Powalczą o miejsce w Radzie Miejskiej

  • 29.07.2015, 16:28
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Powalczą o miejsce w Radzie Miejskiej
Oława Po wakacjach

13 września odbędą się uzupełniające wybory do Rady Miejskiej, w okręgu numer 7. Mandat zwolnił się po objęciu przez Andrzeja Mikodę funkcji zastępcy burmistrza Oławy. Zawalczy o ten mandat pięciu kandydatów

Jednomandatowy okręg wyborczy nr 7, obejmuje ulice Zamkniętą oraz część ulicy Chrobrego (numery nieparzyste od 35 do 71 i parzyste od 12 do 30). Zarejestrowano pięć komitetów wyborczych: Komitet Wyborczy Wyborców "Inicjatywa Oława",  KWW Andrzeja Grzeszczaka, KWW Arkadiusza Kwiatkowskiego, KWW Mieczysława Koprowskiego oraz KWW Bezpartyjny Blok Samorządowy. Pod szyldem KWW "Inicjatywa Oława" wystartuje Marcin Turek. Oławianom jest znany jako kandydat na burmistrza. Startował w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Ma 31 lat, jest prawnikiem. - Nie mogę się pogodzić z  trwającym przy każdych wyborach festiwalem pustych obietnic, gdzie lepszy ten, co więcej obieca a później i tak tego nie realizuje - mówi Turek. - Mogę tylko zaproponować moją osobę do dyspozycji. Wszelkiego rodzaju bolączki będziemy rozwiązywać wspólni. Będę walczył o bieżące rozwiązywanie tych problemów na forum Rady Miejskiej w Oławie. Proponuję niewiele, ale jednocześnie bardzo dużo - stały kontakt mailowy, telefoniczny i stałą współpracę, bo radny powinien mówić głosem mieszkańców, których reprezentuje. Kandydat "Inicjatywy Oława" uważa, że w RM powinno zasiadać zdecydowanie więcej młodych ludzi - energicznych i pełnych pomysłów. Na młodych stawia też BBS. Ich kandydatem jest Mateusz Markowski, który zdobył wysoki, ale niewystarczający wynik, startując w ubiegłym roku do RM, z okręgu nr 10, obejmującego osiedle Zaodrze. Przegrał tam z kandydatem Platformy Obywatelskiej Leszkiem Sudołem. Markowski, znany przede wszystkim z działalności sportowej - jako organizator biegów. Sam przebiegł wiele kilometrów, ma na swoim koncie niejeden sukces. Zachęca innych do aktywnego stylu życia. Nie jest niespodzianką  kolejna próba Arkadiusza Kwiatkowskiego. Startując z listy PO, w jesiennych wyborach uzyskał taką samą liczbę głosów, jak Paweł Gwiazdowicz z Prawa i Sprawiedliwości. Odbyło się losowanie i radnym został Gwiazdowicz. Kwiatkowski był w poprzedniej kadencji szefem Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska. Aktywnie zaangażował się w sprawę poprawy wizerunku oławskiej nekropolii i utworzenia "cmentarza wirtualnego". Kwiatkowski jest szefem Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Jelczu-Laskowicach. Wcześniej był sekretarzem powiatu oławskiego. O mandat radnego ubiega się także wieloletni radny, były przewodniczący Rady Miejskiej, działacz lokalnych struktur PiS, Andrzej Grzeszczak. Jest pracownikiem naukowym Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako radny poprzedniej kadencji, żywo interesował się sprawami finansowymi i budżetem miasta, dzieleniem publicznych pieniędzy na sport oraz sprawami komunalnymi, ceną wody oraz miejskimi inwestycjami. W jego kampanię wyborczą zamierzają włączyć się aktywnie koledzy z oławskich struktur PiS. Swój komitet wyborczy założył także Mieczysław Koprowski. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych bezskutecznie startował z listy KWW "Nowa Lepsza Oława", na burmistrza i radnego. Jest założycielem i działaczem stowarzyszenia "Przejrzysta Oława", które zajmuje się głównie komentowaniem bieżących wydarzeń społecznych i politycznych oraz wytyka błędy rządzących. Koprowski był radnym w kadencji 2010-14. dał się poznać jako rajca aktywny i pomocny mieszkańcom. Składał wiele interpelacji, przygotowywał projekty uchwał, walczył o zmiany uchwały stypendialnej dla sportowców. Monika Gałuszka-Sucharska [email protected]
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (128)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kolega Markowskiego
kolega Markowskiego 03.09.2015, 23:11
Mateusz nie ma zadnego kredytu, a konkurencja tylko chce jak najbardziej oczernić innych, naprawdę szkoda że tacy chcą dostać się do Rady Miasta, którzy nie znają człowieka a wymyślają bajki
Karol
Karol 03.09.2015, 13:55
Takie durne komentarze w ogóle nie powinny być zamieszczane przez administratora.
A jakie to ma znaczenie, czy ma kredyt, czy nie. Czy radni nie mogą mieć kredytów, bo jakiś głupek zacznie mu to wypominać.

