Wpadł do rowu... i uciekał dalej

  • 29.10.2019, 18:05
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Wpadł do rowu... i uciekał dalej

Jak informuje oficer prasowa Alicja Jędo policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oławie po krótkim pościgu zatrzymali 27-letniego mieszkańca Szczecina, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci doprowadzili go do komendy gdzie wykonano z nim czynności procesowe. Za nie zatrzymanie pojazdu do kontroli mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Za jazdę bez uprawnień otrzymał 500 złotych mandatu.

26 października policjanci oławskiego ruchu drogowego w miejscowości Goszczyna dokonali pomiaru prędkości kierującego pojazdem BMW. Jak się okazało, kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość prawie o 30km/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Pomimo wydawanych przez policjantów, widocznych znaków do zatrzymania, kierujący pojazdem  nie zatrzymał się. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierujący kontynuował ucieczkę łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego, aż w końcu stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Wydostał się z auta i ponownie zaczął uciekać. Policjanci upewniwszy się, że w pozostawionym samochodzie nie ma innych osób wymagających ewentualnej pomocy, podjęli pieszy pościg za kierowcą. Zatrzymali go w budynku gospodarczym przy jednej z posesji w miejscowości na trasie pościgu. Został on doprowadzony do oławskiej komendy. Okazało się, że „niesforny” kierowca to 27-letni mieszkaniec Szczecina, który przyjechał na Dolny Śląsk po części samochodowe. Mężczyźnie przedstawiono zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Za brak uprawnień do kierowania pojazdami 27-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. * Obowiązujące od 1 czerwca 2017 roku zmiany w przepisach mówią o tym, że kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.
 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Acze
Acze 29.10.2019, 19:31
Tak samo Leo będzie z Jelcza uciekał? pojazd taki sam!

Pozostałe