Dwóch panów ładowało pełne torby...

  • 18.08.2020, 10:13 (aktualizacja 18.08.2020, 14:31)
  • TuOlawa (AH)
Dwóch panów ładowało pełne torby...
- Na polnej drodze stał srebrny samochód z rejestracją DW..., a dwóch panów ładowało pełne torby kukurydzy do auta - pisze mieszkanka, która zatytułowała maila "7 przykazanie "Nie kradnij". Przesłała również zdjęcia

(LISTY, POLEMIKI, OPINIE) - Będąc w niedzielę wieczorem (godz. 19:00) na spacerze w okolicach strzelnicy w Jelczu-Laskowicach, zauważyłam że chyba ktoś przyjechał delikatnie mówiąc "poczęstować się" - czyimś plonem w postaci kukurydzy. Na polnej drodze stał srebrny samochód z rejestracją DW..., a dwóch panów ładowało pełne torby kukurydzy do auta. Po chwili odjechali w kierunku głównej drogi. Nie mogłam zareagować, bo trudno powiedzieć, jakby to się skończyło. Obok strzelnicy są oczywiście kamery, więc nie jest trudno ustalić sprawców. Pozostawili po sobie połamane pędy. Nasuwa mi się myśl, że w tym okresie pewnie jest wielu amatorów złotego przysmaku, ale gdyby każdy z nas tak postępował, to już nie byłaby niska szkodliwość czynu.

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Asia
Asia 01.09.2020, 16:17
Nie rozumiem dlaczego wszyscy usprawiedliwiają złodzieja? Niech każda z tych osób która nie widzi nic złego w postępowaniu tych ludzi kupi przez 30 dni od tego rolnika 2 kolby za przysłowiowe 10 groszy za sztukę. Już widzę tą kolejkę chętnych osób.
cześ
cześ 01.09.2020, 12:24
A może to ich pole było?
Wojak
Wojak 26.08.2020, 10:59
Bonina nigdy nie bralankulurydzy z pola zenada jak ludzie juz w tym internecie sie sprzedają
Mirek
Mirek 21.08.2020, 17:13
Widzę, że niektórzy mają problem ze swoją złodziejska mentalnością.
M
M 19.08.2020, 07:37
Nie moje, nie ruszam! Jak ktoś uważa inaczej jest po prostu zwykłym złodziejem.
farmer
farmer 19.08.2020, 06:38
widzę że większość tu to zwolennicy PGR -ów gdzie zawsze można było coś zakosić
Smakosz rolnik
Smakosz rolnik 19.08.2020, 05:20
W Oławie dzieje się podobnie. Do wszystkich którzy mówią że to parę kolb, pytam jak by się zachowali gdybym wszedł na ich posesję i zerwał sobie kilka jabłek z drzewa, lub pomidorków z krzaka, czy wykopał trochę marchewki z ogródka. Pewnie nic by nie powiedział wstając rano a ja w jego ogródku zrywam pomidory😁. Pole rolnika jest jego posesja i nie wolno tak sobie zerwać bo tego jest dużo.
Halina z pksu
Halina z pksu 18.08.2020, 17:45
Po pierwsze Zawsze sieją więcej bo wiedzą że ludzie sobie biorą , a po drugie za długi masz pani jęzor
Jelczanin Anonim
Jelczanin Anonim 18.08.2020, 16:17
Jaka to szkoda chłop ma 5 hektarów kukurydzy a dwóch łebków sobie wzięło parę kolb - no normalnie niech Bóg pokara. Pani co wzięła zapoczątkowała ten artykuł to po pierwsze powinna wiedzieć że się nie donosi na bliskiego swego skoro jest taka już religijna i trzyma się przykazań, po drugie chciałbym zobaczyć dowody że to były pełne worki a nie np. parę kolb co po grosze na straganach chodzą i po trzecie bądźmy szczerzy kto kiedyś sobie czegoś z pola nie wziął albo z drzewa przy ulicy. Wstyd robić o czymś takim artykuł. Każdy może przyjść na pole i wziąść sobie coś co nie jego. Żałosny artykuł, nawet nie wiadomo czy to wszystko prawda.
Rolnik
Rolnik 18.08.2020, 16:08
Żeby kogoś oskarżać trzeba mieć dowody a nie domysły... a pomówienie też jest karalne...
Gość...
Gość... 18.08.2020, 13:18
Łatwo rzucić oskarżenie a może nie było tak jak ta pani pisze,,, zastanówcie się co publikujecie...
black power
black power 18.08.2020, 13:16
11 przykazanie brzmi nie donoś !!!!!
wer
wer 18.08.2020, 16:46
Jak cię będą okradali to chociaż bym wiedział kto to nie "doniosę" policji, dobrze?
olavka
olavka 18.08.2020, 13:04
idioci, na Targpiascie kolby są po kilka groszy za szukę, sądząc po ilości to kradli na handel, tylko to kukurydza pastewna niezjadliwa, niesmaczna hahahaha
Janusze handlu
swoją drogą zamiast do gazety powinna pani wysłać na skrzynkę policji
Marek
Marek 18.08.2020, 20:05
W sklepie 4 zł za dwie kolby. Zdzierstwo. Jak koszą kukurydzę to sporo kolb i tak trafia na glebę bo kombajn nie wszystko zbiera wiec w czym problem parę kolb i od razu donos?

Pozostałe