Uff, jak gorąco

  • 06.07.2015, 13:58
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Uff, jak gorąco
Powiat Zimą ich brakuje, latem czasem mamy ich dość. Upały mocno doskwierały w ostatnich dniach. Za nami najgorętszy weekend tych wakacji? Niewykluczone. Jak z wysoką temperaturą radzili sobie mieszkańcy? Wielu z nich wybrało wypoczynek nad jelczańskim stawem. Inni wskoczyli do Oławki i nie skończyło się to najlepiej Staw to jedyne otwarte kąpielisko w powiecie. W okolicy mamy też piaskownie w Chrząstawie i Sielską Wodę koło Dobrzynia. Odkryty basen w Oławie nie działa od dwóch lat. Temperatura w "Termach Jakuba" - podobna jak na dworze, w upalny dzień. Poza tym kryta pływalnia kosztuje i nie cieszy tak, jak rekreacja na świeżym powietrzu. W weekend do Jelcza-Laskowic zjechały tłumy. Plaże były zapełnione po dwóch stronach stawu. Niektórzy uciekali przed słońcem i rozkładali koce bliżej lasu. Tam, w cieniu, temperatura powietrza wydawała się idealna. Tysiące ludzi to nie tylko mieszkańcy J-L. Wielu przyjechało z Oławy, Wrocławia i okolicznych miejscowości. 20-letnia Kasia jest oławianką. Uwielbiała spędzanie gorących dni na odkrytym basenie w swoim mieście. Będzie musiała na to jeszcze poczekać przynajmniej dwa lata. - Szkoda, że nasze kąpielisko zostało zamknięte - mówi. - Chodziły tam tłumy. Staw w Jelczu-Laskowicach jest blisko, ale zawsze lepiej mieć coś na miejscu. Samochodem, czy autobusem można dojechać wszędzie, ale to się wiąże z logistycznymi utrudnieniami. Mam nadzieję, że w końcu otworzą nasz basen. Była ostatnio świadkiem nieprzyjemnej sytuacji. Wybrała się z koleżanką nad Oławkę. Były tam też dzieci, około czternastoletnie. Bawiły się świetnie, do czasu aż najodważniejszy z grupy, prowodyr wszystkich wygłupów - skaleczył sobie stopę. Nie wyglądało to dobrze, bo kość wyszła na wierzch. Szybka reakcja dorosłych pomogła w opanowaniu sytuacji. Udzielono pierwszej pomocy i wezwano pogotowie. - Ratownicy przyjechali po 30 minutach - oburza się oławianka. - Podobno dlatego, że w niedziele od 19.00 do 7.00 jest jedna karetka, obsługującą Oławę i Jelcz-Laskowice. Ta sytuacja pokazuje, jak bardzo potrzebny jest odkryty basen. Artykuł w całości w najbliższym wydaniu "POWIATOWEJ" - w środę wieczorem. Tekst i fot.: Kamil Tysa
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fil
Fil 20.07.2015, 23:17
Dlatego burmistrz powinien z PiS -em się trzymać. Jest w wieku Prezydenta Dudy i w sumie jest też jak on rozsądny i spokojny i bardzo pobożny,jak Prezydent Duda.I takim młodym ludziom jak oni trzeba dać władzę i ich wspierać. Poza tym widać, że burmistrzowi dobrze współpracuje z radnymi z Pisu. I w tej współpracy cała nasza nadzieja.
znafca
znafca 21.07.2015, 11:49
Chłopie Ty chyba o Tarnobrzegu prawisz a nie o Oławie.
obiektywny
obiektywny 20.07.2015, 17:53
Młody radny PO krytykuje burmistrza z koalicji BBS-PO, a to ciekawe, na sesji cichutko , bo nie wolno a anonimowo bohater?
Roro
Roro 19.07.2015, 22:39
A ja jestem przekonany,że basen będzie i to fajny.Radni są pracowici, burmistrz też.Znając jego solidne niemieckie podejście do realizacji celów będzie to porządnie zrobione. Jest to ogromna inwestycja, a to wymaga czasu.Rada ok!
Ryszard
Ryszard 20.07.2015, 14:07
Basen będzie ale nie wiadomo gdzie i kiedy. Przed następnymi wyborami pewnie sporządzą projekt żeby mamić nim w kampanii wyborczej.
rekreacjusz
rekreacjusz 19.07.2015, 13:32
Widziałem wizualizację, ścieżki, zaplecze gastronomiczne, przebieralnie, przystań, uporządkowana plaża ...A rzeczywistość skwierczy.
Młody radny PO
Młody radny PO 20.07.2015, 07:44
Krytego basenu też widzieliśmy projekty wizualizacje itd przez kilkanaście lat i kilka projektów się przedawniło. A potem ujrzeliśmy rachunek za kryty basen, dwa razy.
Młody radny PO
Młody radny PO 18.07.2015, 15:06
Gdzie jest odkryty basen Panie Tomaszu? Będzie zwodzić obywateli przez kilkanaście lat tak jak z krytym basenem?
tutejszy
tutejszy 08.07.2015, 21:39
I znów hołota zjechała pozostawiając po sobie syf.
Jerzyk
Jerzyk 07.07.2015, 14:15
Samochodem czy autobusem powinno być. Słabo z interpunkcją.
Rysiek
Rysiek 06.07.2015, 23:04
Przestańcie pod***wiać Jelczem, zapi***alać i robić odkryty w Oławie!!!
Zakryty niech służy latem Paździochowi i jego bandzie...
marek
marek 06.07.2015, 22:57
To ostatnia niedziela... taka ciepła. Teraz ma być chłodniej, więc nad stawem będzie luźniej. A co to jest ten nowy przybytek po drugiej stronie (od drogi), z boiskiem i koszami, i bufetem. Nowy ośrodek rekreacji? Prywatny? Ktoś wie?
hjh
hjh 06.07.2015, 22:55
... a moze jakies zdjecie celbryty-burmistrza na tle basenu?

Pozostałe