Choinka w Rynku. Ile to będzie kosztowało?

  • 04.12.2020, 10:13 (aktualizacja 04.12.2020, 10:36)
  • TuOlawa (AH)
Choinka w Rynku. Ile to będzie kosztowało? Zdaniem burmistrza choinka na oławskim Rynku powinna stanąć także w tym roku. To zdjęcie z ubiegłego roku, zrobione podczas jarmarku świątecznego
Miasto rezygnuje z części iluminacji świetlnych, ale nie z choinki

Czy wydawanie pieniędzy na ozdoby świąteczne w czasie pandemii, gdy jest wiele dziur budżetowych, jest rozsądne? Tak pytała na listopadowej sesji radna Magdalena Ziółkowska z KO burmistrza Tomasza Frischmanna, który w sprawozdaniu z działalności między sesjami poinformował, że w tym roku miasto wynajmie świąteczną choinkę za 24 999, 75 zł. Stosowną umowę zawarto z firmą "SPAWARTS Artur Stasik Sp.j." z Bielska Białej. Cena obejmuje wynajem tradycyjnej ozdoby bożonarodzeniowej, która ma stanąć na oławskim Rynku wraz z jej dostawą, montażem i demontażem.

Radną interesowało, ile pieniędzy w sumie miasto zamierza wydać w tym roku na ozdoby świąteczne i czy w obecnej sytuacji, gdy wiele miast rezygnuje z takich wydatków, nie należałoby postąpić podobnie. - Według mnie prawie 25 tys. zł na choinkę to dużo, zwłaszcza że jest wiele dziur budżetowych - przekonywała.  

Z takim podejściem do tematu nie zgodził się radny Michał Prus z BBS. Jego zdaniem to, że jest pandemia, nie znaczy, że trzeba odwołać święta i zrezygnować z choinki: - Te ozdoby cieszą i zachęcam, by od tego nie odstępować, bo w sytuacji izolacji to jest akcent, który jest ludziom potrzebny i przynosi wiele radości.

Podobną opinię ma burmistrz Tomasz Frischmann. Jego z zdaniem choinka na oławskim Rynku powinna stanąć także w tym roku. Miasto nie ma jej na własność i dzierżawi ozdobę, by nie była powtarzalna. Żadnych innych ozdób w tym roku nie będzie jednak wynajmować. Tegoroczny bożonarodzeniowy wystrój miasta ograniczy się do ozdób, które kupiono w latach minionych. Są to między innymi świecące łabędzie, które "pływały" w fontannie na placu Zamkowym, kokardy z kurtynami i but z prezentami. Instalacja ozdób świątecznych już się rozpoczęła.

(WK)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
myślący
myślący 05.12.2020, 20:13
A co to za święta bo coś nie kojarzę zwłaszcza łabędzi przed urzędem no i dlaczego obchodzą je niewierzący?
Realnie
Realnie 05.12.2020, 12:17
Większa oszczędność byłaby na zarobkach oraz ilości bezsensownych samorządowców.
alina
alina 04.12.2020, 19:47
Akurat ta jak i inne choinki są ok. Gorzej z tymi łabądkami, reniferkami, bałwankami. To dopiero szkaradzieństwa. A do pani radnej z PO -jeszcze większe oszczędności byłyby gdyby by wyłączyć oświetlenie ulic.
oławianka
oławianka 04.12.2020, 19:19
Przecież można było posadzić świerk w jednym lub dwóch miejscach gdy układano kostkę w rynku.
Rosły by sobie dotleniając otoczenie a na zbliżające się święta Bożego Narodzenia udekorować światełkami i ozdobami, które by dzieci zrobiły.
Byłoby naturalnie, świątecznie i wesoło.
A tak co roku sztucznie.
cde
cde 04.12.2020, 10:42
Czysta durnota! Powycinali naturalne świerki koło Ratusza żeby teraz postawić sztuczną choinkę. Tylko Frischmanna stac na takie pomysły. I jeszcze nowy parking w Rynku - no czy trzeba czegoś więcej?
Jan
Jan 04.12.2020, 10:40
Gdyby płacili z własnych kieszeni, od razu zdrowa ekonomia by się włączyła.

Zielen miejska tego tematu nie ogarnie?
Marian
Marian 04.12.2020, 13:58
Są święta i choinka musi być!
Żywa choinka też kosztuje i nie jest tak ładna jak to sztuczne świecidełko.
Wrocław ma, inne miasta też, a Oława to co?
Nie marudzić to dla miasta groszowy wydatek.
Brain
Brain 04.12.2020, 19:48
Dla miasta? A skąd te pieniądze w mieście się biorą, geniuszu?
Wiech
Wiech 05.12.2020, 08:25
Miasto pewnie "zarabia", a Marian jeden z tych co nie płacą żadnych podatków.
Brain
Brain 05.12.2020, 12:12
A może Marian "zarabia" razem z miastem?
wiech
wiech 04.12.2020, 14:11
czy to oficjalne stanowisko ratusza?

Pozostałe