Gdzie można zamontować kamerę i kto na to pozwala

  • 12.03.2016, 13:26
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Gdzie można zamontować kamerę i kto na to pozwala
Gmina Oława Spór Grzegorz Giełżecki twierdzi, że chciał poprawić stan bezpieczeństwa mieszkańców bloku komunalnego przy ul. Szkolnej w Marcinkowicach i umieścił na elewacji kamerę. Wójt Jan Kownacki żąda demontażu, bo nie dał na to zgody. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana - Byliśmy u wójta na spotkaniu odnośnie założenia kamer - opowiada Giełżecki. - Sąsiadowi pocięli opony, rowery kradli, innym razem zapychali zamki zapałkami i działy się różne rzeczy. Od kiedy zostały zamontowane kamery, trochę się uspokoiło i chcieliśmy, aby wójt wyraził na to zgodę. Kamery są umieszczone na zewnątrz budynku. Mieszkaniec bloku zamontował je na własny koszt. Zapewnia, że kamery nie nagrywają tego, co się dzieje w mieszkaniach, a jedynie teren przed budynkiem. Twierdzi, że poszli do wójta, porozmawiać jak ludzie, a wójt zaczął na niego krzyczeć, ubliżać mu i straszyć, że go wywali z mieszkania. Giełżecki nazywa takie zachowanie skandalicznym. Przeczytaj ten artykuł w całości. Dostępny w najnowszym wydaniu "Powiatowej" - nie tylko w wersji papierowej. Nasz gazeta jest również dostępna w formie e-wydania (na tablety i komputery). Sprawdź: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-03-10 Monika Gałuszka-Sucharska [email protected]
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oławianin
oławianin 15.03.2016, 19:25
o od kiedy na monitoring potrzeba zgody miasta??? czy urzędu coś mi tu nie gra
15.03.2016, 20:08
Od zawsze, kiedy miasto (gmina) jest właścicielem nieruchomości.
Gość 2
Gość 2 15.03.2016, 19:51
Na swoim budynku i na swojej posesji , możesz nawet założyć dwa monitoringi , na nie swoim musisz mieć zgodę właściciela posesji lub zgodę wspólnoty , NIESTETY NIE FUNKCJONUJESZ W SPOŁECZEŃSTWIE SAM
Andrzej
Andrzej 14.03.2016, 14:45
Podejrzewam, że "Gość 2" należy do grupy osób, którym się wydaje jak za komuny, że wszystko jest nasze.
Gość 2
Gość 2 14.03.2016, 15:28
do Andrzej i Zdzisiek
WASZA OPINIA NA MÓJ TEMAT MNIE NIE INTERESUJE --- miłego dnia życzę
14.03.2016, 09:41
Brakuje mi jednej istotnej kwestii w tym artykule. Czy monitoring został zainstalowany na prywatnej nieruchomości czy na nieruchomości gminnej (lokale komunalne)? Bo to zasadnicza kwestia.
14.03.2016, 15:10
podejrzewam, że na lokalu komunalnym, bo inaczej co by tu wójt miał do gadania?
14.03.2016, 16:09
Jeśli lokal komunalny to mógł nie wyrazić zgody (pomijając czy słusznie czy niesłusznie), a właściwie powinien nie wyrazić zgody. O ile przepisy co do monitoringu (a zwłaszcza tego kto może go stosować i na jakich zasadach) praktycznie nie istnieją. To z praktyki przyjmuje się, że zainstalować monitoring a budynku może właściciel nieruchomości i to on pełni nad nim nadzór (czyli w tym wypadku gmina, reprezentowana przez wójta).
