Parkowanie na kilku miejscach. Można czy nie...?

  • 04.05.2016, 11:32
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Parkowanie na kilku miejscach. Można czy nie...?
'- Wysyłam zdjęcia lawety, która stoi wiecznie na parkingu pod stadionem, zajmując miejsca przeznaczone dla aut osobowych. Prosiłbym was o podjęcie interwencji w tej sprawie, jest to dla nas mieszkańców uciążliwe, a właściciel nie gada z nami - napisał Czytelnik. Czy kierowca wskazanej lawety łamie przepisy i należy mu się mandat? Zapytaliśmy kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Oławie. Asp. sztab. Witold Walkowiak wyjaśnił, że kierowca nie popełnił w tym wypadku wykroczenia, gdyż... linie oddzielające miejsca parkingowe są w kolorze czerwonym. - Kolor czerwony nie stanowi oznakowania poziomego, natomiast gdyby te linie były białe lub żółte, wtedy łamałby przepisy. W tej sytuacji, mimo że kierowca parkuje nieprawidłowo, nie popełnia czynu, który można nazwać wykroczeniem... (AH) Fot. arch. Czytelnika
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cześ
cześ 18.08.2016, 08:34
przecież inaczej by wystawał na ulicę!!!
wredny sasiad
wredny sasiad 07.05.2016, 20:13
Dziś udało mi się porozmawiać z właścicielem lawety . W miłej atmosferze doslismy do porozumienia. Nikt nie chciał karać mandatami ani bronić mu tu parkować. Chodziło jedynie by przedniue miejsca pozostawić wolne dla aut osobowych.Przepraszam za nieporozumienie. Dzięki wielkie za wyrozumiałość, miła rozmowę i pozdrawiam.
08.05.2016, 07:39
To nie można było od razu porozmawiać tylko lecieć z wydumaną aferą do gazety?
NN
NN 05.05.2016, 13:33
Ale ludzie nie mają się czego czepiać po prostu właściel tej lawety nie ma gdzie parkować ponieważ parkingi robią za krótkie dla niektórych aut. A poza tym i tak nikt nie parkuje oprócz dni targowych
Wiesiek ze Zgierza
Wiesiek ze Zgierza 05.05.2016, 09:04
Z resztą nawet na pierwszym zdjęciu jest pokazane jak za lawetą jest jeszcze co najmniej jedno miejsce wolne. Śmiech na sali.
maniek
maniek 05.05.2016, 08:37
Zgadzam się z Tadkiem ludzie chcieliby swoimi autami podjeżdżać pod same drzwi. Widać to często pod Lidlem jak parkują pod samymi drzwiami a ludzie z wózkami muszą ich omijać. Zapraszam tam z aparatem tego Pana co mu przeszkadza laweta. A może sam tak parkuje? W przypadku lawety ja nie widzę tutaj żadnego problemu. Parking nie jest własnością tego Pana co się poskarżył ani nikogo innego, Może sobie tam stać Laweta, bus cokolwiek innego. Pozdrawiam
tadek
tadek 04.05.2016, 23:20
I znowu komuś coś przeszkadza !!! taka jest natura palanta. Na ulicy Sportowej od początku jak powstał parking pod płotem stadionu to jeszcze nigdy nie było takiej sytuacji ze nie było wolnych miejsc, pewnie ten gość jak go wcześniej nazwałem musi zrobić parę kroków więcej aby dojść do domu i szkoda że samochodem nie można wjechać pod same drzwi wejściowe do mieszkania. Przepraszam bardzo raz była taka sytuacja ze parking był cały pełen we wrześniu 2015 na biegu koguta. Jak ktoś się urodził konfliktowy to nawet mu latanie ptaków przeszkadza. Serdeczne pozdrowienia dla człowieka któremu wszystko przeszkadza.
as
as 04.05.2016, 23:12
Ten co mu przeszkadza pewnie nie ma nic innego do roboty tylko szukanie dziury w całym. Tak się składa, że czesto jeżdżę ta ulicą i laweta zazwyczaj stoi ale na końcu parkingu gdzie jest pełno pustych miejsc. Ludzie nie macie sie czym zajmować to się weźcie do roboty.
05.05.2016, 09:02
Zazwyczaj jak przejeżdżam tamtędy to stoi sama laweta, ewentualnie pojedyncze auta obok.
Dafii
Dafii 04.05.2016, 20:27
To zapraszamy wszystkie lawety oławskie i tiry do parkowania! przy stadionie??
Paweł
Paweł 04.05.2016, 18:54
Może poważniejsze sprawy w naszym mieście opisać jak np. przejście obok Gladiatora. Jak popada to bajoro a jak sucho to pełno kurzu. Jak tu jechać do Wrocławia czystym, albo iść do szkoły/szpitala czy do znajomych ?
artur
artur 04.05.2016, 16:35
hehe dobrze powiedziane popieram z takimi ludzmi się nie zaczyna bo ci auto nalawecie wywiezie i co będzie heh popieram Waldek
waldek
waldek 04.05.2016, 16:10
widze ze niema co robic sąsiad czep sie psów które sraja na chodnik i trawe a nie czepia sie samochodow gościa z lawety zostaw bo sie doigrasz
marek
marek 04.05.2016, 15:50
widze ze czepił się lawety a ten bus czerwony to co nie widzc go he he to ja jestem właścicielem tranzita czerwonego
04.05.2016, 22:12
Ten bus z lawety zjechał.
własciciel lawety
własciciel lawety 04.05.2016, 15:48
witam jeśli przeszkadza komus proszę o kontakt zemna kochany sosiedzie czekam na ciebie może wypijemy kawe - za reklamę dziekuje
sebastian
sebastian 04.05.2016, 15:44
jutro tam stawiam 2 busy i ciekawe czy mi taka samo reklamę zrobi fajnie
ania
ania 04.05.2016, 15:43
znow jakiś miły sąsiad niema co robic i szuka przyjdzie i na niego pora a emela z fejsbuka do gazety nie wysyłaj bo i tak się wszyscy dowiedzą kto ty jesteś powodzenia zycze
04.05.2016, 13:30
mieszkam niedaleko i nie zauwazylam aby staly dlugi przez caly czas..... zobacz ile aut stoi na chodniku.... to Ci nie przeszkadza? laweta stoi na parkingu i daj na luz.....
wojtek
wojtek 04.05.2016, 13:03
heheh widze dużo lawet i busow tak parkuje ale tylko jemu zrobił zdiecie czepia się ,,, zajmi się inimi rzeczami jak naprzykład strzelnica
04.05.2016, 12:46
Mi osobiście przeszkadza parkuje przy samych klatkach laweta stoi długi czas nie ruszana często ogranicza widoczność. Może parkować za garażami lub na początku parkingu na wysokości targu. Choć moim zdaniem powinien mieć firmowy parking. Ciekawe jak by tak tirem ktoś zaparkowal czy nikt by się nie rzucał
mloda
mloda 04.05.2016, 12:43
a jak ma parkować? na ulicy stać?
04.05.2016, 12:40
proszę o kontakt tego Pana ,który umiescil te zdjęcia ,zadnych skarg nie miałem ,lawety stoja dobrze zaparkowane...