Mam nadzieję, że nie jest to etap kampanii i Mateusz Markowski powinien te komentarze z kredytem podawać do sądu, nie ma to w związku z wyborami, i to jego prywatna sprawa.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.09.2015, 17:16
Pojawiły się takie pogłoski i Pan Markowski powinien się do tego odnieść, bo jeśli jedyną pobudką, która skłoniła go do kandydowania do Rady naprawdę jest aspekt finansowy to moim zdaniem dyskwalifikuje go to.

A Ty Karol dołączasz do BBSu, że tak bronisz?
Karol
Karol 03.09.2015, 20:43
Nie muszę nigdzie dołączać, ale pewien poziom powinien być utrzymany. Dalej nie rozumiem, dyskwalifikować kogoś, że ma kredyt? To jakieś żarty. Moim zdaniem.

Ludzie na firmę biorą auta z salonu, bo się opłaca, idzie w leasing, i spłacają kilka lat i co też ich zdyskwalifikować?
Też trzeba spłacać co miesiąc.

Młody koleś, może mieć kredyt, na cokolwiek (np. mieszkanie) i na pewno go to nie dyskwalifikuje.
Na pewno dyskwalifikuje tych, którzy podają takie powody.

Są sprawy, dla których można skrytykować kandydata BBS, ale na pewno nie za wzięcie kredytu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.09.2015, 12:58
Na innym forum pojawiła się pogłoska, że Pan Markowski startuje do Rady Miasta aby spłacić kredyt. Czy Pan Markowski mógłby wydać stosowne oświadczenie, które zawierałoby informację o stanie jego zadłużenia, a także czy prawdą jest, że gdyby wygrał to pieniądze uzyskane z diety radnego przeznaczy na spłatę kredytów jeśli takowe posiada?
Łukasz N.
Łukasz N. 12.08.2015, 18:57
Markowski, słyszę że faktycznie potrafi działać na rzecz społeczności. Jednak chłop ma wielki minus - przynależy do BBS. A tam panuje cenzura całkiem jak w PO. Nie będzie mógł mieć własnego zdania, liczy się głównie dobro partii i nic nie wskóra. No chyba że będzie to zgodne z poglądami wodza.

