Kawiarenka obywatelska

  • 12.10.2015, 09:41
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Kawiarenka obywatelska
Jak zwiększyć zaangażowanie osób starszych w działania społeczne na terenie powiatu oławskiego? Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego "Moja Przestrzeń" zaprasza do udziału w kawiarence obywatelskiej, Spotkanie odbędzie się 15 października w  restauracji Kulinarna Enklawa, przy ul. Młyńskiej w Oławie. Początek o godz.16:00 - Kawiarenka obywatelska to rodzaj nieformalnego spotkania, podczas którego zachęcimy uczestników do włączenia się w dyskusję nad rolą osób starszych w tworzeniu realizacji i działań społecznych na terenie powiatu - mówi Damian Dec, prezes zarządu fundacji "Moja Przestrzeń". - Spróbujemy też odpowiedzieć na pytania: czy aktywność seniorów jest wystarczająca, co ją blokuje, a przede wszystkim jak ją rozwinąć? Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką rozwijania działań podejmowanych przez i dla środowisk senioralnych na terenie powiatu oławskiego. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Trzeba go tylko potwierdzić kontaktując się z Heleną Masło nr tel.: 691 050 404 lub e-mail: [email protected] Tam też można uzyskać więcej informacji. Kawiarenka obywatelska organizowana jest w ramach projektu Przestrzenie Aktywności Obywatelskiej, współfinansowanego ze środków PO FIO, a realizowanego przez Fundację Wspierania Rozwoju Lokalnego "Moja Przestrzeń". (WK)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bol
bol 15.10.2015, 11:51
Bardzo fajny pomysł starsi ludzie czasem potrzebują miejsca i osób z którymi mogą pogadać, największym jednak problemem starszych ludzi jak i zresztą większości społeczeństwa jest niestety brak pieniędzy i to chyba najbardziej blokuje.
senior
senior 12.10.2015, 11:42
Czy Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego „Moja Przestrzeń” dyskutując o osobach starszych wie ile osób w powiecie oławskim jest w wieku podeszłym? ile jest osób w wieku starczy? a ile jest seniorów?.
Kogo można uaktywniać? a komu należy pomóc?
Damian Dec
Damian Dec 15.10.2015, 11:02
Zapraszamy na spotkanie i zadanie tego pytania podczas kawiarenki - myślę, że są one niezwykle celne z punktu widzenia możliwych do podjęcia działań na rzecz osób starszych. Zapraszam i mam nadzieję do zobaczenia!

Pozostałe