Zdziwisz się! To działa!

  • 26.10.2019, 13:06
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Zdziwisz się! To działa!
. W Jelczu-Laskowicach, w Bystrzycy, w Oławie - możesz je zobaczyć w wielu miejscach powiatu. Niesamowite reklamy czegoś, co zawiera się w słowach "Niskie Łąki u Bodzia w Janikowie". Stare dykty, krzywe, ręcznie robione napisy koślawym charakterem pisma, w różnych kolorach, poplamione... Czy to się może podobać? Czy to się Wam podoba? A może szpeci przestrzeń wspólną, publiczną i bywasz zażenowany? A przede wszystkim, czy to działa?! Spytaliśmy specjalisty ze znanej wrocławskiej agencji reklamowej. I co on na to? - Nie wiem, czy właściciel tego biznesu opłaca wszystkie koszty umocowania tych reklam na poboczach czy parkingach, więc tę kwestię zostawiam - mówi specjalista, ale prosi o anonimowość, bo rzecz dotyczy konkretnego przedsięwzięcia biznesowego, a on takich nigdy nie ocenia. - Natomiast co do samej formy, to jest w tym metoda. Wiadomo, że w niektórych sprawach działa tzw. marketing szeptany, a w innych raczej wielkoformatowe billboardy przy autostradzie. Tutaj mamy do czynienia ze sprzedażą starych używanych przedmiotów. Odbiorcą są zwykle albo kolekcjonerzy, albo ludzie bardzo biedni, albo potrzebujący takich przedmiotów, więc skoro jest okazja kupić coś tanio i na miejscu, korzystają. Moim zdaniem akurat taka forma reklamy może być skuteczna, bo z założenia  ma trafić do swoich. Z jednej strony nawiązuje do wielkiego targowiska wrocławskiego "Niskie Łąki", które lata świetności ma już za sobą, ale u wielu sentyment do handlu ulicznego, stadionowego pozostał. Z drugiej strony swojskość tej reklamy, te literki, przypominają coś rodzinnego, tutejszego, naszego, w odróżnieniu od wielkich kolorowych banerów przygotowanych przez zimnych fachowców od marketingu. I myślę, że autor dobrze, wie, co robi, bo mógłby skorzystać z innej formy. Sam przecież przekierowuje na... Facebooka. Czyli wie, co to jest internet i potrafi z niego korzystać. A jednak wybiera stare dykty i krzywe literki. Sam z ciekawością przystanąłbym, aby zobaczyć, co tam takiego jest, że komuś chce się stawiać takie "koziołki" w wielu miejscach. I często - jak widzę po stopniu zużycia tych reklam. Skoro dużo i często, to znaczy że działa. A przecież o to chodzi w reklamie, prawda? I co wy na to? Podobają się takie reklamy,. czy szpecą przestrzeń publiczną?  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 08.11.2019, 20:18
Bogdan, Bogdan trzymaj się !!!
Bogdan
Bogdan 27.10.2019, 20:48
Witam wszystkich.Droga przy której sprzedaje jest drogą lokalną z ograniczeniem prędkości do 30 km\godz.i zakazem wjazdu powyżej 3,5 tony.NIGDY samochody nie parkują po OBU STRONACH drogi !!! Zapewniłem duży,bezpieczny parking na mojej posesji a zakręt zabezpieczyłem i raczej nie zdarza się aby ktoś tam zaparkował.Sprzedaż odbywa się TYLKO przez 4 dni ,średnio co 5-6 tygodni.Serdecznie przepraszamy za ewentualne i KRÓTKIE utrudnienia a wygląd tablic postaramy się poprawić .Pracujemy nad tym.Pozdrawiamy ciepło .Właściciel.
Bob
Bob 27.10.2019, 17:15
Ogrodzieniec, na wchód od Częstochowy, praktycznie zaczyna się tzw. ściana wschodnia, prawie Podkarpacie = wszystko się zgadza, panie Mario max. To jest po prostu swojskie, nasze, narodowe niemalże ;)
Marzena
Marzena 27.10.2019, 13:36
Mniej szpeca przestrzeń publiczna niż banery i plakaty po wyborach wiszące wszędzie.
Mario max
Mario max 26.10.2019, 17:44
,, .... Spytaliśmy specjalisty ze znanej wrocławskiej agencji reklamowej. I co on na to?
(....)
Odbiorcą są zwykle albo kolekcjonerzy, albo ludzie bardzo biedni, ...."

Panie specjalisto od reklamy .....
zapraszam Pana na Podzamcze , do Ogrodzieńca i okolic.
Taki baner reklamowy ( forma przekazu) jest na co drugim gospodarstwie agroturystycznym.
..... i wcale nie jest to przekaz dla ludzi biednych.

..... , och - Wy fachowcy. :/

Pozostałe