28 pozdrowień z Oławy

  • 02.04.2016, 12:09
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
28 pozdrowień z Oławy
Marta Możejko z Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej publikuje u nas bardzo ciekawe opowieści o starych oławskich pocztówkach. Jeden z pierwszych projektów kartki pocztowej zakładał, że na stronie do korespondencji będzie wydrukowany gotowy repertuar 28 zdań, wyrażających pozdrowienia, życzenia, pytania i krótkie wiadomości z Oławy. Nadawca poprzez skreślenia miał dokonywać wyboru treści, które chciał przesłać adresatowi. Bardzo mi się ten pomysł spodobał! Moje propozycje: * Pozdrowienia z Oławy, miasta objawień. * Kto by nie chciał mieszkać w pięknej Oławie? * Gorące pozdrowienia ze słonecznej Oławy! Kolejne lato bez basenu, ale za to z sauną. * Uściski z Oławy przesyłają miłośnicy biegania. Jest siła! * Pozdrowienia z oławskiego Rynku-parkingu! Na pewno nie macie tego u siebie! * Cena czyni cuda, czyli orzeźwiające pozdrowienia od oławskiego ZWiK-u! * Oława - dobry kierunek! * Pozdrowienia znad Odry i Oławy zasyłają wędkarze. * Mieszkańcy ulicy Kochanowskiego pozdrawiają miłośników jazdy po muldach. * Potencjalnym wyborcom najlepsze życzenia przesyła BBS. Jesteśmy z Wami... od zawsze! * Tiry jeszcze nas nie rozjeździły, dlatego pozdrawiamy! * Śmierć z ratuszowej wieży kłania się nisko, ale nie za bardzo. * U nas też może być pięknie - zapraszamy na Piaski i do Sali Rajców. * Całusy z Oławy, miasta zumby! * Zapraszamy na lokalne potrawy - tosty u bliźniaczek w Rynku i napoleonki na Brzeskiej. * Oława zaprasza na zakupy - mamy kilka Biedronek, chińskich sklepów i targowisko. * Słońce Oławy pozdrawia nie tylko oławian. * My też mamy swoje piwo! Pozdrowienia z Oławy! * Nie mamy obwodnicy, ale kochamy swoje miasto! * Uściski z miasta, w którym są dwa pomniki Jana Pawła II. * Pozdrowienia z miasta niedaleko Jelcza-Laskowic (to propozycja dla jelczan). * Ze sportowym pozdrowieniem z okazji którejśtam rocznicy! Oławscy działacze, którzy pamiętają rozbicie dzielnicowe. * Kulturalne pozdrowienia od twórców imprezy z okazji 777-lecia Oławy, która przeszła do annałów (z różnych powodów). * Czujne pozdrowienia od oławskiej policji i straży miejskiej. Zawsze na straży... (tu wpisać swoją propozycję). * Kto wymyśli sposób na więcej miejsc parkingowych, dostanie tytuł zasłużonego oławianina! Buziaki! * Wszystkie drogi prowadzą... do oławskiego parku. Cicho, pięknie i... daleko od Rynku. * Kogut pozdrawia wszystkie koguty. Bądźcie zaczepni! * Oławscy politycy wszystkich opcji proszą o kolejne głosy i przypominają, że to dzięki nim Oława rozwija się i kwitnie. Monika Gałuszka-Sucharska
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
art
art 09.04.2016, 13:59
Obrzydliwe, jak bardzo narzekacie na swoje miasto. Wysłać komuś taki komunikat o swoim mieście, to wysłać komunikat o swoim stanie emocjonalnym. Od wielu lat nie mieszkam w Oławie, ale szanuję miejsce w którym się wychowałem i gdzie żyją moi krewni i znajomi. Większość tych pozdrowień to przejaw złośliwości, frustracji, małostkowości i utraty kontaktu z rzeczywistością. To nie są konstruktywne krytyczne uwagi w trosce o dobro miasta, to kalanie własnego gniazda.
Gość 2
Gość 2 09.04.2016, 14:59
art ,,,,, Ty jesteś z rodziny Dulskich ????? wybuduj naokoło Oławy mur , zrób miastem zamkniętym i niech każdy obywatel podpisze lojalkę ,że nie będzie rozmawiał z nikim o tym co się w Oławie dzieje .
...
... 05.04.2016, 14:44
-pozdrowienia z Oła (tak żeby wiedzieli gdzie wysiedli podróżujący pociągiem)
-pozdrowienia z miasta które dwa razy płaci (zapraszamy inwestorów, sporo do zarobienia)
bez złośliwości jednak nie da rady
człek
człek 02.04.2016, 13:03
"Oławscy politycy wszystkich opcji proszą o kolejne głosy i przypominają, że to dzięki nim Oława rozwija się i kwitnie" - chwasty tez się rozwijają i kwitną
Gość 2
Gość 2 02.04.2016, 12:29
gdybym wymyślił takie życzenia , to jak nic , moja żona , nazwała by mnie złośliwcem ...........
podobają mi się --- pozdrawiam

Pozostałe