Tęczowy Piątek. Także u nas?

  • 20.10.2019, 15:51
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Tęczowy Piątek. Także u nas?
Tęczowy Piątek już 25 października. Czy szkoły z powiatu oławskiego włączają się w akcję? W najbliższy piątek młodzież szkolna będzie obchodzić Tęczowy Piątek. Kampania Przeciw Homofobii informuje, że celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność.   -Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie – wyjaśnia Joanna Skonieczna na stronie kph.org.pl. Czy w powiecie oławskim są szkoły, które włączają się w akcję? Jeśli tak to dajcie nam znać, pisząc do nas na Facebooku lub mailem ([email protected]). Chętnie pokażemy jak w danej placówce wyglądała akcja.  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BB
BB 22.10.2019, 21:41
Do Zenka - ksiądz z założenia ma nie mieć dzieci, czyli według ciebie jest to - jak piszesz - anormalne zachowanie kulturowe? Bo się nie rozmnaża, do czego stworzyła go natura? A skąd wiesz, czego chce natura?
Lukk
Lukk 22.10.2019, 18:38
Z tego co wiem w kilku szkołach akcja się odbedzie. Na pewno jelcz i Oława, prawdopodobnie też jedna wioska.

No i super:) Tolerancję trzeba promować!
Beata
Beata 22.10.2019, 20:18
Zgadza się, u nas będzie! :)
Dorian
Dorian 22.10.2019, 18:25
Jeżeli ktoś taki się pojawi bez mojej zgody w Jelczu-Laskowicach wezwę policję gazetę oraz powiadomię prokuraturę.Nie mają prawa bez zgody rodziców i nauczycieli takiego czegoś organizować.Zobaczymy co z tym zrobią dyrektorzy szkół.Będą mieli kłopoty jezeli nie zostaną powiadomieni rodzice dzieci ponieważ my decydujemy czy nasze dziecko chce uczestniczyc w tym kabarecie.Szkoła niech lepiej prowadzi swoje zajęcia.Czekamy do piątku.Zapraszam rodziców niech się tym zainteresują.
anonim
anonim 22.10.2019, 17:27
pan Krzysztof chodzi markotny i przygnębiony, często z poczuciem, że miłość już go nie dotyczy.
Pan Kamiński nie mógł już tego znieść, bo chciał by pan Krzysiu zajmował się tym i skupił, w czym najlepiej się czuje, czyli chodzeniem po mieście, rozmowach z politykami, ploteczkami i weną dla Pieprza.
Otóż więc pan Kamiński wreszcie wpadł na pomysł.
Znajdziemy ci Krzysiu miłość i zorganizujemy marsz LGBT z myślą o tobie drogi Krzysztofie. Przy okazji znalezienia miłości, podczas marszu, pan Krzysiu dokona samoczynnego coming out. Panie Krzysztofie to ja wieczny krzewiciel pana talentu. Życzę, by wraz z patnerem, poznanym podczas parady miłości, żebyście mieli prawo adoptować dzieci.
Jarosław Polskę zbaw
Jarosław Polskę zbaw 22.10.2019, 15:21
Homoseksualizm to był zalążek problemu imperium rzymskiego przez, które w konsekwencji upadło. Wywrócenie życia do góry nogami, odrzucenie korzennych wartości, odwrócenie wszelkich obyczajowych schematów doprowadziło Rzymian do sodomy i gomorii gdzie każdy to robił z każdym. Choroby postępowały przez organizowane w termach i nie tylko orgie wszech płciowe, rodziny się rozlatywały i brakowało przyrostu demograficznego co w konsekwencji doprowadziło do braku rąk do pracy. Potem już tylko z górki brak usług, następnie braki pożywienia aż nastała anarchia... I to nie jedyne imperium, które w ten sposób upadło bo historia dobrze zna takie przypadki, a Europa idzie właśnie w takim kierunku i to widać, wystarczy być rozeznanym i dobrze analizować co się dzieje na tym " oświeconym " zachodzie. Resztę dopisze czas z waszą pomocą lub bez . . .
23.10.2019, 10:15
W historii ludzkości wszystko już było. Korzeń grzechu i zła jest na przestreni wieków taki sam. Zmienia tylko kreacje i makijaż by był nie do poznania, by jawił się jako coś nowego, dobrego , postępowego. By można go było pomylić z dobrem pudruje się tolerancją, rzekomą krzywdą i męczeństwem.
