W trosce o otoczenie

  • 04.10.2015, 12:42
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
W trosce o otoczenie
POWIAT W lasach i nad wodą Kolejna akcja oławskiej policji oraz straży miejskiej, leśnej, rybackiej i ochrony wód Po odprawie, którą prowadził 26 września starszy aspirant Przemysław Zawłodzki, z placu przy strzelnicy miejskiej nad Odrą, o godzinie 16.00, wyruszyło w teren osiem zmotoryzowanych patroli cztero- lub pięcioosobowych. Ujawniały przestępstwa i wykroczenia, związane z nieprzestrzeganiem ustaw o rybactwie śródlądowym, lasach państwowych, oraz prawa wodnego i przepisów o ochronie środowiska. Ponad cztery godziny patrolowano drogi lokalne i polne, sprawdzając akweny w powiecie. Skontrolowano stopnie wodne na Odrze w Lipkach, Oławie i Ratowicach, kanały w Oławie, zbiorniki Łacha Jelecka, Pod dębami, Łąki, Matunin, Stary Górnik, Żółta Woda, Leśna Woda, rzeki Oławę i Smortawę oraz starorzecze Odry koło Siedlec. Zlustrowano lasy podległe leśnictwom: Oława, Oleśnica Mała, Bystrzyca, Janików, Jelcz, Łaziszki, Chrząstawa i Miłoszyce. Działania prowadzono do godziny 20.00. Stwierdzono 29 wykroczeń, nakładając 15 mandatów, w sumie na 2000 zł. To kary za połów na stopniu wodnym, brak dokumentów uprawniających do połowu ryb, za łowienie na 3 wędki, za ryby niewymiarowe, wjazd do lasu oraz zaśmiecanie terenów wodnych i leśnych. Udzielono 15 pouczeń. Wylegitymowano 67 osób. W tej akcji wzięło udział 28 funkcjonariuszy, w tym: 5 policjantów z KPP w Oławie oraz komisariatu w Jelczu-Laskowicach, 15 strażników Straży Rybackiej Powiatu Oławskiego, 2 strażników Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu, po 2 strażników z oławskiej Straży Miejskiej, Straży Leśnej i  Straży Ochrony Wód PZW. Wykorzystano do tych działań osiem pojazdów, w tym 2 radiowozy policyjne oraz po jednym ze Straży Miejskiej, PSR i cztery SSR, które  przejechały prawie  485 km. Powiedzieli o akcji * Grzegorz Szymański - wiceprezes Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu, komendant Grupy Realizacyjnej SSR: - Jestem pod ogromnym wrażeniem partnerskiej współpracy służb na terenie powiatu oławskiego. Takie akcje powinny być realizowane we wszystkich powiatach, bo jest to z korzyścią dla wód i lasów oraz dla użytkowników naturalnego środowiska. * Piotr Cieślak - komendant Straży Rybackiej Powiatu Ziemskiego we Wrocławiu: - Trzeci raz uczestniczyłem w tak dużej akcji, z udziałem tylu służb. Oławskim służbom gratuluję modelowego przykładu współpracy, godnej naśladowania w całym kraju. (Graro)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olo
olo 05.10.2015, 18:04
wlasnia z taka banda jak na zdjeciu, wedkarze walcza od 40 lat.Darmozjady.Jak mnie pzw widzi na rzeka to biora nogi za pas bo wiedza co sie stanie jak dopadne !!!
henry
henry 05.10.2015, 07:30
"Modelowo" Panie Cieślak to ryby które maja trafiać do rzek i innych zbiorników trafiają do prywatnych stawów. Kiedy Smortawę zarybiano kroczkiem to nawet połowa nie trafiła do wody a ta co trafiła i tak zaraz została wyłapana

Pozostałe