Przejścia dla pieszych będą doświetlone

  • 18.03.2016, 20:30
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Przejścia dla pieszych będą doświetlone
Oława Plany Burmistrz obiecuje, że miasto zadba o lepsze oświetlenia pasów Temat bezpieczeństwa pieszych ostatnio jest często podejmowany przez radnych. Na lutowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Tomasz Frischmann zapowiadał działania miasta w celu poprawy sytuacji: - Podejmiemy działania, aby przejścia były bezpieczne. Dwa razy w roku będą malowane. Spotkaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielami Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, zwróciliśmy się także do innych zarządców dróg. W tym roku ma być doświetlonych kilka przejść, m.in. w rejonie ulic Wiejskiej i Paderewskiego. Prace mają być wykonywane w porozumieniu ze spółką Tauron. (MON)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Milka
Milka 19.03.2016, 21:29
Przydałoby się doświetlenie przejscia przy ul.Kutrowskiego przy stacji SHELL.Jest tutaj dużo wypadków ,a to droga do szkoły do szpitala do marketów i na przystanek autobusowy.Nie mówiąc już o ul.Braci Gierymskich.Nie dość,że nieoświetlona to jeszcze pełna dziur.Przejśc suchą nogą nie można.Ostatnio podsypano jakimiś kamyczkami,ale to działanie dorażne.Ulica Osadnicza-centrum miasta i też ciemna strach nią iśc wieczorem.Wstyd 21 wiek,żenada.
Kkk
Kkk 19.03.2016, 14:16
Już już pomijam fakt że nie ma jakiego kolejek oświetlenia od ronda do electrolux. Już jeden poważny wypadek w tym roku byl- czy to wciąż za mało??? Idąc na 6 rano jest tam ciemno jak w dupie u Muszyna ( oczywiście murzyna nie obracając) o 22 to samo.....
Franek
Franek 19.03.2016, 11:41
A może wypadałoby kupić nowoczesne oświetlenie od prywatnej firmy (są takie w Oławie!) i dać zarobić ludziom, a nie wielkiemu koncernowi tauron? Tym bardziej, że to lokalny rynek.
Gość
Gość 19.03.2016, 10:20
Na Nowym Otoku ruszyła nareszcie ścieżka rowerowa i oświetlenie. Martwi mnie tylko wymiana asfaltu ale żeby było lepiej trzeba się trochę pomęczyć w korkach.
Gość
Gość 19.03.2016, 10:15
Na Wiejskiej i Nowym Otoku nie ma świateł, powstaje szeroki chodnik z trasą rowerową i dlatego tam robi. Mieszkańcy czekali wiele lat na te inwestycje a uwierz mi ruch tutaj jest duży i jest niebezpieczne
AA
AA 19.03.2016, 00:32
Dlaczego oswietlenia maja byc robione na osiedlu ? akurat tam gdzie "szanowny Pan burmistrz " mieszka i buduje swoje budynki mieszkalne...????????? Zawsze inwestuje w osiedle. Troche to dziwne :( A co z centrum miasta,z ulicami Kutrowskiego itp.???????
Gość
Gość 18.03.2016, 22:08
Na Paderewskiego też jest super oświetlone przejście. Super pomysł.
Mieszkanka pięknej w nazwie ulicy? J.Kochanowskiego
Mieszkanka pięknej w nazwie ulicy? J.Kochanowskiego 18.03.2016, 21:44
To dobra wiadomość.Ale co dalej z tragicznymi drogami w centrum Oławy?
Droga zwana ulicą Kochanowskiego przy której mieszkają mieszkańcy już 24 lata jest w stanie fatalnym .Żadne apele ,prośby do Burmistrza nie pomagają .Widać nie zależy Panu Burmistrzowi na dobrej opinii i nie interesuje się mieszkańcami w jakich warunkach muszą żyć w zimie -tonąc w błocie i lecie -tonąc w kurzu.Pomimo wielokrotnych próśb Pan Burmistrz nie wykazuje dalej dobrej woli . Wszystkim w kółko odpisuje ,ze niestety nie uzyskaliśmy w Programie rozwoju dróg publicznych odpowiedniej ilości punktów i Miasto nie otrzyma dofinansowania ,choć ten Program nie był dla takich dróg jak Nasza tylko dla ulic głównych .Pociesza Nas ,że jesteśmy na 24 miejscu na liście rankingowej ,wiedząc o tym ,ze nigdy nie będziemy na pierwszych miejscach ponieważ nie spełniamy kryteriów.Choć wcześniejsze uzgodnienia były zupełnie inne .Remont drogi miał być pokryty z budżetu Miasta .A tymczasem nie zostaliśmy ujęci w budżecie na rok 2016 .Jak można dalej ufać Panu Burmistrzowi!!!!!!!!!!!!!! .Nie tego spodziewaliśmy się po obecnej władzy Miasta. Oczywiście wydaje opinie bardzo negatywną !!!Jestem od urodzenia oławianką ,znajomych mam bardzo dużo .Wszyscy Nas popierają i wystawiają obecnej władzy opinię niestety negatywną .
Ania
Ania 18.03.2016, 21:20
Pierwsze jest a przed przejazdem przejście jest nie oświetlenie i trudno zauważyć pieszego
Gość
Gość 18.03.2016, 20:53
Pierwsze już jest na Wiejskiej, no nieźle to wygląda, czekamy na więcej.

Pozostałe