Dawno temu w Oławie...

  • 02.08.2020, 11:30 (aktualizacja 02.08.2020, 11:43)
  • tuOlawa BS
Dawno temu w Oławie... Lesław Mazur Tak wyglądał dzisiejszy plac J. Piłsudskiego w 1969 roku
Pod koniec maja tego roku Lesław Mazur odkrył w swoich zbiorach parę nowych zdjęć starej Oławy. Niektóre są naprawdę zaskakujące

Dziś nietypowe ujęcie placu J. Piłsudskiego z 1969 roku, który kiedyś nosił nazwę placu Jedności Narodowej.

- Na pierwszym planie widać ulicę o nawierzchni żużlowej - wspomina Lesław Mazur. - Moi rodzice mówili mi, że po wojnie była tu kostka granitowa, ale została wybrana i wywieziona na odbudowę Warszawy. Na końcu ulicy o nawierzchni żużlowej widać nieistniejący już dziś budynek mieszkalny - dziś w tym miejscu jest Bank Spółdzielczy. Budynek po prawej to budynek mieszkalny na pl. Zamkowym. Te wysokie 2- i 3-piętrowe budynki są przy ul. Głowackiego. Po prawej za barakowozem jest budynek, w którym wówczas od strony Rynku był Dom Towarowy PZGS, a dziś mamy Bank PKO. Po lewej, za drugim drzewem, widoczne wejście betonowe do schronu, a obok kawałek kiosku pana Markiewicza, ojca Antoniego Markiewicza. I tu ciekawostka - w latach 60. po lewej za drzewami (na zdjęciu nie widać) był tzw. ogródek jordanowski dla dzieci.

tuOlawa BS

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe