Policja tworzy mapy zagrożeń

  • 09.03.2016, 10:54
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Policja tworzy mapy zagrożeń
Powiat Konsultacje Mają wskazać potrzeby mieszkańców dotyczące bezpieczeństwa oraz przewidywać nadchodzące zagrożenia. Policja spotyka się z radnymi i mieszkańcami, aby poznać ich oczekiwania - Takie mapy będą podstawą identyfikacji zagrożeń - mówił asp. sztab. Przemysław Zawłodzki, kierownik rewiru dzielnicowych KPP w Oławie na lutowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Rady Miejskiej w Oławie. - Przy ich tworzeniu będziemy się kierowali informacjami od policjantów i obywateli, aby zoptymalizować działania policji i innych służb. Zebrane dane posłużą na przykład do tego, aby ustalić, gdzie wysyłać patrole policyjne, gdzie prosić o wsparcie straż miejską. Konsultacje są także wymiana informacji. Mapy zagrożeń, przygotowywane dla gmin i powiatu, mają zwracać uwagę na różne rodzaje zagrożeń, szczególnie na uciążliwe społecznie, takie jak chuligaństwo, przestępstwa przeciwko mieniu, picie alkoholu w miejscu publicznym. Mają zwracać także uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policja będzie także analizowała wyniki badań, dotyczące poczucia bezpieczeństwa. Pełniący obowiązki komendanta powiatowego policji mł. asp. Dariusz Kokornaczyk mówił, że mapy będą umieszczone na stronie internetowej policji, w rozbiciu na poszczególne gminy powiatu oławskiego. Komendant przedstawił obecną sytuację w powiecie. W 2015 podjęto znacznie więcej interwencji, co - jego zdaniem - wynika z szybkich i częstszych reakcji funkcjonariuszy. Wzrosła wykrywalność przestępstw, spore sukcesy odniesiono w ujawnianiu tych, związanych z narkotykami.

(MON)

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca Zawodowy
Kierowca Zawodowy 09.10.2016, 11:06
Droga 455 Oława - Jelcz Laskowoce najwieksze zagrozenie w powiecie radni powiatowi z Jelcza a takze z Olawy jezdza tacdroga na sesje w nestepnej kadencji ich nie popre ta droga stwarza niebezoieczne zagrozenie dla zmotoryzowanych .
sasa
sasa 11.03.2016, 10:05
Jaki jest sens takiej mapy? Czy to coś zmieni ? Policja będzie wg mapy patrolować tereny zagrożone, a teraz nie wie, gdzie pije się w nocy alkohol i wrzeszczy oraz dewastuje ławki i kosze? Mieszkańcy mają omijać tereny z mapy? Przypomina się pewien cytat" w piątki gwałcą, w środy strzelanina na ulicy" jakoś tak... :)
on ona ono
on ona ono 10.03.2016, 06:07
Spoko, fajnie, ale tworzenie takiej mapy na podstawie spotkania trochę bez sensu jest. Coś czuję, że za wiele osób na nie nie przyjdzie, co z kolei ciągnie za sobą niemiarodajność wszelkich statystyk. Załóżmy że przyjdzie jedna osoba z gminy Domaniów i powie, że nie czuję się bezpiecznie. Według statystyk wyjdzie, że 100% tak się czuje. Więc uzupełniłbym tworzenie mapy o ankietę internetową i wyrywkowe rozmowy z ludźmi z różnych rejonów, grup społecznych itd.
zbilas
zbilas 09.03.2016, 12:35
Zagrożenie w ruchu drogowym.
Wiele wypadków samochodowych ze skutkiem śmiertelnym miało miejsce na skrzyżowaniu położonym w lesie na trasie Oława, Jelcz - Laskowice (droga nr 455) i Oława, Janików przez Hannę (Stanków). Poprawa bezpieczeństwa nastąpi po wybudowaniu ronda. Jest miejsce na wybudowanie ronda, dziki parking obok mostu. Skrzyżowanie jest mało widoczne szczególnie dla kierowców pojazdów jadących z Jelcza - Laskowic w kierunku Oławy i Janikowa. Skrzyżowanie jest zaraz
za niebezpiecznym zakrętem w prawo. Bardzo mocno trzeba zaznaczyć, że ruch na trasie Jelcz - Laskowice, Oława(droga
nr 455) jest bardzo duży. Podaję ten przykład, bo spotkanie mieszkańców miejscowości oddalonych o kilka kilometrów od
skrzyżowania jest mało prawdopodobne.

Pozostałe