostały. PO to klepnie, bo swój limit stołków jako przystawka już wykorzystały.
Zainteresowany
Zainteresowany 03.07.2016, 17:54
Jak radni, członkowie i sympatycy PO są tacy aktywni w komentarzach to może napiszą gdzie jest obiecywana od kilku lat przez ich lokalnego lidera Romana Kaczora obwodnica? Czy może nie powstała, bo nie zwrócili się do niego o to przedsiębiorcy jak w sprawie dojazdu na stację jego żony?
Janek
Janek 03.07.2016, 17:16
Oho, dyżurni platformersi się obudzili i plują jadem. Plujcie, plujcie, macie jeszcze 2 lata do końca kadencji, przy urnach was za to plucie podliczą.
Gosc
Gosc 03.07.2016, 15:41
Zastanawia czasami jak taki pseudointelektualista wypisuje sam do siebie chcac sprawic wrazenie, ze ktos jest zainteresowany tematem. Idz do psychiatry czlowieku jak najszybciej :)
Gość
Gość 03.07.2016, 02:12
Jaki jest sens głosować na PO skoro jest w radzie miejskiej tylko maszynką do głosowania kupioną za 2-3 stanowiska? Skoro nie mogą zrealizować swojego sztandarowego projektu (a potrafią nawet zagłosować przeciw niemu) to jaki jest sens ich zasiadania w radzie miejskiej?

Swoją drogą prawdę mówiąc ten budżet obywatelski jest zbędny. Ci którzy go tak forsują pewnie liczyli na to, że trzeba będzie powołać jakąś komisję (której członkowie oczywiście nie znają pojęcia pracy społecznej) kogoś do obsługi zatrudnić (oczywiście według klucza partyjnego), a prawda jest taka, że radni powinni się wziąć za robotę w końcu, bo pobierają ponad 1000 złotych miesięcznie. Jeśli jest jakiś pomysł na inwestycję to powinien się radny przejść po okolicy, pozbierać podpisy i udać z pismem do burmistrza. Miasto jest podzielone na 21 okręgów, gdzie w jednym mieszka średnio 1000-1200 mieszkańców (są mniejsze i większe). Jak była kampania wyborcza to najmniejszego problemu nie stanowiło dla większości radnych obejść cały swój okręg i mamić obietnicami.
zaciekawiony
zaciekawiony 03.07.2016, 09:52
A skąd Ty znasz tyle prawd ? Każdy ma swój rozum,nie musisz swoimi pisanymi bzdedami zastępować Gazety Wyborczej.Sam pewnie na nich głosowałeś .
gość
gość 03.07.2016, 10:28
Nie Magdo, nie głosowałem na ciebie ani twoich kolegów. A Gazety Wybiórczej to akurat ty powinnaś być fanką a nie ja.
Anonim
Anonim 03.07.2016, 13:24
To nie są jedynie 2-3 stanowiska, jak napisałeś, ale cały biznes przewodniczącego Platformy.
W myśl zasady: ja wam daję pokornych radnych, którzy będą głosować jak wy chcecie, ale mój biznes musi się rozwijać. Przepraszam biznes mojej żony." wiesz kto ma taką zasadę?

Myślisz, że innemu biznesmenowi tak szybko udało się załątwić konserwatora, przyłącza?

Na Sienkiewicza obok Balneologii deweloper z Wrocławia chciał wybudować dom, ale okazało się, że tam jest cmentarzysko i inwestycję blokują konserwator i archeolodzy.

Były poseł wie, dlaczego jest w polityce.

Jeszcze stacja benzynowa, o której pan Skirysz mógłby o wiele więcej powiedzieć.
zaciekawiony
zaciekawiony 03.07.2016, 19:18
do Anonim , do Gość duży i malutki
Tylko ludzie tkwiący w układach mają takie wiadomości .. załóżcie kolejne stowarzyszenie i walczcie z układem , teraz chyba tyko pajacujecie .
zaciekawiony
zaciekawiony 03.07.2016, 12:44
do Gość i do gość
Raz jesteś DUŻY innym razem malutki , trafiasz jak kulą w płot , tak jak ze swoimi wszechwiedzącymi komentarzami , nie jestem Magdą ...... chyba jesteś PAJAC.
Gość
Gość 03.07.2016, 17:16
Daj sobie siana, bo znowu się będziesz żałośnie tłumaczyć
mieszkaniec
mieszkaniec 02.07.2016, 21:18
Pytanie- co robią przy stole prezydialnym zastępcy burmistrza, przecież to sesja rady miejskiej a nie nasiadówka wierchuszki rządzącej, rozumiem, że Mikoda z przyzwyczajenia zasiadł przy tym stole, ale II zastępca ?
Budżet obywatelski zdjęty z sesji , a to ciekawe, czyżby koalicja nie uzgodniła stanowiska przed sesja , a może już czas najwyższy na ,,dobra zmianę" koalicjanta?.

Pozostałe