Zenek
Zenek 22.10.2019, 14:33
Natura stworzyła po to kobietę i mężczyznę, żeby się rozmnażać.
Geje i lesby nie mogą mieć dzieci, więc teoretycznie ten gatunek niby normalnych powinien naturalnie wymrzeć jak dinozaury.
Czy to jest więc naturalne? Są to tylko anormalne zachowania kulturowe.
Na stare lata ja też mogę i z facetem i z kobietą sobie poużywać, nie ma problemu.
Tomek
Tomek 22.10.2019, 13:52
Jeśli chodzi o prawo rzymskie to tłumacząc z łaciny: małżeństwo stanowi związek jednego mężczyzny z jedną kobietą oparty na prawie boskim i ludzkim do którego zawarcia niezbędna jest zgodna wola stron"
Mario max
Mario max 22.10.2019, 11:16
Małżeństwa homoseksualne miały miejsce (nawet) w starożytnym Rzymie.

...... , zapomniałem , że Polska jest na innej orbicie.
BurMISZCZ
BurMISZCZ 22.10.2019, 15:05
I to był zalążek problemu imperium rzymskiego przez, które w konsekwencji upadło. Wywrócenie życia do góry nogami, odrzucenie korzennych wartości, odwrócenie wszelkich obyczajowych schematów doprowadziło Rzymian do sodomy i gomorii gdzie każdy to robił z każdym. Choroby postępowały przez organizowane w termach i nie tylko orgie wszech płciowe, rodziny się rozlatywały i brakowało przyrostu demograficznego co w konsekwencji doprowadziło do braku rąk do pracy. Potem już tylko z górki brak usług, następnie braki pożywienia aż nastała anarchia... I to nie jedyne imperium, które w ten sposób upadło bo historia dobrze zna takie przypadki, a Europa idzie właśnie w takim kierunku i to widać wystarczy być rozeznanym i dobrze analizować co się dzieje na tym " oświeconym " zachodzie. Resztę dopisze czas . . .
BB
BB 22.10.2019, 10:17
Do Zenka - a co z leworęcznymi? Też statystycznie jest ich mniej więcej tyle samo w każdym społeczeństwie. Wybryk natury? A może jej norma? To samo z albinosami i homoseksualistami. Po prostu są. Gorsi? Do wyrzucenia ze społeczeństwa? Nikt ich nie promuje, tylko walczy o to, aby tacy jak ty uznali, że są wśród nas, mają takie same prawa i by nikt nie powtarzał idiotyzmów, że gejem można się stać. Nie można. Albo się jest, albo nie jest. Jak z leworęcznością. Procentowo więcej wśród nich geniuszy niż wśród praworęcznych. Wybryk natury? Szkodzą ludzkości? Można oczywiście na siłę przerabiać takiego człowieka, co czyniono wcześniej, pewnie nawet nauczy się jeść prawą ręką, ale nigdy tak dobrze, jak lewą. To samo z gejami. Mogą się nawet ożenić, udawać hetero, żyć w hipokryzji, ale to zawsze będzie oszustwo - dla twojej, Zenek wygody, bo ty nie chcesz zobaczyć tego, co jest. I wolisz skrzywdzić drugiego człowieka, byle nie wychylić się z twojej bańki komfortu. Tyle.
Zenek
Zenek 21.10.2019, 22:08
Możemy tolerować wybryki natury, ale nie musimy od razu to promować.
Statystycznie zawsze znajdzie się odsetek innych, ale nie znaczy to że ma być to wzorzec dla innych.
Mateusz
Mateusz 21.10.2019, 12:41
Śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie komentarze. Polska jest takim średniowiecznym i zacofanym krajem. Zero tolerancji, brak akceptacji. Tu nie chodzi o to żeby promować LGBT czy namawiać innych żeby być LGBT, chodzi o to żeby uświadomić wszystkim że osoby LGBT są w tym kraju poniżane i mieszane z błotem. To, że ktoś kocha kogoś tej samej płci nie znaczy że jest gorszy. POKAŻMY ŻE POTRAFIMY BYĆ TOLERANCYJNI I NIE BYĆ ZACOFANYM KRAJEM!
Bartek
Bartek 21.10.2019, 20:47
Ludzie chorzy nie są gorsi, tyle tylko ze trzeba im pomóc a nie ich promować. Nie ma nic złego w kochaniu drugiego człowieka ale to nie to samo co się z nim kochać.
21.10.2019, 09:37
Nie życzymy sobie homopropagandy w szkołach. To nie jest prywatny folwark nauczycieli i dyrektorów.
A homofobia to wytwór lewackiej propagandy. Taki bat którym chce się okładać tych którzy mają swoje wartości i zasady i wg nich wychowują swoje dzieci.
Bater79
Bater79 21.10.2019, 09:18
Daj spokój z tą dyskryminacją, jesteś "ciepły " lub "ciepła " zrobisz kariere w tv lub w innych mediach, dyskryminuje się normalnych ludzi że są normalni taką jest prawda, ja jestem normalny i nie obchodzi mnie to co on czy oni w łóżku robią,ale nie chce żeby te zboki łóżko na ulicę przenieśli. A do tych wszystkich, co mówią, o małomiasteczkowych z pogardą, "jest wolność jak nie pasuje to wynocha na zachód tam was islam spacyfikuje i szybko wrócicie " Nie narzucajcie większości jak mają żyć
Katarzyna
Katarzyna 21.10.2019, 09:13
Proponuje jeszcze Wtorki Okularników, Poniedziałki Otyłych i może jeszcze Środy Dla Niewymawiających R!
Katarzyna
Katarzyna 21.10.2019, 09:10
Proponuje jeszcze Wtorki Okularników, Poniedziałki Otyłych i może jeszcze Środy Dla Niewymawiających R!
anonim
anonim 21.10.2019, 08:30
Też uważam, że są dyskryminowani geje, ale czy w naszej gminie był chociaż jeden przypadek agresji lub nagonki na LGBT?
Napiszcie, że również przez 8 lat rządów nic nie zmieniło się. Związki partnerskie nie zostały uznane. Aborcja nie została zliberalizowana. Nic kompletnie w sprawach liberalnych nie zrobili. Post pewnie mój nie zostanie puszczoy, bo krytykuję Platformę, a Kamiński z Trybulski moim zdaniem zakochani w Platformie, takich to mamy obiektywnych dziennikarzy?
Nawet trzy dni przed wyborami redaktor Kamiński napisał na pierwszej stronie niedorzeczny tekst o katastrofie smoleńskiej, tylko po to, moim zdaniem, by wyborcy nie głosowali na PIS. Oczywiście zamachu nie było, ale dziennikarze Gazety powinni być sterylnie obiektywni, a niestety moim zdaniem nie są.
anonim
anonim 21.10.2019, 08:18
Gazeta zawsze była lewicowa. Wicenaczelny Trybulski, który był w Kongresie Liberalno Demokratycznej.
Na burmistrza Frischmanna robią nagonkę, bo jest w koalicji z PIS więc trzeba go atakować.
Każdy normalny mieszkaniec orientuje się, że nowe kubły retro postawią, gdy już zakończą remont Rynku i o tym dziennikarze Gazety wiedzą. To samo z tymi krawężnikami, pokazali zdjęcia niewykończonej drogi, by ośmieszyć burmistrza.
Warto robić screeny i pokazywać na stronie fb jak nie wszystkie posty są puszczane. Gazeta powinna przekształcić nazwę na Gazetę nieśmiałą wobec kobiet i uległą wobec chłopców.
Anna
Anna 21.10.2019, 08:14
Malomiasteczkowosc. Wstyd mi, patrząc na powyższe komentarze pozbawione jakiegokolwiek szacunku dla drugiego człowieka, że mieszkam tu.
Bater79
Bater79 21.10.2019, 06:45
Ile dostaliście kasy,że osiągnąć takie dno jak teraz.Propaganda zboczeń, idzie pełną parą, jak ktoś ma problem w łóżku i chce pokazać to na ulicy to ma poważne problemy i trzeba to leczyć, tu nie chodzi, o depresje, to jest druga komuna.
fan A-H
fan A-H 21.10.2019, 04:35
Co!!!!Agnieszka Herba.Przeciez my wszyacy mamy dzieci i do kosciola chodzimy.Mam sie ZOMO zabawic
.

Pozostałe