Wicewójt zakłada stowarzyszenie i przejmuje kasę na sport

  • 12.02.2020, 07:12 (aktualizacja 12.02.2020, 07:19)
  • (KAT)
Wicewójt zakłada stowarzyszenie i przejmuje kasę na sport
Co wy na to?

- To, co zrobiła komisja, powołana przez gminnego komisarza, to bezprawie i jeden wielki skandal! - grzmi Dariusz Rudnicki, sekretarz Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Oławie. - Jeśli to zostanie wprowadzone w życie, to sport - zwłaszcza ten kwalifikowany, w praktyce zostanie w gminie Oława uśmiercony!

- Zapewniam, że jeśli ostatecznie wójt Kuriata podpisze z nami umowę, to żaden gminny klub sportowy na tym nie straci, ale na pewno zmieni się sposób, a także niektóre kierunki dystrybucji publicznych środków z budżetu gminy Oława na sport i rekreację - twierdzi Ryszard Wojciechowski, sekretarz stowarzyszenia, które powstało zaledwie kilka dni przed terminem złożenia oferty na realizację zadania publicznego i... wygrało gminny konkurs!

Prezesem Powiatowo-Gminnej Rady Sportu w Oławie, bo tak nazywa się to nowe stowarzyszenie jest... niedawno powołany na stanowisko wicewójta gminy Oława Tomasz Oleksyn.

Więcej o sprawie już dziś - w papierowym wydaniu "GP-WO"

 

(KAT)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Danusia z mężem
Danusia z mężem 16.02.2020, 10:02
Pan Rudnicki powinien napisać jak z pieniędzy na realizację zadania publicznego przeznaczonego z pieniędzy podatników na rzecz dzieci, młodzieży , seniorów i osób niepełnosprawnych w Gminie ... opłacał własne, prywatne sudia. Teraz uważa, że nic się nie stało "bo przecież oddał"... no łaski raczej nie robił... musiał zwrócić bo nowi włodarze Gminy zabrali się za kontrolę przekrętów ekipy LZS-owskich działaczy. To nie będę, z tego co mówiła Sekretarz Gminy, jedyne pieniądze do zwrotu przez kreatywnych działaczy LZS- swoją drogą skąd oni teraz wezmą na to pieniądze skoro zostali odcięci od koryta? Ciekawe ile takich przekrętów poszło za czasów Kownackiego. Ile pienięd!y zmarnotrawiono albo "przekręcono".
Swoją drogą panowie Wójtowie to był majstersztyk! Wszyscy są w szoku! Przewróciliście wszystkie układy i zależności, nasze szczere gratulacje. Rozliczcie poprzednią ekipę co do złotówki i pokażcie jak można uczciwie spożytkować publiczne pieniądze. POWODZENIA!!!!!!!!!
Gminny podatnik
Gminny podatnik 13.02.2020, 16:56
Do moderatora.
Gdzie reszta komentarzy?
do Gminny podatnik
do Gminny podatnik 13.02.2020, 21:26
Niepoprawne politycznie
Teofil
Teofil 13.02.2020, 08:05
Wicewójt i zarazem prezes stowarzyszenia gminnego Czy jest tu konflikt interesów? Pytanie retoryczne.
Piszecie,że poprzednik był też wójtem i prezesem . Czy teraz muszą ci obecni robić to samo co ich poprzednik?
Ola
Ola 12.02.2020, 19:43
Teraz zawodnicy A klasy beda mialy kase na skrzynke piwa i kielbase po meczu. Rewelacja. Bo po co wspierac sport i dac pieniadze zawodnikom trenujacym. Lepiej dac tym co udaja ze graja.
Danuta
Danuta 12.02.2020, 19:05
Oczywiście tępa krytyka... Wystarczy samemu otworzyć własne, stworzyć dobrą ofertę i pracować w nim bez wynagrodzenia jak to robi Prezes tego, które tak krytykujecie. Prezes tego Stowarzyszenia jeszcze przed jego założeniem charytatywnie przekazał kilka zestawów sprzętu komputerowego dla dzieciaków z wiosek w Gminie Oława i z tego co wiem to nie koniec jego pomocy dla dzieciaków, seniorów, świetlic wiejskich czy bibliotek. To człowiek z chęciami, możliwościami i kontaktami więc dajmu mu działać, zwłaszcza, że za swoją charytatywną pracę nie pobiera wynagrodzenia.
por
por 12.02.2020, 17:49
Kogo trzeba znać aby pracować w tym stowarzyszeniu, bo kwalifikacji chyba nie trzeba mieć
Danuta
Danuta 12.02.2020, 19:19
Sam zakładaj Stowarzyszenie i pracuj charytatywnie na rzecz naszej Gminy. Pisz projekty, rozliczaj kontroluj, poświęć się pracy pro bono. Ruszaj do pracy!
por
por 12.02.2020, 21:04
Działałem w kilku stowarzyszeniach, ale żadne nigdy nie otrzymało dotacji z gminy stając do konkursu. Wołałbym w tym wójtowym działac . pewna kasa na sport
Jan K
Jan K 12.02.2020, 17:44
BRAWO PANIE WÓJCIE... ma Pan jaja!!! W koncu ktoś zrobi porządek z mafią LZS😁
tymon
tymon 12.02.2020, 14:59
przyznam ze zaczyna.mi sie podobac ten wójt który pojawil sie z po za układu. ma jaja i kibicuje mu do dalszego działania.
Jasek
Jasek 12.02.2020, 13:51
Jaka firma transportowa będzie woziła dzieci sprawa prosta Pana R.W
oby
oby 12.02.2020, 13:39
Praca wicewójta i prezes stowarzyszenia na terenie gminy/ powiatu .
Nie ma tu konfliktu interesów? Co na to prawo?
tez jestem przeciwko , aby pakować wszystkie pieniądze na LZS, ale takie stowarzyszenie można było założyć na kogoś z gminy a nie na wicewójta!
Dkm
Dkm 12.02.2020, 16:14
Hahahahaha. A jak wojtem był Jan K. I tym samym prezesem LZS to nie bylo konfliktu interesów? Smieszny jesteś.
Działacz
Działacz 12.02.2020, 12:35

