Podziękowania za ofiarną służbę

  • 29.05.2020, 10:44
  • Źródło: www.facebook.com/starostwo.olawa/
Podziękowania za ofiarną służbę
28 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie odbyły się uroczystości zorganizowane z okazji Dnia Strażaka

Oławskie obchody Dnia Strażaka. Podczas spotkania w jednostce starosta oławski Zdzisław Brezdeń złożył na ręce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oławie starszego kapitana Bartłomieja Marcinowa podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy PSP, druhów-ochotników oraz pracowników cywilnych i weteranów pożarnictwa za poświęcenie i ofiarną służbę w ratowaniu ludzkiego życia, zdrowia i mienia. W imieniu Rady i Zarządu Powiatu starosta życzył wszystkim strażakom w trudnych czasach pandemii koronawirusa, niewyczerpanej siły, wytrwałości i zrozumienia bliskich oraz satysfakcji, wynikającej ze służby bliźnim.

Starosta Zdzisław Brezdeń wręczył wyróżniającym się strażakom dyplomy z podziękowaniami za zaangażowanie w służbie na rzecz ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego w powiecie oławskim.

Dyplomy z podziękowaniami otrzymali:

👩‍🚒 młodszy brygadier Dorota Jędruszek,
👨‍🚒 aspirant Krzysztof Messyasz,
👨‍🚒 aspirant Adam Dumański,
👩‍🚒 starszy ogniomistrz Marta Znamirowska,
👨‍🚒 młodszy ogniomistrz Marcin Opoń.

Święto strażaków i straży pożarnej, chociaż oficjalnie ustanowione dopiero w 2002 r., od setek lat obchodzone jest w Polsce 4 maja, w dniu imienin patrona tej grupy zawodowej, św. Floriana.

Tekst i fot.: Starostwo Powiatowe w Oławie

Źródło: www.facebook.com/starostwo.olawa/

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe