Tor dla psów zniszczony... NAGRODA za wskazanie sprawcy

  • 25.05.2016, 10:07
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Tor dla psów zniszczony... NAGRODA za wskazanie sprawcy
O tym, co stało się przy ulicy Rybackiej poinformowała nas Magdalena Ziółkowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Oławie. Tor przeszkód zamontowano niespełna miesiąc temu... - Radość czworonogów nie trwała długo - mówi Magdalena Ziółkowska. - Tor przeszkód, w którego powstanie zaangażowało się wiele osób m.in wolontariusze ze schroniska, poświęcając swój czas, został 24 maja w godzinach  wieczornych zniszczony. Sprawa ma zostać zgłoszona na policję. Jestem  zbulwersowana tym aktem bezmyślnego wandalizmu. Dlatego postanowiłam ufundować nagrodę w wysokości 500 zł dla osoby, która przekaże informacje w sprawie sprawcy/-ów zniszczeń. Wszelka informacja na temat sprawców aktu wandalizmu pomoże zapobiec w przyszłości takim wybrykom. Dlatego apeluje do mieszkańców o pomoc we wskazaniu sprawców zniszczeń. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu ich tożsamości, proszę o kontakt ze strażą miejską bądź policją.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz
Mariusz 07.06.2016, 09:00
Sprawa jest do załatwienia: wysłać w weekendy m.in. na osiedla dodatkowe piesze patrole Policji. Każdy weekend po 22-giej na osiedlu Chrobrego dzieją się cyrki, pijaństwo, wandalizm, kradzieże (radia, lusterka samochodowe), ryki pod oknami, burdy itp. Wystarczyłoby wysłać kilka dodatkowych patroli Policji no i oczywiście Straży Miejskiej, które to w sposób ciągły patrolowałyby znane skwery, ławki, blokowiska aktywnie interweniujących i sowicie ferujących mandatami. A tak Policja udaje że coś robi - Komendant raz na jakiś czas ogłasza jakąś nibyakcję w mediach tak aby uspokoić mieszkańców - a koń jaki jest każdy widzi!
Przełożony
Przełożony 07.06.2016, 09:23
Jak straż miejska nie pracuje w nocy i bodajże w niedziele., a w sobotę chyba do 18. Zupełnie zbędna formacja, wyrzucanie 1,5 mln złotych rocznie w błoto.
lolka
lolka 03.06.2016, 17:57
Oby znalazł się winowajca i powinien przykładnie zostać ukarany. Nie tylko grzywną czy naprawą, jak już to naprawi to powinno się go na czterech przegonić po całym wybiegu, jak psa - będzie miał frajdę :)
Paweł
Paweł 27.05.2016, 08:36
To byli nasi "prawdziwi patrioci", nasi "żołnierze wyklęci", nasi "cichociemni" pod osłoną nocy, żeby wróg nie widział, działali w konspiracji z "kotwicą" na bluzie - Oława Walcząca. Patrioci zakichani - gównarzeria i obszczymury zafajdane ! Takie akty wandalizmu są nie do wykrycia, krew się gotuje na myśl co jeszcze zniszczą...
Anita
Anita 26.05.2016, 11:23
Mam nadzieję, że się uda znaleźć sprawców. Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na wszelkie inne akty wandalizmu wyglądające podobnie - w parku miejskim i na miasteczku ruchu regularnie przewracane są pojemniki na psie kupy i tabliczki informacyjne ścieżki przyrodniczej. Podobnie na miasteczku ruchu. Do tego na mostach nad Oławką od strony Gazowej i Sienkiewicza jacyś "prawdziwi Polacy" seledynowym sprayem wyrazili swoje poglądy. Mam wrażenie, że to wszystko jest sprawką jednej i tej samej grupy.

Dzieje się to prawie na pewno późnym wieczorem lub w nocy - sama kilka razy dzwoniłam na policję ze zgłoszeniem awantur i libacji na terenie miasteczka ruchu.

Proszę Państwa, trzeba takie rzeczy zgłaszać, jak macie możliwość, robić zdjęcia i wysyłać policji. Nie może tak być, że czyjaś ciężka praca zostaje zniszczona przez bandę chuliganów z nadmiarami energii.

Podobnie, jeśli widzicie Państwo pojazdy mechaniczne na wałach przeciwpowodziowych. Warto zrobić zdjęcie z widoczną rejestracją i wysłać na policję z zaznaczoną datą, godziną i miejscem wykonania zdjęcia. Jest to materiał dowodowy stanowiący podstawę do postępowania w sprawie tego wykroczenia. Nie wszędzie da się założyć monitoring, ale obojętność jest największym sprzymierzeńcem miłośników wandalizmu.
Z.K.
Z.K. 26.05.2016, 10:13
Dziś tj.26-bm Kosze na śmieci ul sportowa powywracane.
dingo
dingo 25.05.2016, 23:52
Szkoda gadać już kiedyś był zrobiony plac dla psów ale komuś przeszkadzał nie dawno zamontowano nowe zabawki dla psów i już przeszkadzały tak samo w parku porobiono ławki nowe kosze ale tez długo nie były bo pourywali wiaderka od stojaków ale co się dziwić jak dzialkowicze robią wysypisko na cmentarzu po niemieckim od pozostałościach po grillach do odpadów bio puszek po farbach i starych szmat nie mówiąc o wrzucaniu koszy i znaków drogowych do Oławki
wolontariuszka
wolontariuszka 25.05.2016, 19:31
Dlaczego Pani moderator nie zamieściła mojego postu?? Czy tylko mojego??
Agnieszka Herba
Agnieszka Herba 25.05.2016, 19:42
Pani komentarz trafił wcześniej do spamu, dlatego go nie zauważyłam. Już został zatwierdzony. Pozdrawiam
donald kaczynski
donald kaczynski 25.05.2016, 18:19
Wiatr poprzewracal albo psy
do dK
do dK 26.05.2016, 13:46
Poprzewracało to się chyba Tobie? Nie czujesz człowieku problemu?? Czy pomogłeś młodym ludziom zamontować chociaż jedno urządzenie??? Masz okazję pomóc kiedy będą naprawiali szkody wandalizmu. W imieniu wolontariuszy zapraszam,pozdrawiam.
donald kaczynski
donald kaczynski 01.06.2016, 09:05
Wolontariat to był za innego ustroju
Rozalka
Rozalka 25.05.2016, 14:51
To podle, jak mozna niszczyć czyjąś pracę. Nie wiem jaką trzeba być kanalią, żeby czerpać z takich czynów satysfakcję. Gdzie jak nie wlasnie w tym miejscu mozna wyprowadzać pieski? Trzeba wyciągać poważne konsekwencje i zacząć stosować surowsze kary, moze dopiero wtedy dotrze do niektórych, że za złe czyny spotka ich właściwa kara. Bezkarność rozzuchwala jeszcze bardziej!!!
Wolontariuszka
Wolontariuszka 25.05.2016, 14:50
WANDALIZM. To przykre,że zniszczyli prace wielu wolontariuszy. Kim byli "Oni" ?? O to jest pytanie.

Pozostałe