Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (11)

  • 11.08.2021, 13:08 (aktualizacja 11.08.2021, 13:12)
  • TuOlawa (AH)
Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (11) Zdjęcie z albumu Barbary Bortnik, zrobione w 1962 roku w ogrodach za budynkiem przy ul. B. Chrobrego nr 17
Dziś zdjęcie z albumu Barbary Bortnik, zrobione w 1962 roku w ogrodach za budynkiem przy ul. B. Chrobrego nr 17

Na wprost po lewej, na pierwszym planie, widzimy budynek, który był częściowo mieszkalny, a częściowo stanowił oborę. W głębi widzimy dach budynku mieszkalnego - dziś w tym miejscu jest parking przy Banku Spółdzielczym. Po prawej widzimy przystanek autobusowy, który pod koniec lat 50. przeniesiono z Rynku.Wówczas nie było odcinka ul.3 Maja od ul. Przyjaciół Żołnierza Polskiego do ul. ks. Fr. Kutrowskiego - wtedy to były piękne ogrody w centrum miasta. Nowy odcinek ulicy powstał na początku lat 70.

Lesław Mazur- autor albumu "Oława w latach 60. i 70. ubiegłego wieku na fotografiach Lesława Mazura"

PS

O ciekawych zdjęciach, jakie macie w swoich albumach rodzinnych, a którymi chcielibyście się podzielić z czytelnikami, można zawiadomić redakcję, nr. tel. 605-996-556, a my chętnie zgłosimy się po zdjęcie i informacje na jego temat.

Ocalić od zapomnienia

Od dłuższego czasu namawiamy mieszkańców Oławy, aby przekazali swoje zdjęcia i dokumenty z początków zamieszkania w Oławie do Biblioteki Publicznej w Oławie - Izba Muzealna Ziemi Oławskiej w Rynku, w ratuszu, gdzie zostaną skopiowane i - jeżeli będzie taka wola - zostaną zwrócone właścicielowi. Jeżeli ktoś chce przekazać swoje zdjęcia, dokumenty, a z różnych powodów sam nie może dostarczyć ich do biblioteki, można zadzwonić pod numer biblioteki 71 301 07 42, a pracownicy biblioteki zgłoszą się i odbiorą te pamiątki, które zostaną zachowane dla następnych pokoleń.

(ck)

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe