Ratownicy też chcą wyjść na ulice. Mają dość!

  • 29.10.2020, 13:30 (aktualizacja 29.10.2020, 17:30)
  • TuOlawa (AH)
Ratownicy też chcą wyjść na ulice. Mają dość!
Ratownik medyczny od lat pracujący w oławskiej podstacji pogotowia ratunkowego mówi wprost, że ma już dość tego, co dzieje się w kraju. Zapowiada udział w manifestacji w Warszawie i w liście do redakcji pisze: - Brakuje karetek, za to limuzyn rządowych jest więcej niż karetek w całym kraju! Mamy serdecznie dość wszystkiego, brakuję nam już motywacji do pracy.

Poniżej list w całości: "Szanowni Pacjenci System ochrony zdrowia w Polsce leży. Ostatni filar scalający to wszystko - System Państwowego Ratownictwa Medycznego poległ. Nie ma już systemu ochrony zdrowia! Wieloletnie zaniedbania ze strony rządów musiały skończyć się klęską. Obecnie zespoły ratownictwa medycznego jeżdżą do przeziębień, kaszlu i gorączki zamiast ratować ludzkie życia. Mamy już dość wyczekiwania pod sorami po kilka godzin bo nie ma gdzie przełożyć pacjenta... gdzie w tym wszystkim jest dobro człowieka, jego godność?! My ratownicy medyczni jesteśmy już bezsilni. Zawsze można było liczyć na naszą pomoc. Zawsze kierowaliśmy się dobrem pacjenta. Zawsze pacjent był na pierwszym miejscu! Ale niestety przez decyzję rządu nie możemy dojść do porozumienia. Brakuje karetek, za to limuzyn rządowych jest więcej niż karetek w całym kraju! Mamy serdecznie dość wszystkiego, brakuję nam już motywacji do pracy. My- ludzie, którzy tę pracę zawsze wykonywali z pasją i poświęceniem. Teraz rząd pokazał jak jesteśmy ważni dla nich i jak ważny jest pacjent i system ochrony zdrowia dla polityków... Mówimy stanowcze NIE dla takiego podejścia naszego rządu! Chcielibyśmy zakomunikować, że 11.11.2020 roku planowana jest ogromna manifestacja ratowników medycznych w Warszawie. Nie przyjdziemy wtedy do pracy tylko licznie się zjawimy w stolicy żeby zamanifestować nasze niezadowolenie. Liczymy na Wasze wsparcie, rozpowszechniajcie tę wiadomość. Niech dotrze do jak największej liczby osób. Każdy z nas przecież kiedyś był, jest bądź będzie pacjentem..."