Otwórzcie oczy. (...) Tak jak ktoś wcześnie pisał, pieniądze szły na pseudo stypendia, nagrody rzeczowe (19.000 na nagrodę rzeczową!!!), panowie zawodnicy wozili się samochodami prywatnymi i rozliczano ich za kilometr jak zawodowców! A klasy miały niecałe 20 tyś. a Gać i Marcinkowice łącznie agregowały 3/4 wszystkich środków finansowych. To skandal! Ja jestem prezesem jednego z zespołów A klasy. teraz będę miał 2 razy więcej pieniędzy na finansowanie zawodników, którzy są mieszkańcami gminy. Inne drużyny "A" i "B" klasowe też dostaną dużo większe pieniądze. Niektóre dostawały grosze do tej pory... na przysłowiową skrzynkę mineralnej. Zawodowcy się znaleźli z 3 i 4 ligi, gwiazdorzy, którzy w 80% nawet w gminie nie mieszkają. To było rozwijanie inicjatyw sportowych w gminie? Paranoja! Gać nie powinna dostać grosza ponieważ od tego roku wchodzą nowe przepisy i 3 liga to już liga zawodowa a na taką Gmina kasy dać nie może! Koniec, kropka N I E M O Ż E i już!

Drużyny z gminy są z Panem Panie Wójcie. To jest Gospodarz!
Anonim
Anonim 12.02.2020, 11:32
To tylko pokazuje jaką farsą są te konkursy, dotacje itd , można sobie śmiało stawać na rzęsach a konkurs i dotacje i tak wygra ten co ma wygrać. W mieście jest dokładnie ten sam cyrk - jak nie jesteś poukładany to zapomnij o tym że coś Ci skapnie . Moim ulubieńcem do dziś jest gość / stowarzyszenie które dostawało $ za to że dzieci na wfie w piłkę grały - no mistrz świata i okolic . W tym samym czasie np. Ap Champions nic nie dostawali bo cyt. ,,błędy formalne we wniosku" nagle się znajdowały . Jedna wielka komedia za pieniądze podatników .
janek
janek 12.02.2020, 10:50
BRAWO ! BRAWO !! BRAWO !!!
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 12.02.2020, 09:26
z tego co wiem to właśnie nowe stowarzyszenie będzie płaciło za naukę pływania dla dzieci z klas 2 i 3, zapewniając darmowy transport i opiekę. Również seniorzy będą aktywizowani z tych pieniędzy. W końcu skończy się monopol 2 drużyn piłki nożnej, na które szło 3/4 pieniędzy. Wójt powinien złożyć zawiadomienie do prokuratury za to co wyprawiały LZS z pieniędzy gminnych: nagrody rzeczowe za 19 tyś?!! buty do piłki nożnej za prawie 900 zł?! Stypendia sportowe dla kolesi?! Do dzisiejszego dnia LZS nie potrafi się rozliczyć z pieniędzy! GRATULACJE WÓJCIE! GRATULACJE!!!
G.
G. 12.02.2020, 10:46
Zgadnij jaka firma będzie woziła dzieci na basen.Właściciel czyim jest sąsiadem?
Pola 52
Pola 52 12.02.2020, 08:12
nie zabierajcie młodzieży przyjemności z grania
Alek
Alek 12.02.2020, 08:35
mlodziezy nie ale dzis ta młodzież nie ma z tych środków wiele bo środki finansowe staracza głownie na działaczy, prezesów, zarządy i koszty które generują. Na dzieci musza łożyć rodzice a w moejej ocenie nie tak powinno być . Działacze do uczciwej pracy a nie pasozytowania
Paweł
Paweł 12.02.2020, 11:33
który działacz otrzymywał pieniądze?
Artur
Artur 12.02.2020, 12:24
Zapytaj Rudnickiego jakie brał co miesiąc pieniądze... i nie tylko on hahahahahaha.
Dareczek
Dareczek 12.02.2020, 16:16
Duże

Pozostałe