Nie boimy się tych, którzy nas opluwają

  • 11.12.2015, 15:23
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Nie boimy się tych, którzy nas opluwają
Emocjonalne przemówienia, znicze, kwiaty i bezwarunkowy kredyt zaufania dla nowej władzy. Pod Krzyżem Solidarności w Jelczu-Laskowicach obchodzono 34. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego Spotkaniu przewodniczył Bogusław Świerzko, przedstawiciel Związku Zawodowego NSZZ "Solidarność". - Pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj - mówił. - Byłem wtedy żołnierzem Ludowego Wojska Polskiego. Dziś mogę powiedzieć, że w powiecie oławskim nie ma takiej uroczystości, jaką my obchodzimy w Jelczu-Laskowicach. Kiedy w 1980 roku powstała "Solidarność", komuniści nie mogli tego znieść. Ta sama "Solidarność", która przez niektórych do dziś jest opluwana. Ale my się tego nie boimy! To są słabi ludzie. Chcą nam przeszkadzać, ale bardzo się mylą. Cieszę się, że dziś gromadzimy się tu w piękny słoneczny dzień, dwa dni przed tą ważną rocznicą. Bardzo dobrze, że do "Solidarności" dołączają młodzi ludzie. Przed wami ogromna praca, a my - starsi - jesteśmy od tego, by przekazać wam jak najwięcej wiedzy i doświadczenia. Platforma Obywatelska dostała ogromne lanie! Nie mogą się z tym pogodzić, bo nawet PZPR nigdy nie dostał takiego lania. Taka była wola społeczeństwa i trzeba ją uszanować. Partii, której na imię Prawo i Sprawiedliwość, dajmy cztery lata. Potem ich rozliczymy, ale teraz musimy dać im spokój. Obywatele naszego kraju oczekują wielkiej zmiany. Chcą godnie żyć i godnie odejść na emeryturę. Głos zabierał również starosta Zdzisław Brezdeń. W swoim przemówieniu podkreślił, że w obchodach uczestniczą radni Prawa i Sprawiedliwości, a przedstawicieli innych ugrupowań nie ma. W rzeczywistości chodziło o Ireneusza Stachnię i Krzysztofa Skrzydłowskiego z PiS-u oraz Michała Pakosza ze Wspólnoty Samorządowej. W uroczystości nie wziął też udziału burmistrz Bogdan Szczęśniak ani żaden z jego bliskich współpracowników. Pełna relacja w najbliższym wydaniu "GP-WO". (kt)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
16.12.2015, 00:30
a to ciekawe
bo burmistrz podobno w szpitalu jest
ł
ł 14.12.2015, 23:45
https://www.facebook.com/JLstr…
pokazują, że byli ale czy zdjęcie z wczoraj czy z dzisiaj tego nikt nie wie. Ale nie szukają poklasku jak ci wyżej.
k
k 14.12.2015, 16:09
to wreszcie byli nasi oficjele pod pomnikiem czy nie ?
pofatygował się burmistrz z zastępcami j jacyś radni ?
był ktoś 13 grudnia ?
bo tyle krzyku i obrażania a dalej nie wiem czy ktoś był w ten właściwy dzień.
Mel
Mel 14.12.2015, 14:07
Tak jak były prokurator stanu wojennego, dziś głos PiS - nieskalany jak oni wszyscy...
Lech
Lech 14.12.2015, 14:02
A działacz (ten opluwany?) był wtedy w Ludowym Wojsku Polskim. Musiało być mu ciężko, a co robił ? obstawiał kopalnie czy inne zakłady, a może patrolował ulice jakiegoś miasta? jak on musiał się starać przy tym koksowniku, pewnie jak sierżant nie patrzył to malował na ścianach preczz komuną. Rozumiem że po wyjściu z woja został internowany a potem się ukrywał.
dr
dr 14.12.2015, 11:41
taka rocznica
ważna dla wszystkich Polaków
a taki jad i nienawiść
z obu stron
wszyscy krzyczą o demokracji tylko każdy widzi ją inaczej
jedni chcą zmian w TK a Ci, którzy tego TK bronią wcale nie są lepsi
jak czytam komentarze do niektórych artykułów to odnoszę wrażenie, że i jednym i drugim niewiele brakuje do tych, którzy palili książki
Johny
Johny 14.12.2015, 10:26
A Saska Kempa zmieni nazwę na Beata Kempa, największe jaja są kiedy tajni współpracownicy mówią jak ma wyglądać demokracja...
Apis
Apis 14.12.2015, 00:39
Pochodnie przyniosą 10 maja, jak będą palić książki. W rocznicę tego co robili w 1934 roku na placu Opery w Berlinie ich prekursorzy i ideowi pobratymcy.
Ncx
Ncx 13.12.2015, 20:08
Komunisci i złodzieje, ludzie z ograniczonym rozumem, zdechle lisy, swinskie ryje, nacjonaliści. Chcecie jezyka pogardy i dzielenia Polakow. To ten marsz na który zapraszał starosta, tam go słychać. W piątek pod pomnik a w niedzielę .... dobra zmiana w natarciu
13.12.2015, 12:11
To może Boże Narodzenie obchodźmy latem, pogoda lepsza, też będzie można uzyskać pozwolenie, dla chcącego nic trudnego.

Po prostu śmiech na sali. Ważna rocznica wypada w niedzielę i zamiast wtedy zorganizować obchody kiedy większość ludzi ma wolne i nie trzeba się starać o żadne zgody to organizują w piątek, 2 dni przed.

Proponuję zatem, żeby wszystkie obchody i rocznice organizować w datach wygodnych a nie w rzeczywistych. Dla chcącego nic trudnego.
12.12.2015, 23:17
niby w godzinach pracy i przed terminem ale ludzie z firmy "Jelcz" byli obecni bo dostali pozwolenie od prezesa wiec dla chcacego ni trudnego ;)
Stefano
Stefano 12.12.2015, 17:33
Dzielni wojownicy Jarosława Zbawcy Polski zapomnieli o zabraniu ze sobą pochodni. Byłoby bardziej bojowo i patriotycznie ?
13.12.81
13.12.81 12.12.2015, 13:57
Jaka okoliczność - tacy celebransi.
A że okoliczność tragiczna, to i celebransi żałośni.
Ośmieszajcie się dalej pogrobowcy stanu wojennego, którzy wtedy koszule w zębach nosili, albo siedzieli cicho po kątach bo Jaruzelski i jego junta tak kazali.
Słuszną linię ma nasza władza.
Joa
Joa 12.12.2015, 13:08
Starosta nie może obchodzic rocznicy 13 grudnia bo jedzie do Warszawy na demonstracje w obronie swojego prezydenta, bo to, że to prezydent jednej partii to widac po sprawie Kaminskiego i Trybunalu. Zrobili rocznicę dwa dni wczesniej. A tych których tam nie było odsadza od czci i wiary... cóż życie.
12.12.2015, 12:08
Proszę, proszę zamiast pracować to sobie organizują rocznicę 2 dni przed terminem. I ktoś taki jak Brezdeń chciał być posłem a podstaw z historii nie ma opanowanych.
poinformowany
poinformowany 12.12.2015, 09:23
... a co to za maskarada w godzinach służbowych?
Co na to Rysiu S. ze stacji benzynowej, szefowa p. Stachni, czy burmistrz Siechnic?
... no ale żeby księży nie zaprosić? a może ich olali ;)
Alina
Alina 12.12.2015, 08:43
Bylam ram piekne przemowienie Pana Bogusia do tego Ci mlodzi radni ktorzy jako jedyni przyznaja sie do Polskosci lexka w oku sie kreci
Gość 2
Gość 2 12.12.2015, 18:18
ta łezka to kręci się za/do , Pana Bogusia ?????
Gość
Gość 11.12.2015, 22:33
Pomyliły im się daty, rocznicy Święta Niepodległości z 11 listopada i 13 grudnia - rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
W niedzielę Starosta i działacze wypoczywają więc ogłaszają rocznic w dzień roboczy w godzinach pracy.
11.12.2015, 22:22
Szczesniak jest ponoc chory a Szponar co? ale czego mozna sie po tym czlowieku spodziewac;)
wonzpisem
wonzpisem 11.12.2015, 21:51
jak w tytule

Pozostałe