Świętowali nauczyciele i pracownicy oświaty!

  • 15.10.2015, 11:25
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Świętowali nauczyciele i pracownicy oświaty!
14 października w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło nagród, odznaczeń i podziękowań. Podkreślano rolę zawodu nauczyciela - trudnego i wystawianego na ciągłe oceny. Więcej o uroczystości - w następnym papierowym wydaniu "GP-WO". Fot. Monika Gałuszka-Sucharska  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość 2
Gość 2 25.10.2015, 21:24
JEŚLI WIESZ , TO ODPOWIEDZ , ALBO NIE SIEJ FERMENTU , A WSZYSTKIM KTÓRZY ZAZDROSZCZĄ NAUCZYCIELOM POLECAM ZATRUDNIENIE NA ETACIE NAUCZYCIELA , SKĄD W WAS TYLE ,,,,WIEDZY ,,, A RACZEJ GŁUPOTY

wackowa

coś chyba kiepsko było z nauką stąd ten jad? Poza tym brak wiedzy podstawowej- popatrz na przywileje górników, policjantów, strażaków WACKOWA !!!!!!!!!!!============================================== a jakie to wg Ciebie przywileje mają strażacy , chyba też brak wiedzy , a skoro tak to po co się wypowiadasz
absolwent
absolwent 25.10.2015, 15:31
Jeśli tak doradzasz pracę w szkole to powiedz jeszcze w które drzwi zapukać :)))
anonim
anonim 20.10.2015, 15:13
Napiszę tak: praca w szkole jest bardzo przyjemna, gdyby nie...dzieci i ich rodzice :))
Przepracowałam w szkole ponad 20 lat, więc wiem, o czym piszę. Musiałabym baaardzo długo się zastanawiać, aby wrócić do tego zawodu. Bardzo ciężka, wyczerpująca psychicznie i niewdzięczna praca. Kto nie wierzy i wylicza nauczycielom kolejne przywileje - zapraszam do nauczania cudzych dzieci!
Senior
Senior 18.10.2015, 14:40
Obecnie do szkoły uczęszczają dzieci " pokolenia wychowanego bezstresowo". Mamy to co mamy .Wszystko im się należy i to "szybciutko". Nie mają czasu dla swoich dzieci bo w tygodniu długo pracują a weekend to trzeba wykorzystać na kontakty towarzyskie/ no nie wszyscy/. Nie mają czasu gotować /nie opłaca się/ więc zamawiają fast food do domu. Dzieci tyją na potęgę bo nie mają ochoty wychodzić na podwórze /najlepiej siedzieć przed komputerem/. Rodzice są bardzo roszczeniowi. Wszystkiemu winni są nauczyciele: dzieci palą, rozrabiają , są agresywne ,nie chcą się uczyć . Wierzę ,że jak wy krytykanci zatrudnicie się w szkole to znika problemy ,macie na wszystko radę i sposób. Czekamy na Was.
Wszystkim nauczycielom życzę zdrowia ,cierpliwości i sukcesów w pracy zawodowej .
zorka
zorka 18.10.2015, 09:29
Tak to prawda -ciężko pracują!!!ha,ha... a nasza pani to synowi zadania odrabia w czasie lekcji i wysyła...na uczelnię!ZGROZA!!!
gośc
gośc 18.10.2015, 03:49
Skończyłeś politechnikę bo dobrych miałeś nauczycieli,właśnie tych co nic nie robią.Co do ukończenia studiów w dzisiejszych czasach to nie jest to problem, każdy może je skończy- politechnikę też.
obserwator
obserwator 17.10.2015, 23:57
Co roku awanse nagrody , to kolejna uprzywilejowana grupa zawodowa która urasta do piedestału wielkości narodowej.25 lat demokracji, a Karta Nauczyciela trzyma się dziarsko -dość przywilejów!
Guru
Guru 17.10.2015, 20:52
No cóż ja skończyłem tylko Politechnikę Wrocławską, ale jak trzeba będzie to dorobię kurs pedagogiczny, 18 godzin w tygodniu to nęci bardzo.
Jak czytam jakie błędy walą nauczycielki nauczania początkowego to czasami śmiech mnie ogarnia, chociaż nigdy humanistą nie byłem, ale kiedyś 8 klas podstawówki to było coś. Nikt do nauczycielek nie podskoczył, miały swoją renomę.
Z tymi 40 godzinami to nie przesadzajcie bo większość zeszytów i prac sprawdzacie w czasie godzin.
Co roku walicie to samo więc o jakim przygotowaniu tu mowa, wystarczy jeden rok się przyłożyć a później do końca życia powtórka.
Nie widziałem w czasie wakacji aby jakiś nauczyciel w szkole siedział, nie kpijcie z nas. Chyba że tak pilnie w domku się uczycie.
gość
gość 17.10.2015, 15:57
Co do inteligencji nauczycieli to podam przykład,moja koleżanka z klasy fajna miła dziewczyna,ale inteligentna to nigdy nie była.Siedziała zawsze w ostatnich ławkach i ledwo przechodziła z klasy do klasy.Dziś uczy języka obcego w Olawskim liceum,jak ją spotykam to nadal twierdzę ze, jest głupiutka i mało inteligentna bo poza tym ,że powiedzmy zna język to nic więcej.!
bol
bol 17.10.2015, 13:05
Moim zdaniem nasz system to w ogóle jakaś porażka, jak sobie przypomnę ze szkoły słowa "ucz się bo będziesz ulicę zamiatał" to mi się śmiać chce. Dzisiaj ludzie z przeciętnym wykształceniem albo i bez rządzą tym krajem a nauczyciele proszą się ich o parę zł podwyżki. Wszystko jest do góry nogami. Znam takich co na szkołe kamieniami rzucali a dzisiaj albo w ławach poselskich albo milionerami są a nauczyciele którzy ich uczyli mają 1500 emerytury.
do miki
do miki 17.10.2015, 09:44
Kochana w cywilizowanych krajach uni dzieci w domu się nie uczą nawet książek nie przynoszą do domu,to rola dobrego nauczyciela a przede wszystkim jego kompetencji.Skończone studia nie gwarantują ,ze nauczyciel jest dobrym nauczycielem ,trzeba jeszcze być inteligentnym czego brakuje nauczycielom w Polsce.Wyuczone regułki, czy też znajomość obcego języka nie świadczą o inteligencji!
Mika
Mika 17.10.2015, 13:02
A Polska to zacofany kraj - tak tak, wszędzie się to słyszy! Tylko, że nowobogackie młode małżeństwa zamiast spędzać czas z dziećmi - ten czas spędzają w pracy, a od szkoły oczekują nauczenia wszystkiego. Śmieszne. Jeszcze 10 lat temu to rodzic do dziecka miał pretensje,że dostał złą ocenę, a nie jak teraz - do nauczyciela. Fakt faktem, że dobry nauczyciel to taki który wiedzę przekazuję w taki sposób, że uczeń wracając do domu nie potrzebuje kolejny raz powtarzać sobie danego materiału. Skończone studia w tych czasach gwarantują to, że jest się dobrym w tym co się robi. Uważam, że szkoły prywatne i do tego mające prawo dawać tytuł Inżyniera powinny zostać zamknięte! Wtedy w końcu pojawiliby się porządni studenci, a co za tym idzie wykształceni ludzie, którzy nie mogliby "kupować" sobie wykształcenia.
Akurat znajomość języka obcego świadczy o dużej inteligencji, bo jak dla mnie nie da się nauczyć go na pamięć. Chociaż są i tacy ludzie, którzy potem nie potrafią się tym językiem posługiwać, choć uczą się go kilkanaście lat.
Jeszcze gdyby tylko w rządzie, na stanowisku ministra edukacji zasiadał ktoś,kto się na tej edukacji zna, a nie kobieta która w ogóle nie wie co się dzieje w szkołach.
kawi
kawi 16.10.2015, 18:40
Trzeba się było uczyć i nie iść pracować do szkoły i biadolić.Jeśli w szkole jest tak ciężko zmień sobie pracę na lżejszą.Można się też przekwalifikować ale jak widać na zdjęciu twarze zadowolone więc chyba nie jest tak źle.
Mika
Mika 16.10.2015, 16:09
głupie gadanie,że ".....A potem w szkole widać efekty nauki naszych dzieci." NIECH RODZICE SIĘ WEZMĄ ZA ROBOTĘ A NIE OCZEKUJĄ TYLKO OD NAUCZYCIELI,ŻE ZROBIĄ Z ICH DZIECI GENIUSZY. SKORO RODZIC NIE PRACUJE Z DZIECKIEM W DOMU, TO JAK NAUCZYCIEL MA NAUCZYĆ TO DZIECKO I 30 INNYCH DZIECI BĘDĄCYCH W KLASIE. ŻAŁOSNE GADANIE TERAŹNIEJSZEGO SPOŁECZEŃSTWA - caps lock tutaj jest wskazany, żeby rodzice zaczęli patrzeć na swoje ręce i nie dopilnowanie dziecka własnego i mieć pretensje tylko do siebie, że dziecko ma słabe oceny. Nauczyciel się za dziecko nie nauczy. Jest sporo dobrych nauczycieli - chodzi mi o ścisłowców, nie o humanistów, bo tutaj można się spierać.
Pozdrawiam
bezrobotni
bezrobotni 16.10.2015, 14:36
Żeby pracować w szkole trzeba znać układy.
Mika
Mika 16.10.2015, 16:11
z układami to nie bądźmy tacy pewni. Trzeba skończyć porządną szkołę np. Uniwersytet, a nie jakieś śmieszne Wyższe Szkoły Handlowe, Humanistyczny, Bankowe i "Edukacje", to chyba ma znaczenie i pracodawca w 90% zwraca na to uwagę. A że są ludzie, którzy idą na studia bo idą i wybierają szkoły prywatne - to co się dziwić, że nie mają pracy
olawianin
olawianin 16.10.2015, 10:25
Dobrze, że są nagradzani nauczyciele, bo naprawdę ciężko pracują, no może poza wf-stami. Ale co tam robi Kaczor ? Ten człowiek już wszędzie jest, niedobrze się robi. 26 października powinien on i Frischmann odejść z tego miasta.
gość
gość 16.10.2015, 09:10
Ha ha nawet genniusz kaczor siedzi wśród gości,też chwali się swoimi osiągnięciami i wykształceniem .!?
do gościa
do gościa 16.10.2015, 12:58
a twojego PiSowskiego "wykształciucha" geniusza Mikosiaka nie ma?
gość
gość 16.10.2015, 09:01
Bez przesady z tym trzeba było się uczyć,skończenie pedagogiki ta żaden sukces ,największe matoły kończą właśnie takie kierunki .A potem w szkole widać efekty nauki naszych dzieci.
zirytowana
zirytowana 16.10.2015, 16:19
Efekty nauki waszych dzieci? Sami je uczcie, bo matoły nieprzeciętne.
gośc
gośc 16.10.2015, 10:47
. Co do nauczycieli to większość z nich ukończyła kierunki uniwersyteckie .Osobiście znam również osoby po politechnice pracujące w szkole..
Jeszcze...nauczyciel
Jeszcze...nauczyciel 15.10.2015, 23:04
Kolejny tzw. obiegowo "Dzień Nauczyciela" - mój najgorszy dzień w roku. Najgorszy, bo jak zwykle rozpoczyna się wielka debata ekspertów od oświaty jak to nauczycielom jest dobrze, bo pracują 18 godz. w tygodniu, mają dwa miesiące wakacji i otrzymują wynagrodzenie o jakim inni mogą tylko marzyć. Kolejny stereotyp, jaki powtarzają z upodobaniem osoby, które nie mają pojęcia jak wygląda praca w szkole. Otóż wyjaśniam, że jako nauczyciel pracuję 40 godz./tyg., a często dużo więcej. 18 godz. to pensum dydaktyczne. Zakres moich obowiązków to nie tylko lekcje, ale wiele innych czynności, które muszę wykonywać. Wszystkich, którzy mi zazdroszczą "ciepłej posadki" namawiam do pracy w szkole, już niedługo zwolni się jeden etat, bo zmieniam zawód (praca w korporacji:), więc będzie szansa zbić kokosy i skorzystać z długich wakacji.
Tadek
Tadek 15.10.2015, 18:07
Wakacje ferie roczne płatne urlopy dopłaty do pracy na wsi itd. Praca ciężka? Nie wiecie jak jest w korporacjach. Do czego możemy porównać prace nauczycieli? Do pracy urzędników. Reszta pracuje dużo ciężej za mniejsze pieniądze na godzinę.
Mika
Mika 15.10.2015, 17:16
jak to mawia moja MAMA NAUCZYCIELKA "TRZEBA BYŁO SIĘ UCZYĆ" :-)
a więc do roboty, na studia pedagogiczne i do pracy, do szkół. Wtedy będzie można komentować jak to nauczyciel pracuje 18h w tygodniu.. skąd takie informacje biorą ludzie?
Pozdrawiam GURU

Pozostałe