Odwołać wójta?!

  • 16.10.2019, 22:19
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Odwołać wójta?!
. W  najnowszym wydaniu "Gazety Powiatowej" ciekawe listy na temat referendum w sprawie odwołania Jana Kownackiego z funkcji wójta: - A może nie chodzi tu o żadne dobro gminy i jego mieszkańców, a tylko o odpowiednie przygotowanie "gruntu" i atmosfery na nowe lepsze wybory i zapewnienie pewnego wyboru "swego" wójta, np. obecnego tzw. komisarza? - pyta Halina Kamińska, była mieszkanka Psar. - Nie znam pana Henryka Kuriaty i nie mam prawa nic złego powiedzieć o tej osobie. Jednak, gdyby chodziło grupie inicjatywnej przede wszystkim o powyższy zamiar, to zdaniem każdego prawego i sprawiedliwego człowieka powinno się to powiedzieć WPROST: chcemy nowych wyborów, chcemy nowego wójta, bo mamy swojego lepszego! Wcześniej jednak, tak uważam, należy wyjaśnić prawną i służbową sytuację obecnego wójta Jana Kownackiego, bo odpowiedzialne organa naszego państwa traktują Go obecnie w sposób nieludzki. Czas płynie, a dowodów nie ma. A przecież już na samym początku tej całej "operacji" "jakieś" były... Na koniec zgadzam się z grupą inicjatywną, że obecna sytuacja w gminie jest chora i nie do przyjęcia na dłuższą metę, jednak uzdrowienie jej wymaga całkiem innych środków... * - Aby móc odwołać wójta, należy przynajmniej posiadać pełne uzasadnienie merytoryczne wniosku - uważa Marek Jałoszyński. - Czytając te bzdety, które sformułowali spiskowcy prawa, nie wiadomo o którego wójta chodzi - pana Kownackiego, czy też obecnego wójta. Czy też raczej chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? (...) Jeśli pan Kownacki zostanie skazany, to wówczas będzie czas i pole do popisu w kierunku rozpisania nowych wyborów. Jeśli odwołujemy byłego wójta, to również odwołajmy za jednym razem wszystkich radnych. Ponieważ co niektórzy oni sami głosowali na byłego włodarza, z racji przynależności do jednego ugrupowania LZS. Nawiasem mówiąc, w ostatnich wyborach samorządowych dokonywaliśmy wyboru pomiędzy dżumą a cholerą, ponieważ nie było potencjalnego kandydata na stanowisko, na którego można by było zagłosować... * Listy (oba wyjątkowo ciekawe) w całości od dziś w "Gazecie Powiatowej" - do kupienia w niektórych sklepach już w środę wieczorem, wszędzie - od czwartku. Wydanie elektronicznr Gazety Powiatowej dostępne TUTAJ

(ck)

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jurek
jurek 18.10.2019, 15:47
janek kownacki taki byl porzadny czlowiek dlaczego poszedl droga powcow oszustow
Wyborca
Wyborca 18.10.2019, 08:10
Kuriata zadeklarował oficjalnie start w wyborach, są także inni kandydaci. Wyborcy zweryfikują przy urnach. Każdy ma szansę.
Jak dla mnie to urzędnicy nadal pracują własnym trybem , ignorują wnioski i pisma mieszkańców, tzw. spychologia. Pisałem w jednej sprawie kilka razy - obcięcie gałęzi przy drodze gminnej i zero odzewu. Ponadto skarbnik emerytka na kilku etatach. Jako mieszkaniec utrzymuję tą armię urzędników i nic nie mogę załatwić.
18.10.2019, 17:09
Napisz bezpośrednio do p.o. wojta osobiście. Zobaczysz, że sprawa ruszy od razu z kopyta, choć w gminie dzieją się rzeczy o wiele ważniejsze, niż twoja gałąź. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że niektórzy urzędnicy sabotują pracę p.o. wójta i Urzędu Gminy. Jednak wiele się w tej materii już zmieniło, bo p.o. wójta potrafił przekonać już sporo urzędników i radnych wiernych Kownackiemu, że są sługami społeczeństwa, a nie odwrotnie. Dajmy p.o. wójta czas do końca kadencji, a wtedy ocenimy jego pracę i jeśli stanie do wyborów, to zdecydujemy, czy ma zostać, czy mamy lepszego od niego. Jak na razie to poza Henrykiem Kuriatą nie widać w ogóle żadnego poważnego kandydata na wójta, więc żadne referendum nie ma sensu.
17.10.2019, 21:20
Śledztwo trwa długo, bo jest wielowątkowe i obejmuje przekręty Kownackiego i jego radnych z ostatnich 10 lat i wielomilionowe straty. To nie jest sprawa jednej łapówki, jak się niektórym wydaje. Pełniący obowiązki wójta Henryk Kuriata spisuje się bardzo dobrze i nie ma żadnej potrzeby skracania mu kadencji. Ostatnio Kuriata wynegocjował ugodę gminy ze spółką energetyczną ESV Siechnice w sporze prowadzonym przez Kownackiego od już kilkunastu lat. Gminie groziły odszkodowania w łącznej wysokości do nawet 40 milionów, włącznie z kosztami czterech procesów sądowych i odsetkami. Ugoda kończy wszystkie procesy sądowe ESV z gminą i obciąża gminę tylko na 9 milionów i to płatne w dziesięciu rocznych ratach. Wszystkie rozgrzebane przez Kownackiego inwestycje są kontynuowane, choć nie było na nie pieniędzy i planowane są nowe ważne inwestycje. Łapy precz od pełniącego obowiązki wójta Henryka Kuriaty, bo on jest jak błogosławieństwo dla tej rozgrabionej i zdewastowanej gminy.
Basia
Basia 18.10.2019, 22:09
Brawo,w końcu ktoś napisał mądre słowa !
Tadzik
Tadzik 17.10.2019, 16:10
Jak Kownacki od roku ma zwolnienie od psychiatry to czy na pewno wyborcy chcą by sprawował władze i podejmował decyzje na lata i za grube pieniądze ?
Też mi się nie podoba ta przewlekłość działania wymiaru sprawiedliwości ale to raczej dziedzictwo nie tykania "specjalnej kasty "
Tak czy siak jeśli Kownacki ma problem z głową i musi się tak dlugo leczyć to czy jest winny czy nie nie ma prawa wracać na stanowisku którym decyduje o życiu i losie mieszkańców gminy.
Danek
Danek 17.10.2019, 10:37
Plakaty Brezdenia sa przybite zszywaczem tapicerskim do drzew w całym powiecie. Nie bylo miejsca na tablicach czy miejscach wyznaczonych tylko na drzewach?
Jechałem niemal przez całą Polskę i nigdzie na drzewach nie wydziałem
Brawo wy!
Acze
Acze 17.10.2019, 07:39
Jest wójt Kownacki jak w RANCZO a kto jest budowlańcem Więcławskim?
Prawy i Sprawiedliwy
Prawy i Sprawiedliwy 17.10.2019, 07:17
A czy Pan Kierowca Starosty równie ochoczo jak wieszał swojego szefa na drzewach, to równie szybko i sprawnie sprzątnie plakaty i banery?
Mario max
Mario max 16.10.2019, 23:45
Po ostatnim L4 wójt powinien sam się odwołać i znaleźć sobie mniej stresujące zajęcie.

Pozostałe