Dzielnicowi z Jelcza-Laskowic kontynuują działania prewencyjne

  • 26.09.2021, 16:08 (aktualizacja 26.09.2021, 16:13)
  • Źródło: KPP w Oławie
Dzielnicowi z Jelcza-Laskowic kontynuują działania prewencyjne
Ogólnopolska akcja prewencyjna pn. Bezpieczna droga do szkoły" trwa. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach odwiedzili najmłodszych uczniów i przedszkolaków w Szkole Podstawowej w Minkowicach Oławskich. Policjanci rozmawiali z dziećmi o szeroko pojętym bezpieczeństwie, a w szczególności o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W dniu 22 września br. trzej dzielnicowi z KP w Jelczu-Laskowicach przeprowadzili warsztaty profilaktyczne z uczniami klas 1-3 i w grupach przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Minkowicach Oławskich. W w sumie, uczestniczyło w nich 82 dzieci i ich opiekunowie. W trakcie spotkania zostały poruszone i omówione zagadnienia dotyczące „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Prowadzący zajęcia, wykorzystując pomoce dydaktyczne, omawiali i pokazywali uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię po przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez niej. Podkreślali, jak ważnym elementem bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach, są odblaski. Innym ważnym tematem poruszanym przez funkcjonariuszy były kwestie dotyczące kontaktów dzieci z nieznajomymi osobami. Policjanci przestrzegli uczniów, jak mają się zachować w przypadku gdy "obcy" próbuje nawiązać z nimi kontakt. W trakcie zajęć policjanci wykorzystali prezentacje multimedialne, dzięki którym dzieci efektywniej przyswajały przekazywaną im wiedzę.
Spotkanie to, okazało się wyśmienitą okazja do zapoznania uczniów z zawodem policjanta. Dzieci zadawały na ten temat wiele pytań, oglądały z zaciekawieniem radiowóz i inny sprzęt policyjny. Wielką atrakcją spotkania był "Komisarz Lew", który wręczał maluchom odblaski i pozował z nimi do pamiątkowych zdjęć.

Policjanci również dostali upominek od przedszkolaków, w postaci dyplomu pn. "Przyjaciel Przedszkola" .

Przypomnijmy, że oprócz spotkań w placówkach oświatowych, funkcjonariusze systematycznie kontrolują stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego oraz prędkość pojazdów w rejonach placówek oświatowych.

Źródło: KPP w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe