Rzeczypospolita wielu narodów

  • 05.11.2019, 13:11
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Rzeczypospolita wielu narodów

Taki tytuł nosi konferencja historyczna, w której 6 listopada w oławskiej Sali Rajców w Ratuszu, będziemy mogli uczestniczyć

Wykłady rozpoczną się już od g. 9.00. Po uroczystym otwarciu, będziemy mogli wysłuchać prof. dr hab. Bogdana Roka, który opowie o "Rzeczypospolitej wielu narodów w perspektywie historycznej". Jako kolejny głos zabierze Krzysztof Jabłonka, który opowie nam o blaskach i cieniach kultury polskiej. Jerzy Rudnicki z oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu wygłosi wykład na temat "W służbie Bogu i Ojczyźnie. Benedyktynki ormiańskie we Lwowie w latach 1678-1945". Po przerwie dr Tomasz Gałwiaczek będzie poszukiwał tożsamości polskiej w krajoznawstwie XIX wieku. ostatni głos zabierze Marek Stefan z oddziału IPN we Wrocławiu, tym razem usłyszymy o udziale Tatarów w polskich wojsku podczas walk o niepodległość Rzeczypospolitej w latach 1918-1921. Całość zostanie zakończona panelem dyskusyjnym.

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe