Rewelacyjne fotki dawnej Oławy

  • 15.04.2020, 09:42 (aktualizacja 15.04.2020, 17:01)
  • Źródło: UM Oława
Rewelacyjne fotki dawnej Oławy
Miasto Oława udostępniło kilkanaście rewelacyjnych fotografii sprzed lat - ze zbiorów Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej. Autorami zdjęć są m.in.: Lesław Mazur, Ireneusz Nowacki i Bronisław Żydło.

  

Źródło: UM Oława

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
spoko
spoko 22.04.2020, 11:05
To były straszne czasy.Klimaty jak z Korei.Dobrze,że duch w narodzie nie zginął.
sentyment
sentyment 21.04.2020, 21:20
Ohlau było nic nie znaczącym, prowincjonalnym miasteczkiem na obszarze słabo zaludnionych wiosek i rozlewisk, w czasach powojennych, gdyby nie rozwój JZS, to Oławianie na zakupy jezdzili by oprócz Wrocławia, do Brzegu i Strzelina.
nieoczarowany
nieoczarowany 17.04.2020, 11:33
Teraz widzicie jaki "wspaniały" był PRL i czym fascynuje się lewactwo.
Kazik
Kazik 17.04.2020, 14:37
Widzisz jakąś różnicę miedzy PRL , a czasami współczesnymi ?
..... teraz jest bardziej p*****
Dzisiejszy
Dzisiejszy 21.04.2020, 15:32
Kaziu poszerz horyzonty to zobaczysz różnice.
Kazik
Kazik 21.04.2020, 20:26
na horyzoncie widzę drugą Galicje ...... smród , brud i ubóstwo.
woj
woj 22.04.2020, 13:01
Z historii pała.
młody
młody 16.04.2020, 02:58
dałoby radę podpisy do zdjęć? w sensie ulica? i zdjęcie jak obecnie wygląda miejsce? bo ciekawym, a większości, się przyznaję, nie mogę rozpoznać.
Ola
Ola 15.04.2020, 17:27
A ja kocham tą straszną dziurę, z sentymentem wspominam lody u Krawczynskiego, piekarnie u Mazurka, oranżade w Opolance, słodycze u Rumunki w Rynku
Nowy mieszkaniec
Nowy mieszkaniec 15.04.2020, 12:32
Straszna dziura była ta Oława, w sumie niewiele się zmieniło doszło kilka Biedronek i Galeria, przykre że blisko tak dużego miasta jakim jest Wrocław tu nadal taki zaścianek
Stary Mieszkaniec
Stary Mieszkaniec 15.04.2020, 14:02
Trzeba było wprowadzić się do Wrocławia, ale pewnie cie nie stać wiec wybrałeś większą dziurę niż tę w której mieszkałeś. :)))))
Danielson
Danielson 15.04.2020, 16:49
Podoba mi się ta riposta
Polać kielicha
Nowy mieszkaniec
Nowy mieszkaniec 15.04.2020, 15:33
Tak masz rację przyjechałem z Buczaczu i stać mnie było tylko na Oławę
gosc
gosc 15.04.2020, 10:14
Z Bombonierki to pamiętam gumy w listkach z samochodami na etykiecie. A na zdjęciu po prawej jest podświetlany znak :)
dana
dana 15.04.2020, 09:55
O Bombonierka na Brzeskiej, jak tam pachniała świeżo mielona kawa, rozmarzyłam się...

Pozostałe