Jedynie wybór kandydata niezależnego ma sens. Inny wybór, będzie wyborem "maszynki do głosowania".
Gal Anonim
Gal Anonim 12.08.2015, 17:50
Krzykacze już byli, czas na ludzi, którzy coś zrobili i robią dla naszego miasta!
Głosuję na Mateusza Markowskiego!
12.08.2015, 18:26
To się uśmiałem. Będzie 3 lata pobierał dietę, siedział cicho i podnosił rękę tak jak mu każą, tacy radni nie są nam potrzebni.
z chrobrego
z chrobrego 06.08.2015, 08:51
A ja Chętnie poznam Pana Marcina, jeśli będzie okazja, bo pozostali kandydaci nie przemawiają do mnie z powodów o których mówili moi przedmówcy.
Heniek
Heniek 05.08.2015, 22:31
To Oleksy kandyduje do naszej rady???
Robi-m ieszkaniec z Chrobrego
Robi-m ieszkaniec z Chrobrego 05.08.2015, 21:01
Czytam te komentarza tych którzy zapewne nie mogą glosować w okręgu nr 7,ale na siłę promują M.Turka który niczym jeszcze w Oławie nie zasłynął, podobno z kiepskim wynikiem kandydował na burmistrza, o wyniku na radnego szkoda mówić, biegacz Markowski , po za organizowaniem biegów, nie znam człowieka i samo to, że kandyduje z tych z BBS dyskwalifikuje jego kandydaturę bo tylko powiększy grono radnych którzy nic nie mówią . Kolejna dwójka kandydatów to partyjni działacze - odpada! Pozostaje pan Koprowskim , odważny nie boi sie zadawać trudne pytania , takiego gościa trzeba w tej radzie . Dana mnie rozbawiła swoim lokalnym patriotyzmem, zna tylko Markowskiego który jest związany z osiedlem Chrobrego, ale w jaki sposób tego ja nie wiem, ani Dana.
Olo
Olo 06.08.2015, 15:35
Z tego co wiem to pan Turek organizuje Ligę Amatorską Piłki Nożnej, znalazł się też w grupie dolnośląskiej Kukiza, a to o czymś świadczy. Mietek Koprowski zawsze poruszał trudne tematy na sesjach Rady, te osoby jestem pewien że wniosłu by coś pozytywnego do Rady Miasta, a pozostali ? twardy beton partyjny, podnoszenie rączki jak władza karze. Chcemy zmian ? Głosujmy na coś nowego.
06.08.2015, 07:56
I coś wynikło z tych działań Koprowskiego? Bo z tego co widzę dalej rządzą Ci sami ludzie.
Do anonima
Do anonima 06.08.2015, 09:54
Przez wiele lat władza dzieliła kasę publiczną dla organizacji pozarządowych- klubów sportowych według własnego uznania, według przynależności np. II/III ligowy MKS Oława kiedy w zarządzie byli urzędnicy miejscy klub otrzymywał co roku 250-300 tys.zl.mimo zadłużenia. Przez rok czasu podczas sesji rady pan Koprowski przekonywał władzę aby zmienić uchwałę i dzielić środki zgodnie z ustawą ogłaszając otwarty konkurs ofert , władza mówiła,że wszystko jest zgodnie z prawem-jest ok. Kontrola RIO wykazała jednak nieprawidłowości w dzieleniu środków publicznych na sport, a władza dalej uważała że jest ok,. dopiero jak WSA orzekł, że uchwała rady miejskiej na podstawie której dzielono środki została podjęta z naruszeniem prawa sytuacja zmieniła się diametralnie. W tym roku tak jak w innych samorządach wreszcie ogłoszono otwarty konkurs ofert. Co do innych ważnych problemów poruszanych wyłącznie przez pana Koprowskiego np. podwójnego płacenia za basen prokuratura umorzyła śledztwo , nikt nie poniósł odpowiedzialności - sorry takie mamy państwo.