SMSM
SMSM 14.03.2016, 23:42
Budynek nie jest własnością wójta, lecz gminy, czyli jest własnością publiczną. Wójt jest przedstawicielem mieszkańców gminy i został po to wybrany, żeby służyć mieszkańcom. Ma zarządzać publicznym majątkiem zgodnie z wolą mieszkańców i zgodnie z obowiązującym prawem. Mieszkańcy chcą bezpieczeństwa poprzez zamontowanie monitoringu i sami to finansują, nie oglądając się na finanse publiczne zarządzane przez wójta. Więc co to wójtowi przeszkadza? Wszędzie montuje się monitoringi i jest to tylko kwestia funduszy. Formalna zgoda wójta jest oczywiście potrzebna, bo prawo tego wymaga, ale dlaczego wójt miałby takiej zgody odmówić? Komuś na złość? Żadne rzeczowe argumenty na taką odmowę nie wynikają ani z wypowiedzi wójta ani jego marionetki – radnej-przewodniczącej.
15.03.2016, 10:39
Generalnie jeśli tak w rzeczywistości brzmiała odpowiedź wójta jak jest tu przedstawione to uważam, że to skandal. Aczkolwiek to Gmina reprezentowana przez wójta ponosiłaby odpowiedzialność za skutki wynikłe z zamontowania monitoringu i gmina byłaby za niego odpowiedzialna.
14.03.2016, 19:31
"Twierdzi, że poszli do wójta, porozmawiać jak ludzie, a wójt zaczął na niego krzyczeć, ubliżać mu i straszyć, że go wywali z mieszkania." - po tym wiadomo juz na 100% ze chodzi o lokal komunalny więc wójt zrobi co zechce i tyle w temacie
Andrzej
Andrzej 13.03.2016, 20:38
Dlatego obywatelowi potrzeba jest broń, aby mógł się sam bronić(a nie liczyć na wójta lub policję). Mieszkaniec pisze "W ubiegły piatek ( 11 marca) ok. 2 w nocy także na ul. Szkolnej w Marcinkowicach próbowano sforsować ogrodzenie i dostać się na prywatną posesję". Jakby bandzior podejrzewał, albo nie był pewny czy właściciel ma broń, to jak myślicie odważyłby się przekroczyć ogrodzenie.
Gość 2
Gość 2 13.03.2016, 22:43
chyba powinieneś zasięgnąć porady dobrego lekarza , z dziedziny psychiatrii
jesteś niebezpieczny już teraz , a takim psycholom broni się nie daje ...............
Zdzisiek
Zdzisiek 14.03.2016, 00:43
No jasne! Kto chce się bronić przed bandziorami na własnej posesji, to jest psychol! Ale cię pogięło! Kto cię teraz wyprostuje?
ARR
ARR 13.03.2016, 14:39
Ostrym ale jakże trafny komentarz:
http://stanowice-marcinkowice.…
Dedykuję go tym dwum tysiącom wielbicieli Kownackiego, którzy na niego głosowali. Jak się teraz czujecie?
Gość 2
Gość 2 13.03.2016, 19:32
do ARR
poczytałem sobie te Wasze artykuły pisane dość ostro ............. ale zastanawia mnie w tym coś innego
CO W TEN SPOSÓB PISZĄC OSIĄGNĘLIŚCIE ????? MACIE SPECYFICZNY NIENAWISTNY TON PISANA , treści tam zawarte wg Was to jedyna prawda , może to jedyna Wasza prawda , nie bronię tu Wójta ani nikogo z jego otoczenia

wracając do mojego pytania , co do tej pory osiągnęliście ?????? chyba odpowiem sobie sam NIC , GÓ...O . ODNOSZĘ WRAŻENIE ,ŻE PISZĄC TAKIE ARTYKUŁY , CZYTACIE JE SOBIE NA GŁOŚ ,ŻEBY SIĘ POPODNIECAĆ SWOJĄ MĄDROŚCIĄ I FAKTEM ŻE KOMUŚ DOKOPALIŚCIE
może starajcie się szukać innej drogo dochodzenia prawdy i walczenia o swoje .........
Redakcja strony SMSM
Redakcja strony SMSM 14.03.2016, 12:39
Ignorancie i hejterze! Zobacz sobie tutaj:

http://stanowice-marcinkowice.…

i tutaj:

http://stanowice-marcinkowice.…

do tego dochodzi jeszcze cały rok 2014 i 2015, z którego nie ma jeszcze oficjalnego raportu, ale ludzie wiedzą, co zawdzięczają działalności tego stowarzyszenia, a było kilka osiągnięć i dużych akcji informacyjnych i doradczych, z którym mieszkańcy skorzystali, jak np. tutaj:

http://stanowice-marcinkowice.…
http://stanowice-marcinkowice.…

albo tutaj:

http://stanowice-marcinkowice.…

albo tutaj:

http://stanowice-marcinkowice.…

albo wykrycie kolejnej dużej afery finansowej:

http://stanowice-marcinkowice.…

czy sprowadzenie do gminy Oława kontroli NIK, która wykazała wiele bardzo poważnych nieprawidłowości rezultujących kilkoma zgłoszeniami do prokuratury:

http://stanowice-marcinkowice.…

http://stanowice-marcinkowice.…

albo też spowodowanie żądanych przez mieszkańców zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego gminy Oława:

http://stanowice-marcinkowice.…

Zatem przestać szerzyć kłamstwa na tym portalu.
Gość 2
Gość 2 17.03.2016, 00:05
DO Redakcji strony SMSM w Oławie pojawił się ze swoim biurem poselskim WASZ ZBAWCA , POWODZENIA .............
zobaczymy efekty waszej działalności za rok , żeby to nie było , psy szczekają , karawana jedzie dalej
obywatel
obywatel 13.03.2016, 20:03
Odpowiedź znasz sam , organizacja społeczna walcząca w obronie praw mieszkańców nie mogła nic zrobić więcej oprócz powiadomienia o nieprawidłowościach odpowiednich służb. Jak reagowały służby w okresie PO-PSL - zamiatały sprawy i afery pod dywan. Obecnie jest nowy rząd , wymiana prokuratorów , władzy sadowniczej itp , skorumpowaną lokalną sitwę interesów ogarnęła słuszna panika, bo wiedzą że teraz nic nie ujdzie im na sucho.
Uczciwi obywatele chcieli zmiany i nowej władzy, która rozprawi się z sitwą postkomuchów .
Gość 2
Gość 2 13.03.2016, 22:52
życzę powodzenia , nawet WYGRANEJ ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ale mam wrażenie, że nic nie osiągniecie , Wy się upajacie pisaniem , arogancja nie jest dobrą drogą ...............
Zdzisiek
Zdzisiek 14.03.2016, 00:38
Patent na arogancję to ma Wójt Kownacki. Nikt go nie przebije, no może chyba tylko Niesiołowski albo Petru, ale Schetynescu już nie ma na to szans, on Kownackiego w arogancji nie przebije.
wyborca z gminy
wyborca z gminy 12.03.2016, 20:26
Wójt oświetla tylko część ulicy Szkolnej w Marcinkowicach, jak sama nazwa wskazuje -przy szkole i kawałek za szkołą tam są zainstalowane lampy oświetleniowe, dalsza część ulicy nie ma lamp i mieszkańcy toną w błocie i ciemnościach!
EUROPOL
EUROPOL 12.03.2016, 20:22
Jak sa KAMERY to FUNKCJONARIUSZE wpadaja.........na klamstwach.........pisza a co innego widac............i trudniej umorzyc.... OLAWA DRON PATROL.......
zzz
zzz 12.03.2016, 18:38
Nie do końca jest tak,że wójt nic nie robi- otóż robi ! Ale zamiast zadbac o oświetlenie drogi krajowej nr 94 w Marcinkowicach i Stanowicach oraz oświetlenie dróg osiedlowych - wójt oświetla i monitoruje za publiczne pieniądze jak już wspomniano boisko Orlik oraz ugory na terenach dawnego lotniska w Stanowicach!

http://stanowice-marcinkowice.…
Gość 2
Gość 2 12.03.2016, 21:45
do zzz ,,,,,,,,,,
a to w gestii Wójta jest oświetlenie drogi krajowej nr 94 ??????
bo wspominasz też w załączonym linku o Radnych Rady Gminy Oława , może Wójt nie jest tym jedynym winnym tych zaniedbań
ARR
ARR 13.03.2016, 14:34
Oczywiście, że oświetlenie drogi krajowej na terenie miejscowości leży w gestii gminy, czyli wójta. To podstawowa wiedza o zadaniach własnych gminy.
Gość 2
Gość 2 12.03.2016, 16:58
Wójt jest inteligentnym człowiekiem , wie jak wyglądają CIEMNOŚCI EGIPSKIE , DLATEGO ZAPROSZENIA NIE MOŻE PRZYJĄĆ , I TAK NIC WIĘCEJ , Z WYJĄTKIEM CIEMNOŚCI EGIPSKICH NIE ZOBACZY.
Wójt też jest człowiekiem odpowiedzialnym i honorowym , bez jego wiedzy i zgody nie wolno nic robić , skoro on nic nie robi to jakim prawem Wy chcecie coś robić , może sie okazać ,że zrobiliście już wszystko i Wójt , wyjdzie na to , jest już niepotrzebny.
też mieszkaniec
też mieszkaniec 12.03.2016, 16:36
Co tam bezpieczeństwo mieszkańców Marcinkowic !
Najważniejsze dla wójta jest rzęsiste oświetlenie boiska Orlik w Marcinkowicach i monitorowanie go w dzień i w nocy za publiczne pieniądze!
Na drogi,chodniki, lampy , monitoring we wsi liczącej ponad 1,5 tys. mieszkańców pieniędzy w 60- milionowym budżecie gminy nie było i nadal nie ma, ale na oświetlenie boiska i jego monitoring się znalazły.

http://marcinkowice.com/index.…
Gość 2
Gość 2 12.03.2016, 17:12
ej Ty ,,,,też mieszkaniec
dziwię się Twojemu zdziwieniu , postępowanie Wójta jest jak najbardziej prawidłowe , raz zainwestowane pieniądze ( spore pieniądze , Orlik , monitoring i oświetlenie rzęsiste , bo taka jest norma dla oświetlenia takich obiektów ) muszą być chronione , to też Twoje dobro , jak tego nie kumasz to chyba coś z Twoją mózgownicą nie tak .
inna sprawa to inne sprawy , które Wójt olewa .
12.03.2016, 21:34
Orlik ważniejszy niż zdrowie, życie i bezpieczeństwo obywateli! Gratuluję pomyślunku!
mieszkaniec
mieszkaniec 12.03.2016, 16:07
W ubiegły piatek ( 11 marca) ok. 2 w nocy także na ul. Szkolnej w Marcinkowicach próbowano sforsować ogrodzenie i dostać się na prywatną posesję.
Sprawcę(ów) przepłoszyła czujność mieszkańców tej posesji, ( m.in. teren posesji jest monitorowany i założony jest alarm).
Jak zatem mieszkańcy maja chronić się przed wandalami i złodziejami może szanowny wójt nam powie?
Mała wieś ościenna - Kotowice ma założony monitoring w środku wsi, a u nas nic władze gminy nie robią dla bezpieczeństwa mieszkańców.
Ponadto policja w Oławie pozostaje głucha na monity mieszkańców Marcinkowic i nawet nie raczy wysłać patrolu szczególnie w nocy.
Czy to źle,że mieszkańcy sami chcą zadbać o bezpieczeństwo? W ubiegłych latach przy nasilonej pladze włamań do domów jednorodzinnych mieszkańcy nowego osiedla (położonego w stronę Jankowic) sami organizowali dyżury nocne , gdyż na pomoc ani wójta ani policji nie mogli liczyć. Może szanowny wójt raczy zajrzeć do Marcinkowic podczas swojej kadencji , a nie przed wyborami w okresie kampanii wyborczej i zobaczyć ulice tonące w egipskich ciemnościach i błocie i na własne oczy przekona się jak tu jest bezpiecznie!

Pozostałe