Po co kosić trawy!

  • 17.10.2019, 14:16
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Po co kosić trawy!
. LISTY DO REDAKCJI: - Panie redaktorze, na świecie i w Polsce mądrzy ludzie zaczynaj docenia owady - pisze nasz Czytelnik. - W Warszawie na dachach zakładają ogródki z kwiatami. Czy w Oławie są mądrzy ludzie? Czy tylko biznesowcy, którzy biorą pieniądze za koszenia trwa czy trzeba, czy też nie, bacząc, aby żaden kwiat się nie rozwinął i nie posłużył owadom do życia, bo "po cholerę toto żyje" - jak napisał pewien poeta w latach komuny. Za myślenie nikt nie płaci, a za koszenie jest forsa do kieszeni. Trzeba tylko mieć kosiarki i układy. Czy te kosiarki nie należą do członków zarządów spółdzielni czy władz miejskich? Ciekawe, ile zarobili "kosiarze" przez tegoroczne upalne lato, kiedy trawa nie nadążała odrosnąć? Można też dobrze zarobić na odśnieżaniu, zwłaszcza jak śnieg nie pada. To też kosztowało. Czy to nie jest tajemnica? Mam nadzieję, że redakcja z redaktorami nie należą do Gangu Kosiarzy!   OD REDAKCJI: Nie należymy do tego Gangu i popieramy pomysł Czytelnika. Też uważamy, że trawy i ogólnie terenów zielonych powinno być w miastach więcej, a nie mniej. A wszelkie parkingi powinny być robione choćby tak, jak na tej fotce. Wtedy zamiast betonowej pustyni będzie życie, nawet pod kołami samochodów.  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marian
Marian 18.10.2019, 13:13
Jasne, będziemy przechodzić po pas przez chwasty.
Czy ten gościu ma rozum?
Łąkę kwiatową ma przed galerią na Nowym Otoku tam właśnie są piękne kwitnące chwasty, ale jakoś nie zachęca to nikogo do spacerów.
Pobocza drogi też nie trzeba kosić, już były takie lata że jechało się jak w tunelu. Czy mamy do tego wrócić?
Coś gościu usłyszał o ociepleniu klimatu ale chyba nie pojął problemu. Tu nie chodzi o mikroskalę na naszych podwórkach tylko o duże korporacje i różnych trucicieli co robią sobie z ekologią co im się podoba i są wspierani przez niektóre państwa.
Przestańcie latać samolotami na wycieczki. Jeden przelot to spalanie 100 ton paliwa lotniczego. Ile z tego dwutlenku węgla?

Pozostałe