Ratownik z Oławy (dane do wiadomości redakcji)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stary ale jary
Stary ale jary 29.10.2020, 23:53
Karetek w tej chwili nie brakuje tylko personelu. HE he nie puszczaj fake newsów. To jest nie dopuszczalne i obrzydliwe. A trolle z LGBT sie już cieszą
jerzy Piotrowski
jerzy Piotrowski 30.10.2020, 14:04
Brakuje ci rozumu i odwagi cywilnej, żeby się podpisać ( a może tak jak warszawscy milicjanci nie masz już imienia ani nazwiska) - wszystko w temacie
asdf
asdf 30.10.2020, 11:02
Zdecyduj się trollu, raz jesteś "stary ale jary" a raz Xyz. Poznać cię z daleka, czuć cię pis-em.
Ronnie
Ronnie 29.10.2020, 19:09
Żaden protest ratownictwa medycznego na 11.11.nie jest zapowiedziany. To jest fake news. Mam wiarygodne źródło właśnie z Oławy.
Tolek Banan
Tolek Banan 30.10.2020, 10:57
Jest zapowiadany. Info w KPRM.... i Poznań tam jedzie
Pacjęnt
Pacjęnt 29.10.2020, 16:06
Z mojego doświadczenia 16letniego dochodzę do wniosku ze nasi ratownicy medyczni z oławy to jakiś koszmar ,wzywałam wielokrotnie do dziewczyny uposledzonej i niepełnosprawnej karetki to sie na suchałam tych załosnych tekstów madrowania czy upokazania chorego nie wspomne o narzuceniu grzywny i zastraszaniu jak to nie słusznie karetka przyjezdza.kto wam na to pozwala ze sobie nie szczędzicie słów do czlowieka ktory nie ma sił odpowiedziec nie przytomny schorowany z braku sił to znosi wasze pyszczenie nad głową nie widziałam profesjonalne podejscie czy starannie wykonywany zawód mogła bym tu nazwiskami cytować woze wiecej czlowieka w waszej postawie troche zrozumienia ludzkiego .Niestety wielokrotnie doświadczałam chaniebnej postawy medyków Oławskich 5dni w dzień w dzień karetka stań ciężki lekcewazenie rownież soru 5h kroplowki i do domu az po wymianie słów na rtg tam pluca wody operacja na cito a przrciez wmawiano nam ze przyjazd karetki nie słuszny nasuchaliśmy sie od was medyków stos słów kobieta trafia na blok 6 doba stan ciężki walczy o życie chirurg swoje dodaje "gdzie państwo byli do tej pory " to z wami walczyłam wielokrotnie medycy .jakim to trzeba być wypalonym medykiem by tak traktowac chorych.nie mija czas kolejne to samo dyskusja na progu ze obciąża za niesluszny przyjazd karetki wypierajac presje na przestraszonej chorej osobie ze lzami w oczach sucha tych bzdur jakim prawem pytam sobie tak pozwalacie kpiac z czyjegoś stanu zdrowia to ze brakuje karetek swoja drugą ale wasza postawa to jakiś koszmar.pacjentka po wyjsciu z waszego szpitala w stanie ogulnym dobrym wypisania i tak przez okres 2l szarpanie sie z medykami pyskatymi w końcu trafia 39l kobieta juz dziś pod medyków Wrocław i ci nie dowierzaja kieruja chora na Wajgla tam 11 dni i dziewczyna w końcu ma rozpoznanie nikt nie dyskutował nikt nie gnoił ta dziewczyne a doradził pomógł dziś leczona dlugie ciezkie lata choroby ma przed sobą .wiec nie traktujcie pacjentów jak śmieci nie piszcie tu tych bzdur jak to z przyjemnoscia pracy pracujecie mam nadzieje ze ci opryskliwi medycy do was to trafi tak wielokrotnie na własne oczy i uszy widziałam wasza prace zamiłowania.Niestety wy sami uczycie nas tego wasza postawa nie mogłam przejsc obojetnie i obym nie musiała oficjalnej skargi pisać oby wy medycy trafiło do was wasze sumienie ten zawód wymaga od was duzo wiecej to trzeba czuć nie nadsjesz sie to zmień zawód
***** *** J. K***********
***** *** J. K*********** 29.10.2020, 16:01
Każdy pieprzy trzy po trzy.. ratownictwo medyczne jest trudnym nawet bardzo trudnym zawodem nie rozumiem dlaczego ktoś ma do tego problem to nie jest placówka jednego czy dwóch lekarzy.. rządzą nimi ministerstwa.. lekarze, pielęgniarki wykonują tylko swoją pracę.. tak jak każe rząd i mają dość już tego całego chaosu, który wprowadzają.. i niszczą opinie ludzi walczących o nasze życie. korona wirus jest był i będzie tylko coraz gorszy bardziej rozwinięty zmutowany szybciej rozprzestrzeniający się.. nie jak inne znane nam choroby i grypy... i o to tu wszystkim chodzi... Są nowotwory, choroby nieuleczalne kiedyś o wielu nie wiadomo bylo.. to rozumiem, że nie ma prawa pojawić się zabójczy wirus? Albo nowotwór który po 5 latach się rozwinąć będzie mógł? Doczekacie się swojej szansy z wirusem spokojnie jeszcze będziecie błagać o pomóc majacząc i z halucynacją nie ogarniać swojego zycia :) przekonajcie się jak chwyci waszą bliska osobę, kogoś z rodziny czy znajomego.. to nie będzie majówka.. :)
pancerny jarek/prezes
pancerny jarek/prezes 29.10.2020, 15:13
ten autoliv to czasem nie tam co zatrudniaja bez szkoły i doświadczenia.
Mirek
Mirek 29.10.2020, 14:23
Wy ratownicy zawsze byliście biedni, skrzywdzeni i bezsilni. Trzeba było inną profesję wybrać.
poborowy 86
poborowy 86 29.10.2020, 18:02
swego zasu uciekli przed slużbą w LWP i do tego czasu zostali .....
oławiak
oławiak 29.10.2020, 16:04
Szczucie , nadal co ty wyprawiasz ,ciekawe czy jakbyś się znalazł w sytuacji krytycznej jak oni ratownicy , którzy ratują nam życie są bezradni , bezsilni , myśl zanim coś wypocisz człowieku!JESTEM Z WAMI RATOWNICY! MACIE RACJĘ
Przyszły ratownik
Przyszły ratownik 29.10.2020, 14:22
Ja też mam dość i zwalniam się z pracy i idę pomagać szpitalowi Oława.
Pablo
Pablo 29.10.2020, 14:14
Nie odpowiada Tobie praca możesz przyjść do Autolivu. Myślenie wasze ciężko skomentować. Jak opuscicie miejsca pracy 11.11. stracicie powarzanie i szacunek. We Włoszech Hiszpanii Francji nikt nie odchodził z pracy. Lepiej uświadom ciemnych ludzi żeby nie grupowali się w ciężkich czasach pamdemii. Włącz chłopie myślenie
Picasso
Picasso 04.11.2020, 00:31
PowaŻanie, analfabeto!
nexus
nexus 29.10.2020, 19:35
w ciężkich czasach czego?
oławiak
oławiak 29.10.2020, 16:08
Wydaje mi się że powinieneś włączyć myślenie , ratownicy mają rację !!!

Pozostałe