To , że dziś rządzą ci sami no cóż, połowa oławian chodzi na wybory, II połowa jest znużona polityka i nie wierzy w zmiany - sorry taką mamy demokrację.
06.08.2015, 10:38
Czyli generalnie nic się nie zmieniło.
Gość
Gość 05.08.2015, 18:21
Kryspin o audycie kompetencji pracowników pisał i to on powinien też kandydować.
Dana
Dana 05.08.2015, 15:21
Jestem mieszkanką Chrobrego i ze zdumieniem czytam o kandydatach i tych, którzy ich popierają. Tak naprawdę znam tylko Mateusza Markowskiego, który jest związany z naszym osiedlem. Pozostali kandydaci to jakieś nieporozumienie. Jednomandatowe okręgi z zasady mają dać nam możliwość wyboru osoby związanej z danym okręgiem choćby tym, że osoba ta tu żyje, zna problemy mieszkańców.Tymczasem pchają się na siłę różni ludzie, ale gdyby byli tacy skuteczni to wygraliby w swoim miejscu zamieszkania. Wierzę w mądrość mieszkańców naszego osiedla! Wszystkim "spadochroniarzom" mówię NIE!
05.08.2015, 16:30
Yhyym. Bo Markowski to akurat w tym okręgu mieszka.
04.08.2015, 09:04
Należy przeciwstawić się marazmowi i zagłosować na Marcina Turka. Dość oszukiwania mieszkańców przez PO i BBS.
wyborca 1
wyborca 1 04.08.2015, 08:23
ludzie tyle w was jadu i złości niech każdy głosuje jak chce (pewnie niewielu jest jeśli nie żaden z tego okręgu) i wygra lepszy po co te obrzucanie się błotem ?
Gość
Gość 03.08.2015, 19:34
Poza Jelczem-Laskowicami i gminą Domaniów, gdzie lokalne sitwy przegrały ostatnie wybory samorządowe, wszystkie pozostałe samorządy oławskie trzeba kompletnie wymienić. Dlatego wszelka dyskusja nad kandydatem na jednego, uzupełniającego radnego, nie ma żadnego sensu. To tak, jakby dyskutować na tym, czy do szamba wrzucić zgniłą marchew, czy może lepiej nadgryzione jabłko z robalem.
Cal
Cal 03.08.2015, 19:32
Kompetencje pracowników? Z niektórych kuń by się uśmiałem.
Gonzo
Gonzo 03.08.2015, 17:01
Ten co kompetencjami u pracowników się zajmie i tym samym wstydu miastu oszczędności powinien wygrać.
Marcin
Marcin 03.08.2015, 01:33
Najbardziej śmieszy mnie to że krytykuje ktoś Koprowskiego przez to ze działa z Padula. Koprowski był jedynym radnym który coś robił, pokazał afery dzięki którym nowa władza przemysli coś 2 razy zanim podpisze. A co do Paduli, boli was to ze pomimo przeszkód działa, a o tym jak działa świadczy wynik w wyborach. Jedna osoba myśli ze jest najmadrzejsza, a facet miał z ostatniego miejsca na liscie w gminie wiejskiej lepszy wynik niż wasz dyktator z JL i burmistrz z Olawy. Kazdy inteligentny czlowiek komentarz odpowie sobie sam....
03.08.2015, 19:22
Fragment odpowiedzi "mieszkańcowi" przez Rolfa Michałowskiegi (ze dwadzieścia pare postw wyżej):

"Żaden z wymienionych w artykule kandydatów nie starał się o poparcie SMSM, bo doskonale wie, że na takie poparcie nie zasługuje. Był okres, w którym popieraliśmy pana Koprowskiego, ale po jego programowej komitywie z panem Padulą, który kazał pasażerom PKS biegać we Wrocławiu do toalet w centrach handlowych, zamiast korzystać z tych na dworcu autobusowym, nasze poparcie dla pana Koprowskiego się skończyło. Pan Padula jest ponadto poplecznikiem pana Brezdenia, który wszelkimi metodami próbuje zniszczyć nasze Stowarzyszenie, więc stał się razem z Brezdeniem „wrogiem ludu”. Co ostatnio pan Brezdeń wyprawia z mieszkańcami i ich prawami, można przeczytać tutaj: http://stanowice-marcinkowice.…

Rolf Michałowski"
hawranek
hawranek 02.08.2015, 13:55
A kim jest Marcin T? Na siłę się chce dostać do koryta dla mnie powinno to się odbyć tak startowałem przegrałe i na tym koniec a nie po trupach do celu
Marek
Marek 02.08.2015, 15:35
Gdzie masz te trupy ?
elo
elo 02.08.2015, 14:09
Ziomuś, dużo Ci chociaż płacą za takie komentarze?
waldi_mix
waldi_mix 02.08.2015, 12:07
do "młodego radnego PO". chyba masz jakiś kompleks młody. coś cię boli to zostań starym radnym PO. żegnam ozięble.
Gość
Gość 02.08.2015, 11:30
Pan Marcin Turek jest najwłaściwszym kandydatem do rady miejskiej. Biorąc pod uwagę jego cechy osobowości i charakteru a także wykształcenie i umiejętności bije na głowę innych kandydatów. Nie należy słuchać anonimowych prekariuszy, którzy umieją jedynie opluwać anonimowo w internecie.
wyborca
wyborca 02.08.2015, 10:14
Do pana Rolfa: ...Po pierwsze, każdy taki kandydat na funkcję publiczną jest od kogoś lub od czegoś zależny. Jeśli twierdzi co innego, to po prostu kłamie.
Panie Rolfie , co za bzdury pan opowiada, dla przykładu; M.Koprowski wychodząc z koalicji pokazał swoja niezależność, zawsze glosował przeciwko jakimkolwiek podwyżkom, poruszał trudne tematy szczególnie dla władzy narażając sie na drwiny ze strony władzy i radnych BBS .Jedyny z 21 rajców bez żadnego wsparcia ujawnił aferę z podwójnym płaceniem dla podwykonawców , przecież na tej podstawie złożył pan doniesienie do prokuratury, nawet wystąpił pan w obronie radnego Koprowskiego, przecież to pan wskazał radnego Koprowskiego na jednego z głównych świadków w sprawie rozliczenia budowy basenu.Pan Koprowski wskazał nieprawidłowości w podziale środków publicznych na finansowanie klubów sportowych, sprawa miała swój finał w WSA .Radny Koprowski zabierał głos w obronie budowy szkoły specjalnej , wspierał protestujących rodziców,, zabierał głos w sprawie obwodnicy oławskiej, udzielał wywiadów w OTVK o wszelkich nieprawidłowościach w mieście.
Panie Rolfie pytam , czy w dalszym ciągu uważa pan, że Koprowski choć jest niezależny to i tak od kogoś zależny-proszę wskazać od kogo i kto za nim stoi?
Pozdrawiam i gratuluje politycznego wyczucia!
Go
Go 02.08.2015, 18:59
Zapytaj Koprowskiego, z kim i dlaczego właśnie z tymi osobami, jak np. Padula, działał w „Przejrzystej Oławie”, to się dowiesz, od kogo i od czego był i jest zależny. Zapytaj go też dlaczego tak długo siedział w (...) koalicji – był ślepy i głuchy? Pan Rolf to doświadczony działacz i ma rację, lepiej się od niego ucz, zamiast na niego napadać.
obiektywny do GO!
obiektywny do GO! 03.08.2015, 09:37
Go, ty jesteś asystentem pana Rolfa, bo tak samo mulisz i nic z tego nie wynika. Pan Koprowski w koalicji był rok czasu , zawsze miał własne zdanie, pisał ciekawe artykuły o sytuacje w naszym mieście w GP i mimo nakazu władz koalicyjnych nigdy nie głosował za podwyżkami, czara goryczy przelała sie kiedy zakazano mu dyskusji na sesji w sprawie kolejnej podwyżki , miał odwagę i wyszedł z tej egzotycznej koalicji.Wierchuszka PO podała go do partyjnego Sądu Koleżeńskiego o wykluczenie dyscyplinarne i choć wygrał z nimi - wystąpił z partii!
Niektórzy komentatorzy na tym forum z PO i BBS maja jakieś dziwne uprzedzenia do R.Paduli, który nie należy do żadnej partii politycznej,gość jest człowiekiem SUKCESU w przeciwieństwie do stękaczy na tym forum, żadnej partii publicznie nie popiera, prowadzi drożynę piłki ręcznej , osiągnął sukces życiowy awansując ze swoim klubem Moto Jelcz Oława do 1 ligi,bez pomocy miasta, a dzieciaki Tomka Paduli zdobyli srebrny medal mistrzostw Europy.Najwyraźniej Go powinieneś leczyć się na oczy o okulisty, na uszy u laryngologa - nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz. Myślę ,że pan Koprowski niebawem odezwie sie publicznie na temat zależności, bo ja nie mam żadnych wątpliwości , był i jest NIEZALEŻNY.
Z szacunkiem dla pana Rolfa , bo lubię ludzi hardych, ale nie wiadomo skąd jest, doświadczenie działacza wątpliwe, a w czym ma racje Go? Dobrze , że pan Rolf pokazuje wszelkie niegodziwości w samorządach, ale jak na razie z marnym skutkiem, żaden z włodarzy nie poniósł żadnych prawnych konsekwencji, powiem więcej rządzili samorządami do końca kadencji 2010-2014, a nie którzy rządzą do dziś, tak więc Go kiepski przykład podałeś.
Basia
Basia 02.08.2015, 11:22
Coś wynikło z tego działania, ktoś został pociągnięty do odpowiedzialności?

Pozostałe